نمایش همه
 • کرمات دیروز ۱۲:۱۰

  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

  مجله سیاست گذاری در سلامت با ضریب تاثیر گذاری ۴.۵ در جایگاه اول آسیا قرار دارد

  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکی از مجلاتی که در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده، مجله سیاست گذاری در سلامت است. این مجله مراحل نمایه شدن خود در تمام پایگاه‌های استنادی که مقالات را نمایه می‌کنند مانند ISI اسکوپوس(scopus)، پاپ مد (pubmed)، مدلاین (Medline) و آی اس آی (ISI) را با موفقیت پشت سر گذاشت و در نهایت دو ماه قبل موفق شد ایمپکت یا ضریب تاثیر گذاری ۴.۵ را که بالاترین ضریب تاثیر گذاری در آسیا است را کسب کند.

 • سجاد رضایی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۲:۴۳

  از سوی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح شد؛

  وظایف شورای مرکزی کمیته تحقیقات دانشجویی چیست؟

  در هفته گذشته اعضای شورای مرکزی کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از سوی سرپرست و دبیر این کمیته، از بین اعضای شورای مرکزی دانشکده ها و با توجه به رزمه افراد در این شوراها انتخاب و معرفی گردیدند.

 • آزمون دانشجویان تکنولوژی اتاق عمل ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۹:۱۶

  دبیر انجمن علمی دانشجویان کشوری اتاق عمل خبر داد؛

  مرحله کشوری آزمون دانشجویان تکنولوژی اتاق عمل ۳۰ مرداد ماه برگزار می‌شود/مشارکت بیش از ۹۰۰ دانشجو در مرحله دانشگاهی

  دبیر انجمن علمی دانشجویان کشوری اتاق عمل گفت: مرحله کشوری آزمون دانشجویان تکنولوژی اتاق عمل چهارشنبه، ۳۰ مرداد ماه ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با حضور ۴۳ برگزیده مرحله دانشگاهی برگزار می‌شود.

 • آموزش در علوم پزشکی ۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۱۶:۳۴

  قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا؛

  کیفیت آموزش پزشکی ایران در دنیا پیشرو است/برای اولین بار فدراسیون جهانی WFME، آموزش پزشکی عمومی در ایران را اعتبار بخشی کرده است

  دکتر حمید اکبری؛ قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به انعکاس سخنان وی در خصوص سهمیه ۶۰ درصدی رشته‌های گروه پزشکی در کنکور سراسری به بیان موضوعات مهمی در خصوص کیفیت آموزش علوم پزشکی در ایران، سهمیه قانونی برقراری عدالت آموزشی و درستی و نادرستی طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی پرداخت.

 • چپ ۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۰۹:۳۷

  دارنده مدال برنز مسابقات المپیاد کشوری دانشگاه علوم پزشکی یزد:

  المپیاد فرصتی برای متفاوت بودن است

  "فرزان صفی دهج " دانشجوی پزشکی ورودی ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و دارنده مدال برنز مسابقات المپیاد کشوری با اشاره با اینکه المپیاد، رقابتی آکادمیک و بسیار علمی و در کنار تجربه کار گروهی، بسیار هیجان انگیز به شمار می رود، افزود: المپیاد فرصتی برای متفاوت بودن است

 • گیلان ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۰

  دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی داروسازی دانشگاه:

  انجمن علمی، بستر بسیار خوبی را برای عموم دانشجویان فراهم کرده است

  دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: انجمن‌های علمی بستر بسیار خوبی برای اعضای انجمن از نظر فراگیری مهارت‌های فردی که مهمترین آن، کار تیمی‌ست و همچنین برای عموم دانشجویان به لحاظ بهره مندی از فعالیت‌های علمی- فرهنگی در هر دانشکده برحسب نیاز، فراهم کرده است.

 • پرویز رستمی ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۰۹:۲۲

  پرویز رستمی عکاس برگزیده مسابقه #تصویر_برتر خردادماه:

  فعالیت‌های هنری عامل انضباط فکری و فرهنگی است/ بابت این همه تشویق و توجه دلگرم شدم

  عکس پرویز رستمی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عنوان «ملخ در باغ» توانست بیشترین آرای مخاطبان کانال خبری مفدا را دریافت و مفتخر به کسب عنوان دانشجوی عکاس برگزیده خردادماه مفدا شود.

 • کاشان/ مصاحبه ۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۴

  دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

  هیچ وقت ایده‌های کوچک را دست‌کم نگیرید

  "سید امیر مسعود میرخباز"، دانشجوی استعداد درخشان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و برگزیده اولین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه آموزشی، با ارائه ایده نوآورانه " پزشکان سالم" در اولین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه آموزشی، مقام سوم کشوری را کسب کرد.

 • نفیسه رئافتی دبیر انجمن علمی مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۰

  در گفت و گو با دبیر انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح شد:

  از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تا جشن روز مامایی

  دبیر انجمن علمی دانشجویی رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در گفت و گو با مفدا، به معرفی این انجمن و فعالیت های انجام شده پرداخت.

 • محسن انصاری ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۹

  بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی بهداشت محیط کشور:

  همت خالصانه دانشجویان متضمن اهداف متعالی پویش است

  محسن انصاری تاکید کرد: دانشجویی بودن این پویش مزیت اصلی آن است چرا که دل‌های پاک جوانان و همت‌های خالصانه آنها متضمن نیل به اهداف متعالی این پویش خواهد بود.

 • دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۰:۱۸

  دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی:

  پویش ملی بهار همدلی مصداق واقعی یک تحرک جهادی است

  دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی گفت: پویش ملی بهار همدلی مصداق واقعی یک تحرک جهادی است و همه خانواده علوم پزشکی از سراسر کشور باید دست به دست یکدیگر بدهند تا هموطنان‌شان را یاری کنند.

 • علیرضا رحمانیان کوشکی ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۵:۱۹

  بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری دندانپزشکی:

  از طریق پویش ملی بهار همدلی زحمات مردم را جبران می‌کنیم

  علیرضا رحمانیان گفت: تمام مردم ایران برای این خاک زحمت کشیده‌اند، حاصل زحمات این مردم منجر به این شده که ما دانشجویان می‌توانیم تحصیل کنیم و وارد جامعه درمانی کشور شویم. خوب است بتوانیم زحمات این مردم را به نحوی جبران کنیم و سقفی که از آنها گرفته شده به آنها برگردانیم.

 • علی اصغر کاید خورده ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۴

  دانشجوی مخترع دانشکده علوم پزشکی بهبهان:

  دانشجویان برای اجرای ایده‌هایشان منتظر حمایت هیچ ارگانی نباشند/ اختراع ما باعث صرفه‌جویی اقتصادی قابل توجهی خواهد شد

  کاید خورده با ذکر این نکته که ۶۰ تا ۷۰ درصد وقت خود را صرف نوشتن مقالات علمی و اختراعاتش می‌کند، گفت: دانشجویان ما از لحاظ فکر و ایده در سطح بالایی قرار دارند، اما منتظر می‌مانند که یک منبع حقوقی و دانشگاهی از آنها حمایت کنند. توصیه من دانشجویان بافکر و ایده این است که هیچ وقت و هرگز منتظر حمایت ارگان‌ها نمانید، از خودتان هزینه کنید و بدانید که ارزش دارد، منتظر نهادهای دولتی نمایند. اگر اسپانسری پیدا شد که هزینه‌ها را بر می‌گرداند. اگر هم پیدا نشد مطمئن باشید سودش را یک جایی می‌بینید.

 • سعید یزدان تبار دبیر انجمن علمی ئرستاری کشوری ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۰۴:۳۲

  دبیر انجمن علمی پرستاری کشور:

  پویش ملی بهار همدلی بهترین راه‌حل در حمایت از سیل‌زدگان است

  دبیر انجمن علمی پرستاری کشوری گفت: پویش ملی بهار همدلی بهترین راه‌حل ممکن بود چرا که اقدامات دیگر در راستای اسکان موقت یا رساندن پوشاک و وسایل گرمایشی برای سیل‌زدگان است اما این پویش به‌منظور ساخت مسکن برای آسیب‌دیدگان سیل راه‌اندازی شد.

 • پوستر پویش ملی بهار همدلی ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۱

  بهار همدلی/ متخصص بیهوشی قلب و استاد رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

  مشارکت و همدلی مردم در پویش بهار همدلی، تحمل سختی را برای مردم آسیب دیده آسان می‌کند

  دکتر علی صادقی اظهار داشت: وقتی جامعه می‌بیند قشری که در مشاغل سخت پزشکی هستند برای کمک به هموطنان گرفتار خود کمک و تلاش می‌کنند، آنها نیز تشویق می‌شوند و همه با تشریک مساعی در مصائب و مشکلات و در شرایط بحرانی به کمک هم می‌آیند. این مشارکت و همدلی تحمل سختی را هم برای مردم آسیب دیده آسان می‌کند.

 • پویش ملی بهار همدلی ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۰

  بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری فناوری اطلاعات سلامت:

  یکی از ماموریت‌های دانشگاه، گره گشایی از مشکلات کشور است

  محمدجواد حیدری اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های اصلی دانشگاه خارج از رسالت‌های علمی آن در جامعه، به عنوان قوه عاقله که قدرت مشورتی کشور به حساب می‌آید، گره‌گشایی از مشکلاتی است که در کشور ایجاد می‌شود. بدیهی است که مدیریت بحران یکی از مسائل بسیار مهم کشورمان است و دانشگاه نمی تواند در مورد این موضوع بسیار مهم و راهبردی بی تفاوت باشد.

 • محمد مهدی صالحی ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۰:۵۸

  بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی هوشبری کشور:

  پویش ملی بهار همدلی باعث می‌شود دانشجویان به اثرگذاری خود در جامعه پی ببرند

  محمد مهدی صالحی خاطر نشان کرد: اینکه دانشجویان به عنوان پایین‌ترین هرم در جامعه دانشگاهی و سازنده آینده کشور در این پویش‌ها شرکت کنند آینده پرباری را برای پویش‌هایی از این دست به بار می‌آورد؛ چرا که دانشجویان به قدرت خود به عنوان دانشجو پی می‌برند، اثرگذاری خود را در جامعه حس می‌کنند و می‌فهمند که می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. این باعث تجربه بسیار گرانبهایی برای دانشجویانی می‌شود که آینده ساز این کشور هستند.

 • آرش نجفی ۱۳۹۸-۰۲-۱۴ ۱۶:۲۸

  بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری رشته اتاق عمل:

  مسئولیت پذیری از ویژگی‌های قشر دانشجوست/ در تلاش برای جلب حمایت فعالان حوزه سلامت هستیم

  آرش نجفی با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری یکی از ویژگی‌های قشر دانشجوست، اظهار داشت: دانشجویان با پیگیری‌های خودشان پویش ملی بهار همدلی را ایجاد کردند و تلاش دارند حمایت تمام افرادی را که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، جلب کنند تا بتوانند با جمع آوری این کمک‌ها و حمایت‌ها، قدم هر چند کوچکی برای ساخت خانه هموطنان سیلزده بردارند.

 • مهرنوش شیردلی ۱۳۹۸-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۶

  دانشجوی نمونه سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی یزد:

  صفت نمونه لایق دانشجویی است که برای جامعه سودمند باشد

  دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: به نظر من صفت نمونه لایق دانشجویی است که بتواند پس از تحصیل خود متناسب با تخصصی که دارد برای جامعه خود سودمند باشد و گره­ای از مشکلات هم نوعان خود بگشاید.

 • دانشجوی نمونه سال 97 پیاهو ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۰۹:۲۵

  برگزیده جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷:

  دانشجوی نمونه با دید انتقادی به محیط اطراف می‌نگرد

  برگزیده بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷ گفت: با توجه به اینکه  دانشجوی نمونه، دانشجویی است که می‌تواند با برنامه ریزی دقیق نهایت استفاده را از وقت خود داشته باشد و همیشه با دید انتقادی به محیط پیرامون خود می نگرد، اعتقادم‌بر این است که پتانسیل این را دارد که بتواند در شرایط دشواری تسهیل گر باشد.

 • رومینا ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۰:۱۲

  برگزیده بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷:

  اصلی‌ترین دلیل من برای انجام کارها و فعال بودنم خانواده‌ام هستند/تمرکز بر انجام کارهای مهم عامل موفقیت است

  سمیرا رومینا نفر برگزیده بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۷ معتقد است اصلی‌ترین دلیل من برای انجام کارها و فعال بودنش در عرصه علمی، فرهنگی خانواده‌اش هستند و تمرکز بر انجام فعالیت های مهمتر را عامل اصلی موفقیت می‌داند.

 • فرزانه رحمانی ۱۳۹۸-۰۱-۰۴ ۱۸:۰۲

  دانشجوی نمونه سال ۹۷:

  استفاده از زمان‌های هدر رفته کوچک تاثیر بزرگی در به انجام رسیدن کارها دارد/ استفاده بهینه از زمان رمز موفقیت است

  داشتن انگیزه برای انجام کار برنامه ریزی هم به دنبال دارد. در برنامه ریزی کردن باید بر اساس میزان اهمیت کارهای از کوچکترین زمان هدر رفته نیز استفاده کرد. به نظرم استفاده بهینه از زمان می‌تواند رمز موفقیت در به انجام رساندن کارها باشد.

 • پارسا پناهی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۲۶

  دبیر کمیته‌های EDC  مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت:

  مهلت ثبت نام در نخستین جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی پایان یافت/ ۵۵۰ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۳۷۰ ایده به ثبت رسیده است

  مهلت ثبت نام در نخستین جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی پایان یافت. در طی این مدت ۵۵۰ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۳۷۰ ایده به ثبت رسیده‌ است. داوری آثار توسط اساتید مطرح کشور در حوزه آموزش پزشکی آغاز شده است.

 • دکتر عظیم میرزازاده ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۰۹:۴۹

  رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی اعلام کرد:

  اولین جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود

  دکتر عظیم میرزا زاده با اعلام خبر برگزاری اولین جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی گفت: این جشنواره اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و مهلت ارسال ایده‌ها به دبیرخانه تا ۱۵ اسفند ماه است.  وظیفه اصلی ما در مرکز تلاش برای پیشبرد تحول، بهبود و ارتقاء کیفیت در حوزه توسعه آموزش است و کمیته‌های دانشجویی نیز در این راستا با ما همکاری می‌کنند.

 • هتلینگ بیمارستانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۳

  برگزاری میز گرد طرح تحول سلامت با حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

  بابایی: باید طرح تحول را ادامه بدهیم اما با اصلاح/ پارسی: روسای دانشگاه‌ها از بودجه بخش آموزشی به دلیل هزینه‌های بالای خدمات درمانی کاستند

  طرح تحول نظام سلامت، یکی از طرح هایی است که در دولت یازدهم برای بهبود نظام سلامت کشور با سه رویکرد کلی حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت، ارتقا کیفی خدمات تصویب کرد.

 • امید خیری دبیر جشنواره آموزش علوم پزشکی ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۴:۵۸

  دبیر علمی جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی:

  وظیفه دانشجویان است که به بهبود سیستم آموزشی بپردازند/ مهلت ارسال اثر به جشنواره تا ۱۵ اسفند ماه

  امید خیری با اشاره به اهمیت حضور و مشارکت دانشجویان در حیطه توسعه آموزش علوم پزشکی، اظهار داشت: دلیل اصلی تشکیل کمیته دانشجویی توسعه آموزش پزشکی بسترسازی برای حضور دانشجو در امر توسعه آموزش و نهایتا ارتقای کیفی آموزش علوم پزشکی در کشور بود. این خلاء حس می‌شد که هیچ نهاد دانشجویی در این حیطه بصورت تخصصی فعال نبود. در نگاه ما جامعه بعنوان ذینفع اصلی در نظام آموزش علوم پزشکی قلمداد می شود و دانشجو نیز بعنوان عضوی از این نظام و یکی از ذینفعان اصلی وظیفه دارد ضمن استفاده از این سیستم به بهبود آن نیز بپردازند تا نتیجه نهایی که همان ارایه خدمت به بهترین شکل به جامعه است حاصل شود.

 • انجمن علمی دانشجویی اتاق عمل ۱۳۹۷-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸

  اولین آزمون علمی دانشجویی تکنولوژی اتاق عمل برگزار می‌شود

  دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل از برگزاری اولین آزمون علمی دانشجویی این رشته خبر داد.

 • جشنواره ملی زن و علم ۱۳۹۷-۱۱-۰۳ ۱۱:۱۶

  دبیر دومین جشنواره ملی زن و علم خبر داد:

  مراسم اختتامیه جایزه دکتر مریم میرزاخانی اسفندماه برگزار می‌شود/مهلت ارسال آثار قابل تمدید است

  دبیر دومین جشنواره ملی زن و علم گفت: مراسم اختتامیه جایزه دکتر مریم میرزا خانی«دومین جشنواره ملی زن و علم» در روز زن در ماه اسفند به میزبانی دانشگاه تهران و با حضور معاون رییس جمهور برگزار می‌شود.

 • قاسم زاده ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۲

  پژوهشگر برتر علوم پزشکی کشور از حرفه‌ پرستاری می‌گوید؛

  پرستاری؛ فراتر از یک شغل و یک عشق است

  دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پژوهشگر برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به این‌که پرستاری حرفه‌ای است که در سیر درمان یک بیماری نقش مهمی می‌تواند داشته باشد، حرفه پرستاری را فراتر از یک شغل دانست و آن را «عشق» توصیف کرد.

 • گفتگو با انجمن ها ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۱۴

  دبیر انجمن بهداشت و غذا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  بهره گیری از توان علمی دانشجویان از اهداف مهم انجمن بهداشت و غذای علوم پزشکی کرمانشاه است

  دبیر انجمن بهداشت و غذا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص اهداف پیش روی این انجمن اظهار داشت: هدف های آموزشی ، پژوهشی ، انگیزشی، کارآفرینی ، ارتقای سطح سلامت و بهداشت ، پیشگیری از بیماری ها و... از جمله مهمترین اهداف این انجمن می باشد و در راستای تحقق این اهداف ، برنامه های متنوعی اجرا شده است.