نمایش همه
 • جشنواره ۱۳۹۸-۰۴-۲۱ ۱۲:۰۰

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  استفاده از سفیران قرآنی مهمترین عامل موفقیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جذب مخاطبان است

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تشکیل سفیران قرآنی دانشجویی و کارمندی را از مهمترین عوامل موفقیت این دانشگاه در جذب مخاطبان دانست.

 • حاجی زاده_مشهد ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۹

  در جشن دانش آموختگی دانشجویان رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

  پای صحبت برگزیده قرآنی و فعال اردو های جهادی دانشگاه

  زهرا افشاری دانش آموخته رشته بهداشت حرفه ای و محمدرضا متقیان نژاد دانش آموخته رشته بهداشت محیط از دانشجویان فعال فرهنگی از تجربه فعالیت فرهنگی خود گفتند.

 • فیزیک ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۴:۱۲

  فضای دخترانگی، فیزیک و قرآن؛

  عشق من فیزیک، اما قرآن همه چیزم است

  فرشته اسماعیل‌زاده، دانشجوی سال ششم دکتری فیزیک دانشگاه شریف و حافظ ۲۰ جزء قرآن، در بیان تجربه خود از ۱۲ سال تحصیل در رشته فیزیک و تنفس در فضای حفظ قرآن اظهار کرد: همیشه گفته‌ام که اگر درسم تمام شود، ممکن است تا پایان عمر فعالیتم قرآنی باشد و لزوماً در حوزه فیزیک نباشد.

 • حسنی ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۶:۰۰

  مسوول دبیرخانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

  دین‌گریزی برداشتی سطحی از جوان امروزی است

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: به نظر می‌رسد اصطلاح دین گریزی جوانان که امروزه زیاد شنیده می‌شود، برداشتی سطحی از جوان امروزی است. چنانچه در مراسم اربعین، عاشورا و اعتکاف می‌بینیم حضور جوانان بسیار پررنگ است و این از رویش‌های انقلاب است.

 • فرزاد شیخ زاده ۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۷:۲۰

  دبیر کانون شعر وادب دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد؛

  برگزاری جلسات کتاب خوانی و نقد و بررسی آثار داستانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

  دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری جلسات مستمر کتاب‌خوانی در این دانشگاه خبر داد و گفت: قرار ما در کانون شعر وادب این است که هر دوهفته یک کتاب داستان بخوانیم. دانشجویان این دانشگاه بیشتر به ادبیات داستانی گرایش دارند و ما یک گروه کتابخوانی تشکیل دادیم  تا در این بازه زمانی یک داستان ایرانی و یک داستان خارجی خوانده شود. هرکدام از دانشجویان داستان‌های مشخص شده را مطالعه می‌کنند و بعد از آن یک جلسه نقدوبررسی با حضور نویسنده، مترجم و منتقدان مختلف برگزار می‌کنیم.

 • امیدواری ۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۷

  در گفتگوبا مفدا،

  رموز موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور قرآنی تشریح شد

  رییس اداره توسعه فعالیتهای قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز رمز موفقیت این دانشگاه در امور قرآنی را در پیوستگی فعالیتهای قرآنی، شناسایی افراد مستعد، ارج نهادن به شخصیتها و چهره‌های قرآنی دانشگاه و بهره‌برداری از آنها در دانشگاه و همراهی سیاستهای دانشگاه با فعالیتهای قرآنی دانست.

 • کریم پور ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۵

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه:

  این پویش برگ زرینی در کارنامه دانشجویان و اقشار فرهیخته کشور است

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه با اشاره به سیل اخیر در برخی استانها به خبرنگار مفدا گفت: در سیل اخیر تعداد زیادی از هموطنان دچار مشکلاتی شدند. خانه و سرمایه زندگی‌ را از دست دادند و این وظیفه ما را به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان سنگین‌تر می‌کند و لازم است برای حمایت از آنها تلاشمان را دوچندان کنیم.

 • زال ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۳

  کارشناس روانشناسی بخش قرآن و سلامت:

  اعتقاد به معنویت مکمل سلامت روانی انسانها است

  کارشناس غرفه روانشناسی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا اعتقاد به معنویت را مکمل سلامت روحی دانست و گفت:اعتقاد به معنویت، استقامت و پایداری روحی را بالا می‌برد و افراد با داشتن صبر و پایداری بر ناملایمات فائق می‌آیند.

 • غزاله کردلو ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۰۹:۴۱

  دانشجوی حافظ کل قرآن دانشکده علوم پزشکی سراب:

  فعالیت قرآنی موجب آرامش فکری و درونی انسان می‌شود

  "غزاله کردلو" دانشجوی دانشکده علوم پزشکی سراب و حافظ کل قرآن با اشاره به اینکه حدود پنج سال حفظ قرآن طول کشید، گفت:حفظ قرآن را از چهار سالگی شروع کردم و از هفت سالگی به صورت تخصصی این کار را انجام دادم و در نهایت در ۱۲ سالگی حافظ کل قرآن شدم.

 • نمایشگاه ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۲۲:۵۳

  مشاوره چند بعدی در بخش سلامت به حل مشکلات مراجعین کمک می‌کند

  کارشناس تغذیه بخش قرآن و سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: ارائه مشاوره چند بعدی در غرفه‌ها به حل بهتر مشکل افراد کمک می‌کند.

 • صنعتی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۳

  کارشناس طب سنتی در گفتگو با مفدا:

  توصیه‌های طبی بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است

  محمدرضا صنعتی کارشناس طب ایرانی در بخش سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: توصیه‌های مفید بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است.

 • دهقانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۲۱:۲۰

  دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت تشریح کرد؛

  برنامه های مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن

  مریم دهقانی در گفتگو با مفدا به تشریح برنامه‌های این مجمع در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

 • فرهنگ فر ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۰:۴۰

  نزدیک شدن دلها یکی از نتایج مشارکت در پویش ملی بهار همدلی است

  سیدمحمدرضا فرهنگ فر دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در آیه ۶۳ سوره انفال آمده است: «لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله الف بینهم إنه عزیز حکیم» یعنی خداوند بر مؤمنان منت نهاد و دل های آنان را به واسطه ایمان نزدیک گرداند. همین آیه موتور محرکه شکل گیری پویشها و جنبش‌ها برای کمک به سایر مؤمنان است و شرکت دراین پویش می تواند تجلی زیبایی از نزدیکی دلها باشد.

 • بهار ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۴۳

  بر اساس توصیه‌های صریح قرآن به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام

  ندا احسانی دبیرکانون قرآن وعترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: به عنوان یک عضو از جامعه قرآنی وزارت بهداشت و مسؤول کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای جلب رضایت امام زمان(عج) و بر اساس توصیه های صریح قرآن وعترت به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام.

 • تقی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۱

  در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن،

  از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود

  محمدرضا تقی زاده دبیر کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت گفت: در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود.

 • فرامرزی ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۹:۲۴

  دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

  تا زمانی که آرامش به مناطق سیل زده برگردد در کنار هموطنان هستیم

  علیرضا فرامرزی دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به خبرنگار مفدا گفت: هم‌وطنان ما در حادثه سیل اخیر در یک لحظه تمام زندگی خود را از دست داده‌اند و خانه، پوشاک و سرپناهی برای ادامه حیات ندارند. کافی است تنها یک لحظه خود را در این شرایط سخت تصور کنیم.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۹

  کمک‌های ما هر چند اندک در بهبود آلام هموطنان آسیب دیده موثر است

  به گزارش مفدا، داریوش حیدری دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر لزوم پیوستن دانشگاهیان وزارت بهداشت به پویش بهار همدلی گفت: هدف از پیوستن به این پویش کمک به هموطنانی است که در حادثه سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند و کمکهای ما هر چند اندک می‌تواند در بهبود آلام این عزیزان موثر باشد.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸

  با اتحاد خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت

  علی بدیع الزمان عضو شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت به خبرنگار مفدا گفت: خود را موظف می‌دانم که در پویش بهار همدلی شرکت و گامی کوچک در جهت کاهش الام هموطنان عزیز و آسیب دیده بردارم. با یاری و اتحاد همه مردم خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت.

 • راستی ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۹

  کمک به هموطنان و نیازمندان از به یاد ماندنی‌ترین خاطرات زندگی‌ام است

  حمید راستی عضو شورای مرکزی مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت و نماینده دبیران کانونهای دانشجویی تبریز با اشاره به وقایع ناگواری که طی ماههای اخیر برای هم‌وطنان رخ داده است گفت: همیشه کمک به هم‌وطنان و نیازمندان یکی از لذت بخش‌ترین و خاطره انگیزترین امور در زندگی‌ام بوده و امداد رسانی در حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و زلزله آذربایجان شرقی در سال ۹۱ از خاطرات به یاد ماندنی زندگی‌ام است.

 • دهقانی ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۵:۵۳

  جامعه علوم پزشکی مرزهای خدمت را محدود به ساختمان دانشگاه نداند

  دبیر مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا تاکید کرد: جامعه پزشکی نباید مرزهای خدمت و کسب دانش را محدود به ساختمان دانشگاه بداند. باید آستین همت بالا بزنیم و به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان از آلام و مشکلات مردم آسیب دیده در سیل اخیر بکاهیم.

 • تقی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۸

  دبیر مجمع کانونهای مذهبی وزارت بهداشت:

  پویش بهار همدلی با همراهی همه دانشگاهیان به نتیجه مطلوب می‌رسد

  دبیر مجمع تخصصی کانونهای مذهبی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا گفت: پویش بهار همدلی بدون حمایت دانشجو و دانشگاهیان قابل اجرا نیست. در این راستا از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنم تا با عضویت و مشارکت در این پویش و کمک‌رسانی در حد توان خود، قدمی در این مسیر بردارند و از اجر اخروی این عمل نیک بهره‌مند شوند.

 • قران ۱۳۹۸-۰۱-۲۴ ۲۲:۴۹

  برگزیده کشوری جشنواره قرآن و عترت:

  پژوهش های علمی پیوند با معنویت را در ایجاد یک زندگی آرام و پیشگیری از آلزایمر اثبات کرده است

  مفدا کرمان به بهانه تمدید مهلت ثبت نام جشنواره قرآن و عترت با خانم دکتر مهدی زاده رزیدنت جراحی مغز و اعصاب و حافظ ۲۰ جز قران به مصاحبه نشسته است، آنجه که می خوانید مشروح این گفتگو است.

 • رومینا ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۰:۱۲

  برگزیده بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷:

  اصلی‌ترین دلیل من برای انجام کارها و فعال بودنم خانواده‌ام هستند/تمرکز بر انجام کارهای مهم عامل موفقیت است

  سمیرا رومینا نفر برگزیده بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷ معتقد است اصلی‌ترین دلیل من برای انجام کارها و فعال بودنش در عرصه علمی، فرهنگی خانواده‌اش هستند و تمرکز بر انجام فعالیت های مهمتر را عامل اصلی موفقیت می‌داند.

 • مجمع ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۱:۵۰

  احمدرضا اخوت:

  پی بردن به ضرورت رجوع به قرآن مهم‌ترین مسئله امروز ماست

  مدیر مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت گفت: رجوع به قرآن مهم‌ترین کاری است که همه باید بکنند و بحث تولید علم و دیگر مباحث فرع بر آن است. همه باید خود را نیازمند به قرآن بدانند.

 • 39 ۱۳۹۷-۱۲-۱۴ ۱۴:۵۷

  لحظاتی با پرستار حافظ قرآن

  از اقامه نماز در اتاق عمل تا بخیه زدن با نوای آیت‌الکرسی

  به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به نقل از خبرگزاری ایکنا: زهرا صلاحی، حافظ کل قرآن کریم و پرستار بخش اورژانس بیمارستان شهدای تجریش در رابطه با ورود به عرصه پرستاری و شروع حفظ آیات کلام وحی همزمان با دوران تحصیلات دانشگاهی در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، گفت: در دوران کودکی و نوجوانی قرآن را در قالب یک ‌عنوان درسی که در مدرسه داشتیم، می‌خواندم با ورود به دانشگاه، زمانی‌که در رشته مامایی مشغول به تحصیل بودم اولین مرحله حفظ را تجربه کردم؛ در سال۷۰ روحانی که برای اقامه نماز به نمازخانه دانشگاه می‌آمد یک اردوی زیارتی به مشهد مقدس را برپا کرد. اما با این شرط که شرکت‌کنندگان می‌بایست جزء اول قرآن را حفظ می‌کردند و این اردو اولین جرقه حفظ قرآن برای من شد.

 • 35 ۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۰

  دانشجوی مقام آور علوم پزشکی شهید بهشتی در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت را بیشتر بشناسیم

  "علی قاسمی" دانشجوی ترم آخر رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش "فیلم نامه نویسی" بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت حائز رتبه دوم، در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت در بخش "فیلم کوتاه" حائز رتبه اول و دو دوره قبلی جشنواره فرهنگی سیمرغ هم در رشته فیلم نامه نویسی کاندیدای رتبه کشوری بوده است.

 • رهبری ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۰۹:۰۸

  در گفتگو با مفدا؛

  اقدامات مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در یک سال اخیر تشریح شد

  رسول رهبری دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا اقدامات این مجمع را در یک سال اخیر تشریح کرد.

 • حانم دهقانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۳

  سامان دهی به کانونهای قرآنی اولویت کاری مجمع قرآن و عترت دانشجویان است

  مریم دهقانی دانشجوی منتخب قرآنی دانشگاههای علوم پزشکی اصلاح اساسنامه مجمع قرآنی دانشجویان، تشکیل کارگروههایی زیر نظر کانون قرآن و عترت، سامان دادن به کانونهای قرآن و عترت را از برنامه‌های خود در شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت عنوان کرد

 • صادقی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۸

  نگاه نادرست متسابقان رشته‌های آوایی به رشته‌های معارفی/ غرور؛ معضل امروز جامعه قرآنی

  دارنده رتبه سوم رشته حفظ معارف حدیث چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف گفت: در مسابقات مختلف شرکت‌کنندگان رشته‌های آوایی به رشته‌های معارف به چشم مسابقات کتابخوانی نگاه می‌کنند در صورتی‌که مسابقات معارف اصلاً اینطور نیست، متأسفانه غرور در اکثر رشته‌ها به‌ویژه رشته‌های آوایی به وفور وجود دارد و امروز به عنوان یک معضل مطرح است.

 • لطف آبادی ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۴:۲۵

  مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

  بخش پژوهشی جشنواره قرآن و عترت با رویکردهای کمیسیون منطبق شود

  مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دانشجوی دکتری رشته علوم قرآن و حدیث: پیشنهادم این است که در راستای همگرایی بیشتر فعالیتهای قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، بخش پژوهشی جشنواره قرآن و عترت با رویکردها و سیاست های کمیسیون انطباق داشته باشد.