نمایش همه
 • انار ۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۰۹:۵۳

  توصیه‌های طب سنتی برای پیشگیری از بیماریهای‌های فصل پاییز

  متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه در فصل پاییز مزاج عموما سرد و خشک است، گفت: اگر به اصول تندرستی در آن توجه نشود، موجب ایجاد و تشدید برخی مشکلات می‌شود.

 • بهداشت دهان و دندان ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۸

  رییس انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران:

  علت ۲۰ درصد بوی بد دهان بیماری های مهم سیستماتیک است

  رییس انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران علت ۲۰ درصد بوی بد دهان را بیماری های مهم سیستماتیک اعلام و شناسایی علت دقیق بوی بد دهان را به دلیل اهمیت درمان بیماری های منشأ آن،بسیار ضروری توصیف کرد.

 • کرمانچی ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۱:۲۴

  مشاور معاون درمان وزارت بهداشت

  مردم علائم سکته مغزی را جدی بگیرند

  مشاور معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: با توجه به کاهش سن سکته مغزی در دنیا، مردم باید علائم سکته مغزی را جدی گرفته و در صورت مشاهده آن‌ها برای درمان با اورژانس تماس بگیرند.

 • دارو ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۰۹:۱۸

  رادیوداروهای ایرانی به ۱۵ کشور صادر می‌شود

  دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: مازاد تولید رادیوداروها را به ۱۵ کشور دنیا صادر می‌کنیم.

 • مفصل استخوان ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۹:۲۶

  ترمیم نواقص استخوانی با کمک سلول‌های بنیادی

  محققان سیستم منحصربفردی را ارائه کرده‌اند که سلول‌های بنیادی را به جایگاه نواقص استخوانی منتقل می‌کند و از یک فیکساتور منعطف که شامل پین و میله است، برای تنظیم میزان استرس مکانیکی استفاده می‌کند.

 • دارو ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۹:۱۷

  ​مسمومیت دارویی و آسیب‌های خوددرمانی

  رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به آسیب‌های مسمومیت دارویی به دنبال خوددرمانی، گفت: ممکن است بسیاری از داروها با سیستم بدن سازگاری نداشته و منجر به بروز آسیب شوند.

 • علی ربیعی ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۴:۴۲

  سخنگوی دولت عنوان کرد؛

  طرح تحول سلامت با انجام اصلاحات پیش می رود

  سخنگوی دولت، با اشاره به نقدهایی که به طرح تحول سلامت وارد است، گفت: امروز مقداری از روزهایی که طرح تحول سلامت شیب تند گرفت، آهسته‌تر حرکت می‌کنیم.

 • درمان سرطان ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۰۹:۴۵

  طب سنتی؛ راه حلی برای درمان یا کاهش عوارض سرطان

  مدیر دپارتمان طب فراگیر و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی گفت: در حال حاضر طب سنتی ایرانی راه حل اثبات شده‌ای برای درمان سرطان نداشته و تحقیقات و بررسی‌ها هم این موضوع را تائید می‌کند اما این روش درمانی در کاهش عوارض سرطان، خدمات قابل قبولی انجام می‌دهد.

 • دانشجو ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۰۹:۲۳

  عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس

  دانشجویان ترجیح می‌دهند با شرکت در آزمون دکتری، بیکاری را به تأخیر بیندازند

  "دکتر مختار جلالی" عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: اگر وضعیت بازار کار مناسب بود، دانشجویان با مدرک لیسانس و فوق لیسانس جذب بازار کار می‌شدند ولی با این شرایط ترجیح می‌دهند بیکاری را مقداری به تأخیر بیندازند. آنها تصور می‌کنند با مدرک دکتری راحت تر می‌توانند شغل پیدا کنند در حالی که شاغل شدن با مدرک دکتری بسیار سخت‌تر است.

 • 8.jpg ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۵:۳۷

  با تلاش فناوران ایرانی محقق شد

  حل مشکل جهانی صنعت دندان با اختراعی که ثبت بین‌المللی شد

  پتنت فناور برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان "طراحی و ساخت دستگاه عمق‌سنج هوشمند حفره ایمپلنت دندانی" ثبت بین‌المللی شد.

 • ماهی ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۴:۵۴

  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

  زنان باردار ماهی شوریده مصرف نکنند

  رییس مرکز تحقیقات تغذیه و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان :به زنان باردار توصیه می‌شود که از مصرف ماهی‌های مشکوک به میزان بالا وتجمیع جیوه به‌ویژه شوریده خودداری کنند.

 • بیمه س ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۶

  آغاز "پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی"

  بیمه اجباری سلامت" برای چه کسانی رایگان است؟

  حدود ۷ میلیون ایرانی هیچ بیمه درمانی ندارند و قرار است از فردا و در قالب طرح "پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی" فراخوان شده و برای پوشش بیمه‌ای "سلامت" خود اقدام کنند.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۹

  با تلاش محققان کشور صورت گرفت

  ساخت دومین نانو داروی ضدسالک از پوست درخت "توس"/درمان ۹۵ درصدی در فاز حیوانی

  گروهی از محققان کشور اخیرا در تحقیقات خود با استفاده از پوست درخت "توس" و نانوذرات کیتوزان به فرمولاسیون دارویی درمان سالک دست یافتند و به گفته آنها این دارو ۹۵ درصد در درمان فاز حیوانی مؤثر بوده است.

 • رنجبری ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۱

  رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان:

  زندگی دانشجویی در خوابگاه فرصتی برای شناخت بهتر خود هست/ اداره مشاوره دانشجویی همراه دانشجویان خواهد بود

  رئیس اداره مشاوره وسلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به این نکته که شروع سال تحصیلی و آغاز هر ترم در دانشگاه سرآغاز فصل جدیدی از زندگی بسیاری از دانشجویان است، گفت: در خوابگاه تجربه‌های متفاوتی از زندگی با افراد دیگر به دست می‌آورید و فرصت پیدا می‌کنید که خود را در ارتباط با دیگران بهتر بشناسید.

 • خونریزی ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۵۳

  با فناوری نانو محقق شد؛

  محققان ایرانی مایع شفاف حاوی نانوالیاف برای بندآوردن خون ساختند

  محققان کشورمان موفق به طراحی و تولید بندآورنده‌های خونریزی در قالب مایع شفاف حاوی نانوالیاف شدند که به هنگام جراحی و برای زخم‌های بستر و دیابت کاربرد فراوانی دارد.

 • هپاتیت ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۱

  دکتر محمد امانی فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  مصرف قهوه می‌تواند به التیام آسیب‌های کبدی کمک کند.

  هپاتیت مزمن، یک بیماری خطرناک است و باید تحت درمان دارویی قرار گیرد تا به شرایط خطرناکی مانند نارسایی کبدی، سیروز و سرطان کبد تبدیل نشود.

 • اروتز ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۲:۱۱

  با تلاش فناوران داخلی میسر شد

  ساخت وسیله کمکی برای راه رفتن افراد دچار ضایعه نخاعی

  رضا وهاب کاشانی، مدیر مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی : ساخت یکی از محصولات پرکاربرد در ضایعات نخاعی، "مفاصل اُرتز با قابلیت راه برنده متقابل" یا Reciprocating gait orthosis است.

 • سالمندان ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۱:۲۷

  معاون پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران:

  تا ۲۰ سال آینده "ایران" سالمندترین کشور منطقه می‌شود

  معاون پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: ایران در ۲۰ سال آینده سالمندترین کشور منطقه خواهد بود و در این راستا جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با انجام تحقیقات و نیازسنجی به دنبال ارائه راهکار برای کاهش چالش‌های این جمعیت سالمند است.

 • احمد مهری ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۱

  عضو انجمن کارشناسان بهداشت تاکید کرد:

  اجازه ندهیم ماجرای لردگان باعث زیر سوال رفتن ۴۰ سال خدمت نیروهای بهداشتی شود

  احمد مهری، کارشناس ارشد اپیدمیولوژی و همه‌گیر شناسی و عضو انجمن کارشناسان بهداشت گفت: دغدغه ما این است که ۴۰ سال نیروهای بهورزی و کاردانان و کارشناسان بهداشت در این کشور تلاش کردند و مردم را آموزش دادند و فعالیت‌ها و خدمات بسیاری از جمله واکسیناسیون‌ها و ریشه‌کنی بیماری‌ها را انجام دادند،  یک اتفاق نباید باعث زیر سوال رفتن این ۴۰ سال خدمت نیروهای بهداشتی شود. تاکید می‌کنم شرایط استریل در سطح مراکز و پایگاه‌های بهداشتی فراهم است و مردم نگرانی از این بابت نداشته باشند.

 • دکتر لاری ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۱۳:۵۷

  معاون وزیر بهداشت: فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها «معنامحور» می‌شوند

  دکتر سیما سادات‌لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: تلاش ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت این است که فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها "معنامحور" شوند و دانشجویان درک عمیقی از آیات نورانی وحی داشته باشند؛ در این راستا طرح "تدبر در قرآن" در تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا و با استقبال زیادی از سوی دانشجویان مواجه شده است.

 • دانشگاه ۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۱۰:۴۸

  مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت:

  شوراهای صنفی جای دانشجویان دغدغه‌مند است

  مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: شورای صنفی جایی برای نزدیک شدن به مرکز قدرت و کسب منفعت نیست، بلکه شورای صنفی جای افراد دغدغه‌مندی است که برای بهتر شدن شرایط دانشجویان، جامعه و آینده خود تلاش می‌کنند.

 • دکتر فرهادی ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۹:۱۸

  متخصص سلامت سالمندان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

  هر سه ثانیه یک نفر به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شود

  متخصص سلامت سالمندان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش انجمن جهانی آلزایمر، هر سه ثانیه یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.

 • دکتر بهرنگی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۲:۲۳

  از زبان مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی ایران؛

  تبلیغات گسترده جوانی پوست و مو در کمتر از چند دقیقه درست یاغلط؟

  "دکتر الهام بهرنگی" مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تبلیغات گسترده جوانی پوست و مو در کمتر از چند دقیقه، گفت: تا کنون هیچ کرمی که بتواند در مدت زمان کوتاه چروک پوست را از بین ببرد، وجود نداشته است.

 • مصاحبه با متخصص تغذبه ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۷

  متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه:

  رژیم غذایی مناسب می تواند از بروز چاقی جلوگیری کند

  دکتر مریم ابراهیم زاده متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه در گفتگو با خبرنگار مفدا ضمن تاکید بر کنترل چاقی و بسیاری از بیماری ها که در پی اضافه وزن گریبان گیر افراد خواهد شد، گفت: رژیم غذایی مناسب می تواند از بروز چاقی جلوگیری کند.

 • گروه جهادی ابادان ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۶

  با دانشگاهیان علوم پزشکی در مناطق سیل زده؛

  دانشجویان علوم پزشکی آبادان به یاری سیل زدگان شتافتند/ از فعالیت عمرانی تا خدمات فرهنگی

  دانشجویان گروه جهادی حضرت ابوالفضل عباس (ع) دانشکده علوم پزشکی آبادان در مناطق سیل زده جنوب غرب کشور به فعالیت عمرانی و فرهنگی می‌پردازند.

 • خانوم دکتر علامه ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۱:۰۷

  رییس اداره میانسالان دفتر سلامت وزارت بهداشت:

  جامعه باید نسبت به سلامت مردان حساس شود

  رییس اداره میانسالان دفتر سلامت وزارت بهداشت با بیان این که هفته سلامت مردان به دنبال حساس سازی جامعه نسبت به سلامت مردان است از اهمیت تحرک در مردان به عنوان یک نیاز اساسی این جنس یاد کرد و گفت: یکی از روزهای هفته سلامت در مردان به کم تحرکی در جوانان، محصلین و دانشجویان اختصاص دارد و این نکته از آن جا دارای اهمیت است که افزایش فعالیت بدنی بهره‌وری تحصیلی در این قشر را ارتقا می‌دهد.

 • هتلینگ بیمارستانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۳

  برگزاری میز گرد طرح تحول سلامت با حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

  بابایی: باید طرح تحول را ادامه بدهیم اما با اصلاح/ پارسی: روسای دانشگاه‌ها از بودجه بخش آموزشی به دلیل هزینه‌های بالای خدمات درمانی کاستند

  طرح تحول نظام سلامت، یکی از طرح هایی است که در دولت یازدهم برای بهبود نظام سلامت کشور با سه رویکرد کلی حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت، ارتقا کیفی خدمات تصویب کرد.

 • عقرب در غذای علوم پزشکی لرستان ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۷:۵۶

  رئیس اداره تغذیه علوم پزشکی لرستان:

  عقرب دیده شده در غذای دانشجوی لرستانی کاملاً سالم بود/ کیفیت غذا دانشگاه لرستان باید افزایش یابد

  رئیس اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به عکس منتشر شده از غذای یکی از دانشجویان این دانشگاه که وجود یک عقرب را روی غذا نشان‌ می‌داد، گفت: عقرب مشاهده شده در غذای این دانشجو کاملاً سالم، بدون تغییر رنگ و پخته نشده بود، بنابراین وجود این حشره در حین مراحل طبخ غذا غیر ممکن است. وی در عین حال کیفیت غذای سرو شده در این دانشگاه را نامطلوب توصیف کرد.

 • پیروزان ۱۳۹۷-۰۶-۲۹ ۱۱:۴۱

  کانون‌های سلامت نیازمند حمایت‌هایی ورای دیگر کانون‌ها هستند

  دبیر مجمع کانون‌های سلامت وزارت بهداشت معتقد است در زمینه ارتقای سلامت جامعه، در کانون‌های سلامت، ظرفیت‌های بالقوه بسیاری وجود دارد. این کانون‌ها با حمایت‌های مادی و معنوی مسوولان، می‌توانند در ارتقای سلامت جامعه تحول آفرین باشند.