نمایش همه
 • اینفوگرافی ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۹

  نوآورترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸/ اینفوگرافی

  شاخص نوآوری جهانی یک ابزار دقیق کمّی است که به تصمیم‌گیرندگان جهانی کمک می‌کند درک بهتری از چگونگی ایجاد فعالیت نوآورانه برای بهبود و تسریع توسعه اقتصادی و انسانی پیدا کنند. بر اساس ۸۰ مؤلفۀ در نظر گرفته شده در این شاخص، ۱۲۶ کشور جهان دسته‌بندی شده‌اند.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۹:۰۴

  آنچه که در مورد سکته مغزی باید بدانیم

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۹

  اینفوگرافی

  چند توصیه غذایی برای افراد دیابتی

  انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب، یکی از دغدغه‌های بیماران مبتلا به دیابت است. این مسأله برای فرد مبتلا به دیابت به طور کامل به خود شخص بستگی دارد. در این اینفوگرافی که بر اساس گزارش سایت دیابت انگلیس تهیه شده، به هفت توصیه غذایی مهم برای این بیماران اشاره شده است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۰۸:۴۳

  اینفوگرافی /

  چند توصیه مهم در مورد مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها

  آنتی‌بیوتیک‌ها از جمله داروهای تجویزی برای از بین بردن عفونت‌های باکتریایی هستند که مصرف نادرست آن‌ها موجب مقاوم شدن باکتری‌ها در برابر این داروهای می شود. در همین رابطه آکادمی پزشکی کودکان در آمریکا دستورالعمل‌هایی را برای مصرف صحیح آنتی‌بیوتیک‌ها پیشنهاد کرده که بر اساس گزارش «HealthDay» در این اینفوگرافی به آنها اشاره شده است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۰۸:۴۱

  اینفوگرافی /

  چای سبز چگونه لاغر می‌کند؟

  در میان توصیه‌های متخصصان تغذیه برای لاغری، نوشیدن روزانه بین دو تا سه فنجان چای سبز، مؤثر دانسته شده است. سایت «ریواردمی» یه شش روشی که چای سبز منجر به لاغری می‌شود پرداخته و اینفوگرافی پیش رو بر اساس همین گزارش تهیه شده است.

 • دعای روز ۲۸ ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۱

  دعای روز بیست‌وهشتم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز بیست‌وهشتم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «اگر همه عالم با خدا حرف بزنند، خدا را از دیگری غافل نمی‌کند و در آنِ واحد به همه بندگان توجه دارد؛ از تو می‌خواهیم که دعاهای من را مستجاب کنی.»

 • روز ۲۷ ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۸

  شرح دعای روز بیست‌وهفتم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان آمده است: «ای خدا، برتری فضیلت شب قدر را روزی‌ام کن، در روایات، راجع به شب قدر اختلافاتی وجود دارد. برخی اولیاء، تمام سال را احیاء می‌گرفتند تا آن شب قدر که معلوم نیست چه وقت است را درک کنند.»

 • دعای روز ۲۶ ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ ۱۳:۲۷

  شرح دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان آمده است: «این روایت کنایه از این است که انسان عیب‌های بزرگ خود را نمی‌بیند؛ اما عیب کوچک مردم را می‌بیند. این حدیث از معصوم (ع) است که خوش به حال کسی که عیب خودش را می‌بیند و به عیب کس دیگری کاری ندارد.»

 • فشار خون ۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۱

  اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در قم

  ۳۰۳ هزار قمی تحت پوشش بسیج کنترل فشار خون قرار می گیرند

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۳۰۳ هزار نفر در این استان تحت پوشش بسیج ملی کنترل فشار خون که از ۱۸ خردادماه همزمان با سراسر کشور در قم آغاز می شود، قرار می گیرند.

 • دعای روز نوزدهم ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۸

  شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان

  در شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «برکات ماه مبارک رمضان عبارتند از خواندن دعا، عبادت کردن، تلاوت قرآن و قرائت دعاهایی مانند ابوحمزه از برکات رمضان است. بهره ماه رمضان بهشت و بهره‌های معنوی است. بهره‌هایی که خدا می‌دهد، معنوی‌اند که باید برای رسیدن به آنها دعا کرد.»

 • دعای روز پانزدهم ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۰

  شرح دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خضوع و خشوع همانند ظرفی است که انسان به وسیله آن به جمع‌آوری رضا و خشنودی خداوند می‌پردازد و تکبر چون ظرفی است تو خالی که هیچ چیزی در آن جز غرور و تکبر جای نمی‌گیرد.»

 • شماره حساب پویش ملی بهار همدلی دانشگاه علوم پزشکی جهرم مفتوح شد ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۰:۰۷

  پوستر «پویش ملی بهار هم‌دلی» دانشگاهیان وزارت بهداشت را به همراهی فرا خواند

  تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با راه‌اندازی «پویشی ملی دانشگاهیان ایران» با عنوان «بهار همدلی»، از کلیه دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درخواست کردند تا ضمن پیوستن به این پویش دانشگاهی، در ساخت خانه‌های مسکونی تخریب شده در مناطق سیل‌زده کشور مشارکت کنند.

 • روز چهاردهم ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۳

  شرح دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان آمده است: «گناهان آدمی همان لغزش است و باید از خدا بخواهد که مؤاخذه نشود. خدا در اثر گناه به غضب می‌آید و سیل و زلزله و بلایای طبیعی همه آثار گناه است.

 • دعای روز دوازدهم و سیزدهم ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۴:۱۷

  شرح دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «غذاهای حلال در استجابت دعا تأثیرگذار است. در طول سال انواع غذاهای حرام و شبهه‌ناک را خورده‌ایم و «ماه رمضان» فرصتی برای شست‌وشوی باطنی است.»

 • دعای روز دوازدهم و سیزدهم ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۰۸:۳۵

  شرح دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «اولین دعایی که در این روز از خداوند می‌خواهیم این باشد که خدایا روزی کن من را در ماه رمضان به دو چیز و زینت بده، ستر و عفاف، "ستر" یعنی اینکه گناهان مردم را مخفی کنم و "عفاف" یعنی اینکه گناه نکنیم و عفت نفس داشته باشیم که گناه نکردن است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۵

  اینفوگرافی

  ایرانی‌ها چقدر به تفریحات فرهنگی اهمیت می‌دهند؟

  گزارش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) درباره آمار ایرانی‌هایی که به تماشای سینما، تئاتر و کنسرت می‌روند، نشان می‌دهد بیش از ۳۰ درصد مردم ایران تا به حال به سینما نرفته‌اند و بیش از ۸۸ درصد هم به تئاتر نرفته‌اند. طبق این آمار، بیش از ۸۰ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که تاکنون به هیچ کنسرتی نرفته‌اند.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۳

  اینفوگرافی

  گیاهانی که برای تقویت مغز مفید هستند

  بر اساس گزارش مجله سلامت، برخی گیاهان دارویی به تقویت مغز کمک می‌کنند و باعث بهبود عملکرد آن می‌شوند. در این اینفوگرافی با این گیاهان و خواص هر یک از آن‌ها اشنا می‌شویم.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۶

  اینفوگرافی

  با چهار نشانه احتمالی آسم آشنا شوید

  سایت تخصصی «مدیکال دیلی» در گزارشی به آسم به عنوان یکی از بیماری‌های مزمن ریوی اشاره کرده و راهکارهای ساده‌ای را معرفی کرده که طی آنها می‌توان به برخی علائم بروز این بیماری دست یافت. از جمله این علائم می‌توان به احساس تنگی نفس در زمان استراحت، سرفه‌هایی که مانع از خوابیدن می‌شوند، احساس سنگینی در قفسه سینه و تغییر رنگ پوست اشاره کرد.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۴

  اینفوگرافی

  غذاهای مضر برای مغز کدامند؟

  طبق گزارش مجله سلامت، برخی مواد غذایی بر مغز انسان تأثیر منفی دارند که از این مواد می‌توان به ماهی‌های سرشار از جیوه، نوشیدنی‌های شیرین، غذاهای فرآوری شده، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، بیسکویت آماده، گلوتن اشاره کرد. این اینفوگرافی به چند خوراکی مضر برای مغز اشاره کرده است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۱-۰۶ ۱۳:۵۳

  اینفوگرافی

  پنج دلیل تشنگی مداوم

  احساس تشنگی دائمی در اغلب موارد مشکل جدی نیست اما در برخی مواقع از وجود یک ناراحتی جسمی نهفته حکایت دارد که از این مشکلات می‌توان به الگوهای غذایی، مصرف برخی داروها، عدم دریافت آب کافی در طول روز، مشکلات تیروئیدی، دیابت اشاره کرد. این اینفوگرافی پنج دلیل تشنگی مداوم انسان را معرفی می‌کند. منبع داده‌ها: مدیکال دیلی

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۰۸:۴۸

  اینفوگرافی

  عوامل کاهش عمر مفید باتری موبایل

  متخصصان فعال در حوزه فناوری گوشی‌های هوشمند می‌گویند درصورتی که از گوشی‌ خود به درستی مراقبت نکنید، دچار مشکلات جدی شده و عملکردشان تضعیف می‌شود. اینفوگرافی پیش رو، به نقل از وب سایت The star، به مهمترین عواملی که عمر باتری موبایل را کاهش می‌دهد اشاره کرده‌است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۰۸:۴۷

  اینفوگرافی

  ۶ خوراکی برای کاهش سردردهای میگرنی

  سردردهای میگرنی چطور تسکین می‌یابند؟ این سوالی است که همه افراد درگیر با میگرن با آن روبرو می‌شوند. گاهی ممکن است مواد غذایی نیز در بهبود این درد تاثیر داشته باشند. در این اینفوگرافی با شش خوراکی که می‌توانند در بهبود سردردهای میگرنی موثر باشند، بیشتر آشنا می‌شویم.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۵:۵۳

  اینفوگرافی

  آثار خطرناک کمبود خواب چیست؟

  بیشتر افراد مبتلا به بی‌خوابی، به واسطه کمبود خواب، به یک بیماری مزمن، مانند مشکلات قلبی و عروقی، آریتمی (اختلال ضربان قلب)، پرفشاری خون یا دیابت نیز مبتلا می‌شوند. اینفوگرافی پیش‌رو بر اساس مطلبی در «اکتیو بیت»، به معرفی برخی از مهمترین بیماری‌های ناشی از کمبود خواب می‌پردازد.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۰۹:۱۶

  اینفوگرافی

  چه عواملی فشار خون را کاهش می‌دهد؟

  فشار خون بالا می‌تواند عاملی تاثیرگذار در بروز بیماری‌ها و عارضه‌های مختلف از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی و زوال عقل باشد. روزنامه دیلی تلگراف در مطلبی هشت راهکار طبیعی را که به کاهش فشار خون بالا کمک می‌کند فهرست کرده که در این اینفوگرافی معرفی شده است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۰:۲۳

  اینفوگرافی

  ۵ دلیل برای اینکه از بطری پلاستیکی آب ننوشیم

  نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی مضراتی به دنبال دارد. طبق آنچه سایت دویچه‌وله منتشر کرده، به پنج دلیل مهم‌، بهتر است کمتر از آب‌های بسته‌بندی شده استفاده کنیم یا لااقل از خود بطری‌ها برای نوشیدن آب استفاده نکنیم.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۰:۲۲

  اینفوگرافی

  چه عواملی موجب ضعف حافظه می‌شوند؟

  طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می‌تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. گزارش سایت هلث‌دی نیوز نشان می‌دهد ضعف حافظه از مشکلات شایعی است که با بالا رفتن سن، افراد را بیشتر درگیر می‌کند. در این اینفوگرافی با هفت عاملی که بر ضعف مغز تأثیر می‌گذارد آشنا خواهید شد.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۰۹:۳۹

  اینفوگرافی

  ۵ راه ساده برای کاهش استرس و اضطراب

  اضطراب یکی از مشکلاتی است زندگی روزمره انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث ایجاد ترس و بالا رفتن ضربان قلب می‌شود.که می‌توان با راهکارهای ساده آن را درمان کرد. در این اینفوگرافی که از گزارش منتشرشده در مجله سلامت تهیه شده، به پنج راه درمان برای استرس اشاره شده است.

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۰۹:۰۹

  اینفوگرافی

  هفت عامل سردی دائمی دست‌ها

  سرد بودن دست‌ها در فصل زمستان موضوعی عادی به حساب می‌آید و در نتیجه واکنش طبیعی بدن به پایین بودن دماست اما برخی از افراد در طول سال نیز با این مشکل روبرو می‌شوند.شبکه خبری « ان‌دی تی‌وی» در مطلبی تازه، درباره بیماری‌های موثر در سرد بودن دست‌ها، توضیح بیشتری داده است.

 • اینفو گرافیک ۱۳۹۷-۰۹-۲۱ ۰۸:۴۹

  اینفوگرافی

  مواد غذایی نفاخ و ضد نفخ را بشناسید

  نفخ شکم در بسیاری از موارد مسأله‌ای جدی نیست و با مصرف برخی خوراکی‌ها برطرف می‌شود. پزشکان معتقدند که در بیشتر موارد گاز بیش از حد معده را می‌توان با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی کنترل کرد. این موضوع فرآیندی زیستی و طبیعی است. این اینفوگرافی، خوراکی‌ها مؤثر در ایجاد نفخ یا از بین رفتن آن را - که در مجله سلامت منتشر شده - معرفی می‌کند.

 • اینفو گرافیک ۱۳۹۷-۰۹-۲۱ ۰۸:۴۷

  اینفوگرافی

  وقتی رژیم گرفته‌ایم، چگونه گرسنگی‌مان را برطرف کنیم؟

  زمانی که تصمیم می گیریم رژیم غذایی داشته باشیم، بیشتر از هر زمانی احساس گرسنگی می‌کنیم. برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد؛ استفاده از برخی مواد غذایی باعث می‌شوند ما مدت زمان طولانی‌تری سیر بمانیم. با این خوراکی‌ها که در گزارش «مجله سلامت» به آن اشاره شده، بیشتر آشنا شوید.