نمایش همه
 • حاجی زاده_مشهد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۳:۱۳

  مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و مسئول دبیرخانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی مشهد :

  بسترسازی مناسب برای انجام اقامه نماز جماعت و تسهیل در استفاده مخاطبین از این امر بسیار مهم و ضروری مهمترین فعالیت‌ در حوزه نماز

  مهمترین فعالیت‌هایی که در حوزه نماز و انجام شده است بسترسازی مناسب برای انجام اقامه نماز جماعت و تسهیل در استفاده مخاطبین از این امر بسیار مهم و ضروری که با حمایت ریاست محترم دانشگاه قریب به ۵۰ نوبت نماز فقط در سطح مراکز تابعه سطح مشهد مقدس اعم از مراکز درمانی، اداری، آموزشی و خوابگاهی برنامه‌ریزی شده است.

 • مهدوی سیرت ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۶

  مسئول دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر انستیتو پاستور ایران بیان کرد؛

  ندانستن وجوب امر به معروف و نهی از منکر مهمترین عامل فراموش شدن آن است

  برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب فراموش شده به اصل وجوب این قضیه توجه کردیم و اصل اساسی این است که ندانستن وجوب امر به معروف و نهی از منکر مهمترین عامل فراموش شدن آن است مثل بیماری که به آن توجه نشود باعث اپیدمی می شود کافیست در زمان اپیدمی ها تبلیغات کافی صورت پذیرد و تهدیدهای منکر برای خانواده ها تبین شود تا بدانند که بنیان خانواده ها را منکر می تواند از بین ببرد ولی در این راستا نباید لم تقولون مالا تفعلون باشیم و به چیزی که عمل نمی کنیم دیگران را توصیه کنیم.

 • خوابگاه. شهرکرد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۲

  اسکان دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد در هفت خوابگاه

  پنج خوابگاه ملکی‏ و دو خوابگاه غیرملکی در سال تحصیلی جدید اسکان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد را برعهده دارند. امسال حدود ۱۲۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های این دانشگاه سکونت دارند. پذیرش دانشجویان خوابگاهی ۲۳ شهریور ماه انجام شد.

 • جشنواره قرآن و عترت. شهرکرد ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۷

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار می‌شود

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: امسال به دلیل محدودیت استان همدان در پذیرش مسافر، مقرر شد مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار شود. بدین ترتیب مرحله پایانی برخی از رشته‌ها مهرماه و مرحله نهایی دیگر رشته‌ها در اختتامیه جشنواره، هفتم تا دهم آبان ماه برگزار شود.

 • متدبر ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۲:۴۶

  شرکت‌کننده در دوره «دانشجو متدبر قرآن»:

  برنامه‌ریزی‌ها در راستای جذب غیرقرآنی‌ها باشد/ عمل به احکام؛ مهمترین خروجی طرح‌های قرآنی

  دانشجوی کارشناس ارشد علوم قرآن با تأکید بر اینکه مهمترین نتیجه و خروجی دوره‌ها و طرح‌ها باید عمل به احکام دینی و قرآنی باشد، گفت: برگزاری هرگونه دوره و طرح قرآنی می‌تواند مسیر فعالیت خدمتگزاران به قرآن را اعتلا بخشد.

 • زارعان ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۳:۴۸

  مدرس فنون و روش های تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن:

  داشتن تخصص قرآنی به معنای توانایی در تدریس و آموزش قرآن نیست

  مدرس فنون و روشهای تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن گفت: دانشجویان علوم پزشکی شرکت کننده در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآن به لحاظ آمادگی های فردی مانند سطح هوشی و انگیزشی بسیار ممتاز هستند و همچنین از نظر معلومات قرآنی شرایط خوبی دارند و قاریان و حافظان برجسته ای هستند اما به لحاظ تجربه تدریس عموما آمادگی و مهارت لازم را به دست نیاورده اند و باید در این زمینه آموزش ببینند تا به استاندارد های لازم برسند.

 • حسینی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۵:۱۳

  خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند/ آرزو دارم حافظ کل قرآن شوم

  یکی از دانشجویان دختر شرکت کننده در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند و اینگونه در این مسیر نورانی وارد شدم و خدا را شاکرم.

 • استاد محمودیان ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۰:۳۴

  مدرس کارگاه سبک زندگی قرآنی؛

  باید آموزه‌های قرآنی در زندگی روزمره ما جاری و ساری شود

  استاد محمودیان در حاشیه دهمین دوره آموزشی دانشجو معلم قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: در کلاس قرآن و زندگی تلاش می‌کنیم تا مفاهیم و آموزه‌های قرآنی را در ارتباط با مسائل زندگی روزمره به دانشجویان آموزش دهیم. هدف آن است که آنها بتوانند به عنوان یک دانشجو یا فردی که در سیستم بهداشت و درمان کشور کار می‌کند و یا فردی که می‌خواهد خانواده تشکیل دهد بتواند شاخصه ها، آموزه ها و مهارتهای زندگی قرآنی را در زندگی خود بکار بندد.

 • سلیمی ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۲:۵۱

  قاری و حافظ قرآن باید سبک زندگی قرآنی و اسلامی داشته باشد

  یکی از شرکت کنندگان در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: با این هدف که یاد بگیریم و یاد بدهیم در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآنی شرکت کردم و خدا را شکر که کلاس ها با استاندارد بسیار بالایی برگزار شد و مطالب بسیار مفید و کاربردی را یاد گرفتم. فردی که اهل قرائت و حفظ قرآن است و آن را تدریس می کند باید سبک زندگی قرآنی اسلامی داشته باشد و چه بسا که دیگران با دیدن سبک زندگی ما به سمت قرآن کشش و تمایل پیدا کند.

 • فاتحی. شهرکرد ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۴:۰۹

  به بهانه روز پزشک؛

  آیاتی که به مددِ پزشک حافظ قرآن آمد

  ستاره فاتحی، پزشکی از چهارمحال‌وبختیاری است که از کودکی حفظ قرآن را آغاز کرده و اکنون که فوق تخصص جراحی زنان و زایمان است آیات قرآن را هنگام عمل زمزمه می‌کند و از خداوند برای بهبود اوضاع بیمارانش مدد می‌طلبد.

 • هاشمی مقدم ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۷:۵۳

  نماینده دانشگاه علوم پزشکی قم در مسابقات قرآنی وزارت بهداشت:

  حضور در محضر قرآن موجب تحول‌های بزرگ می‌شود/قرآن بستری برای دوری انسان از گناه است

  یکی از نمایندگان راه‌یافته دانشگاه علوم پزشکی قم به مرحله نهایی رشته ترتیل‌خوانی مسابقات قرآنی وزارت بهداشت، قرآن کریم را عامل سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و گفت: نه تنها بنده بلکه حضور هر فردی در عرصه‌های قرآنی و حدیثی می‌تواند موجب تحول‌های بزرگ برای او شود.

 • پرویز رستمی ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۰۹:۲۲

  پرویز رستمی عکاس برگزیده مسابقه #تصویر_برتر خردادماه:

  فعالیت‌های هنری عامل انضباط فکری و فرهنگی است/ بابت این همه تشویق و توجه دلگرم شدم

  عکس پرویز رستمی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عنوان «ملخ در باغ» توانست بیشترین آرای مخاطبان کانال خبری مفدا را دریافت و مفتخر به کسب عنوان دانشجوی عکاس برگزیده خردادماه مفدا شود.

 • جشنواره ۱۳۹۸-۰۴-۲۱ ۱۲:۰۰

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  استفاده از سفیران قرآنی مهمترین عامل موفقیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جذب مخاطبان است

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تشکیل سفیران قرآنی دانشجویی و کارمندی را از مهمترین عوامل موفقیت این دانشگاه در جذب مخاطبان دانست.

 • حاجی زاده_مشهد ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۹

  در جشن دانش آموختگی دانشجویان رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

  پای صحبت برگزیده قرآنی و فعال اردو های جهادی دانشگاه

  زهرا افشاری دانش آموخته رشته بهداشت حرفه ای و محمدرضا متقیان نژاد دانش آموخته رشته بهداشت محیط از دانشجویان فعال فرهنگی از تجربه فعالیت فرهنگی خود گفتند.

 • فیزیک ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۴:۱۲

  فضای دخترانگی، فیزیک و قرآن؛

  عشق من فیزیک، اما قرآن همه چیزم است

  فرشته اسماعیل‌زاده، دانشجوی سال ششم دکتری فیزیک دانشگاه شریف و حافظ ۲۰ جزء قرآن، در بیان تجربه خود از ۱۲ سال تحصیل در رشته فیزیک و تنفس در فضای حفظ قرآن اظهار کرد: همیشه گفته‌ام که اگر درسم تمام شود، ممکن است تا پایان عمر فعالیتم قرآنی باشد و لزوماً در حوزه فیزیک نباشد.

 • حسنی ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۶:۰۰

  مسوول دبیرخانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

  دین‌گریزی برداشتی سطحی از جوان امروزی است

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: به نظر می‌رسد اصطلاح دین گریزی جوانان که امروزه زیاد شنیده می‌شود، برداشتی سطحی از جوان امروزی است. چنانچه در مراسم اربعین، عاشورا و اعتکاف می‌بینیم حضور جوانان بسیار پررنگ است و این از رویش‌های انقلاب است.

 • فرزاد شیخ زاده ۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۷:۲۰

  دبیر کانون شعر وادب دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد؛

  برگزاری جلسات کتاب خوانی و نقد و بررسی آثار داستانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

  دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری جلسات مستمر کتاب‌خوانی در این دانشگاه خبر داد و گفت: قرار ما در کانون شعر وادب این است که هر دوهفته یک کتاب داستان بخوانیم. دانشجویان این دانشگاه بیشتر به ادبیات داستانی گرایش دارند و ما یک گروه کتابخوانی تشکیل دادیم  تا در این بازه زمانی یک داستان ایرانی و یک داستان خارجی خوانده شود. هرکدام از دانشجویان داستان‌های مشخص شده را مطالعه می‌کنند و بعد از آن یک جلسه نقدوبررسی با حضور نویسنده، مترجم و منتقدان مختلف برگزار می‌کنیم.

 • امیدواری ۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۷

  در گفتگوبا مفدا،

  رموز موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور قرآنی تشریح شد

  رییس اداره توسعه فعالیتهای قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز رمز موفقیت این دانشگاه در امور قرآنی را در پیوستگی فعالیتهای قرآنی، شناسایی افراد مستعد، ارج نهادن به شخصیتها و چهره‌های قرآنی دانشگاه و بهره‌برداری از آنها در دانشگاه و همراهی سیاستهای دانشگاه با فعالیتهای قرآنی دانست.

 • کریم پور ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۵

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه:

  این پویش برگ زرینی در کارنامه دانشجویان و اقشار فرهیخته کشور است

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه با اشاره به سیل اخیر در برخی استانها به خبرنگار مفدا گفت: در سیل اخیر تعداد زیادی از هموطنان دچار مشکلاتی شدند. خانه و سرمایه زندگی‌ را از دست دادند و این وظیفه ما را به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان سنگین‌تر می‌کند و لازم است برای حمایت از آنها تلاشمان را دوچندان کنیم.

 • زال ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۳

  کارشناس روانشناسی بخش قرآن و سلامت:

  اعتقاد به معنویت مکمل سلامت روانی انسانها است

  کارشناس غرفه روانشناسی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا اعتقاد به معنویت را مکمل سلامت روحی دانست و گفت:اعتقاد به معنویت، استقامت و پایداری روحی را بالا می‌برد و افراد با داشتن صبر و پایداری بر ناملایمات فائق می‌آیند.

 • غزاله کردلو ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۰۹:۴۱

  دانشجوی حافظ کل قرآن دانشکده علوم پزشکی سراب:

  فعالیت قرآنی موجب آرامش فکری و درونی انسان می‌شود

  "غزاله کردلو" دانشجوی دانشکده علوم پزشکی سراب و حافظ کل قرآن با اشاره به اینکه حدود پنج سال حفظ قرآن طول کشید، گفت:حفظ قرآن را از چهار سالگی شروع کردم و از هفت سالگی به صورت تخصصی این کار را انجام دادم و در نهایت در ۱۲ سالگی حافظ کل قرآن شدم.

 • نمایشگاه ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۲۲:۵۳

  مشاوره چند بعدی در بخش سلامت به حل مشکلات مراجعین کمک می‌کند

  کارشناس تغذیه بخش قرآن و سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: ارائه مشاوره چند بعدی در غرفه‌ها به حل بهتر مشکل افراد کمک می‌کند.

 • صنعتی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۳

  کارشناس طب سنتی در گفتگو با مفدا:

  توصیه‌های طبی بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است

  محمدرضا صنعتی کارشناس طب ایرانی در بخش سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: توصیه‌های مفید بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است.

 • دهقانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۲۱:۲۰

  دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت تشریح کرد؛

  برنامه های مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن

  مریم دهقانی در گفتگو با مفدا به تشریح برنامه‌های این مجمع در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

 • فرهنگ فر ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۰:۴۰

  نزدیک شدن دلها یکی از نتایج مشارکت در پویش ملی بهار همدلی است

  سیدمحمدرضا فرهنگ فر دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در آیه ۶۳ سوره انفال آمده است: «لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله الف بینهم إنه عزیز حکیم» یعنی خداوند بر مؤمنان منت نهاد و دل های آنان را به واسطه ایمان نزدیک گرداند. همین آیه موتور محرکه شکل گیری پویشها و جنبش‌ها برای کمک به سایر مؤمنان است و شرکت دراین پویش می تواند تجلی زیبایی از نزدیکی دلها باشد.

 • بهار ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۴۳

  بر اساس توصیه‌های صریح قرآن به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام

  ندا احسانی دبیرکانون قرآن وعترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: به عنوان یک عضو از جامعه قرآنی وزارت بهداشت و مسؤول کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای جلب رضایت امام زمان(عج) و بر اساس توصیه های صریح قرآن وعترت به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام.

 • تقی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۱

  در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن،

  از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود

  محمدرضا تقی زاده دبیر کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت گفت: در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود.

 • فرامرزی ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۹:۲۴

  دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

  تا زمانی که آرامش به مناطق سیل زده برگردد در کنار هموطنان هستیم

  علیرضا فرامرزی دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به خبرنگار مفدا گفت: هم‌وطنان ما در حادثه سیل اخیر در یک لحظه تمام زندگی خود را از دست داده‌اند و خانه، پوشاک و سرپناهی برای ادامه حیات ندارند. کافی است تنها یک لحظه خود را در این شرایط سخت تصور کنیم.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۹

  کمک‌های ما هر چند اندک در بهبود آلام هموطنان آسیب دیده موثر است

  به گزارش مفدا، داریوش حیدری دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر لزوم پیوستن دانشگاهیان وزارت بهداشت به پویش بهار همدلی گفت: هدف از پیوستن به این پویش کمک به هموطنانی است که در حادثه سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند و کمکهای ما هر چند اندک می‌تواند در بهبود آلام این عزیزان موثر باشد.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸

  با اتحاد خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت

  علی بدیع الزمان عضو شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت به خبرنگار مفدا گفت: خود را موظف می‌دانم که در پویش بهار همدلی شرکت و گامی کوچک در جهت کاهش الام هموطنان عزیز و آسیب دیده بردارم. با یاری و اتحاد همه مردم خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت.