نمایش همه
 • حجه الاسلام رستمی دیروز ۰۹:۳۰

  حجت‌الاسلام رستمی خبر داد:

  مشارکت بیشتر دانشجویان در اجرا؛ رویکرد جدید جشنواره ملی قرآن

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: گسترش مشارکت دانشجویان، جزو رویکردهایی است که شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها در دور بعدی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به آن توجه خواهد داشت.

 • احمدی دیروز ۰۹:۲۲

  رتبه نخست جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

  مطالعه منابع معرفی شده در جشنواره قرآن و عترت موجب رفع بسیاری از شبهات دینی می‌شود

  نماینده وزارت بهداشت و برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در رشته "آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام" مطالعه آثار ارزشمند دینی را برای همه افراد لازم دانست و گفت: منابع آزمونهای مرحله ی کشوری و ملّی جشنواره، کتب استاد شهید مطهری بود. مطالعه‌ی این نوع کتاب‌ها، علاوه بر افزایش دانش دینی و مذهبی دانشجویان، موجب رفع بسیاری از شبهات دینی می‌شود که غالباً در ذهن جوانان وجود دارد. من با مطالعه این کتاب‌ها توانستم برای سوالاتی که در ذهن داشتم پاسخ‌هایی پیدا کنم.

 • ساعاتی دیگر کارگاه چگونگی کسب درآمد از دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می شود ۱۳۹۸-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۰

  طنین زنگ‌ پژوهش از فردا با طعم "پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید"

  در حالی هفته پژوهش و فناوری از فردا برگزار می‌شود که ۱۹ سال از آغاز آن سپری شده است و مفاهیمی چون پارک‌های علم و فناوری، واحدهای رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان به ادبیات پژوهش و فناوری کشور اضافه شده و با نهادینه‌سازی این مفاهیم، علاوه بر آنکه گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری به رقم ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است، ۵۲۵ فناوری نیز از سوی این واحدهای فناور به سایر کشورها صادر شده است.

 • تندیس ملی فداکاری ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۲۱:۳۱

  معرفی برگزیدگان " نهمین دوره آیین اعطای تندیس ملی دانشجویان ایران" ؛

  از ایثار و جهاد تا سیل و سازندگی

  روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه مراسم "نهمین دوره آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران" در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد و در طی آن برگزیدگان دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد شناخته شدند.

 • عاشقی ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۰۹:۴۶

  رتبه اول رشته حفظ کل مسابقات ملی قرآن دانشجویان:

  حافظ قرآن باید رفتار و عملش قرآنی باشد

  رتبه اول حفظ قرآن در مسابقات ملی دانشجویان کشور بر لزوم تناسب رفتار و عمل قرآنیان با آموزه‌های قرآنی تاکید کرد و گفت: اگر در حوزه قرآن فعالیت می‌کنیم باید اعمال، رفتار و کردارمان متناسب با سخنانی باشد که می‌گوییم. باید اعمال ما متناسب با ادعایی باشد که در حوزه قرآن داریم. حافظ قرآن باید رفتار و عملش متناسب با چیزی باشد که در جامعه از او انتظار می‌رود. اگر اقتضای عمل و رفتارم متناسب با آنچه باشد که جامعه از من انتظار دارد تاثیر مثبتی بر گرایش افراد به معنویت و آموزه‌های قرآن خواهد داشت. اگر این رفتار دیده نشود موجب سستی همه می‌شود و می‌گویند اگر این فرد قرآن خواند و تاثیری بر او نداشت پس ما چرا به این سمت برویم؟

 • لاری ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۲۲:۱۰

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

  دانشجویان برای حل مشکلات کشور چاره‌اندیشی کنند

  دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن بزرگداشت سه آذر اهورایی آذر سال ۳۲ عنوان کرد: پس از کودتا علیه دکتر مصدق، سه دانشجوی شهید علیه استکبار زمان خودشان اعتراض کردند و در مقابل ظلم زمانه خودشان معترض و مطالبه‌گر بودند. امروز نیز انتظار داریم که دانشجویان مطالبه‌گران زمان خودشان باشند و در عین حال برای حل معضلات مختلف کشور چاره‌جویی کنند.

 • بیمارستان اطفال ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۱۱:۱۶

  یافته‌های یک پژوهش نشان داد:

  اهمیت لباس پرستار در کاهش اضطراب کودکان بستری

  افتادن گذر بچه‌ها به بیمارستان و نیاز به بستری شدن آن‌ها به دلیل بیماری‌، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین موضوعاتی است که خانواده‌ها، پرسنل بیمارستانی و از همه مهم‌تر، خود بچه‌ها تجربه می‌کنند. محققان کشور برای رهایی کودکان از اضطراب فراوان چنین لحظه‌هایی، تغییر در پوشش پرستاران را توصیه کرده‌اند.

 • بحرالعلوم ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۲:۴۷

  بحرالعلوم خبر داد؛

  وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: سال آینده وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور خواهد بود.

 • گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در میان استقبال انبوه دانشجویان ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۰۹:۱۶

  تقویت جنبش‌های دانشجویی؛ افزایش مطالبه‌گری

  این روزها به واسطه ۱۶ آذرماه برای دانشجویان و دانشگاهیان خاص است، همان قشری که امام خمینی (ره) به عنوان جوانان روشنفکر، جوانان ارزنده اسلام، دانشجویان عزیز، دانشجویان مسلمان و مبارز، دانشجویان انقلاب، فرزندان ایران، قوه متفکره ملت و ... نام می بردند و برای دانشجو ارزش و اهمیت خاصی قائل بودند.

 • کتابخانه ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۱۰:۲۱

  کتاب، داروی کاهنده اندوه اجتماعی

  در همه دوران‌ها و در هر سرزمینی، روزگاری پیش می‌آید که جامعه التهاب را تجربه می‌کند و در چنین شرایطی کتاب‌ها می‌توانند مثل یک دارو از التهاب و یا اندوه جامعه بکاهد.

 • روز دانشجو ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۰

  روز دانشجو و توصیه امام خمینی(ره)؛

  «اتحاد گروه‌های دانشجویی رمز پیروزی است»

  امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان سفارش کردند: «آنچه کراراً تذکر داده ام و رمز پیروزی است، اتحاد گروه‌های دانشجویی و تشکیل یک گروه اسلامی - ملی است در مقابل منحرفان که کوشش دارند تفرقه بیفکنند. ... شما دانشجویان محترم نباید با پیروان مکتب‌های دیگر با خشونت و شدت، رفتار و درگیری و هیاهو راه بیندازید. ما همه و شما دانشجوهای محترم همه، کوشا باشیم به اینکه آن طوری که باید و آن طوری که لازم است در جمهوری اسلامی عمل کنیم. همچو نباشد که فقط لفظ باشد که ما جمهوری اسلامی هستیم، لکن نه دانشگاه‌های‌مان و نه دانشسراهای‌مان ونه... هیچ کدام آن معنایی که باید در اسلام باشد، در آنها نباشد.»

 • باقر لاریجانی ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۹

  پیام معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت روز دانشجو؛

  فرجام تلاش امروز ما، ساختن فردای شماست/ فردای این مرز و بوم به دستان توانمند شما امید بسته است

  معاون آموزشی وزارت بهداشت طی پیامی به مناسبت روز دانشجو، ضمن اشاره به نقش دانشجویان در آینده کشور گفت: برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و سایر اقداماتی که در حوزه آموزش وزارت بهداشت صورت می گیرد،همگی در راستای خدمت به شما عزیزان و اعتلای وجودی شما دانشجویان محترم گروه پزشکی طراحی و تنظیم شده است.

 • انتخابات نشریات ۱۳۹۸-۰۹-۱۵ ۱۲:۳۲

  انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی» در منطقه شمال شرق کشور برگزار شد

  انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال‌شرق کشور» در بجنورد برگزار شد و نمایندگان آن شناخته شدند.

 • دانشجو ۱۳۹۸-۰۹-۱۵ ۱۱:۳۷

  معاون فرهنگی وزیر علوم خبر داد:

  تعدادی از دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر همچنان در زندانند/بازداشت با آمبولانس را تایید نمی‌کنم

  معاون فرهنگی وزیر علوم از آزادی بیش از ۹۰ درصد دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر خبر داد و گفت: از کل دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر از سراسر کشور، حدود ۱۷ دانشجو همچنان در بازداشت هستند که بیشترین تعداد این دانشجویان از بین دانشجویان دانشگاه تهران است.

 • ازدواج دانشجویی ۱۳۹۸-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۶

  رئیس ستاد ازدواج دانشجویی خبر داد:

  دانشجویان تهرانی پیشتاز در ازدواج دانشجویی

  رئیس ستاد ازدواج دانشجویی گفت: در حال حاضر دانشگاه های تهران، اصفهان و یزد به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام ازدواج دانشجویی را به خود اختصاص داده‌اند.

 • حسین پارسایی ۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۰۹:۱۷

  حسین پارسایی دبیر بخش تئاتر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ تاکید کرد:

  دانشجویان با استعداد، خلاقیت و نبوغ در جشنواره حاضر شدند

  حسین پارسایی؛ کارگردان و دبیر بخش تئاتر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به اینکه هنر زبانی گسترده دارد، گفت: شرکت کنندگان جشنواره سیمرغ به طور کلی و دوستان بخش تئاتر به طور خاص آثاری را به جشنواره ارائه دادند که می‌توان از خلال آن استعداد افراد را دید. دوستان با درجه‌ای از استعداد و خلاقیت و حتی نبوغ (چون رشته اصلی آنها تئاتر نیست و دانشجویان علوم پزشکی هستند) در جشنواره حاضر شدند. برای همین این فعالیت دوسویه برای من خیلی جذاب بود. این‌ها رشته پزشکی می‌خوانند اما تعلق خاطرشان در خلوت به سمت تئاتر است و با یک زبان هنری با شما صحبت می‌کنند.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۱۱:۱۵

  گفت‌وگو با حسن ناهید داور بخش موسیقی دهمین جشنواره سیمرغ؛

  آثار موسیقی دانشجویان با افراد حرفه‌ای قابل مقایسه است

  داور بخش گروه‌نوازی و گروه سرود دهمین جشنواره سیمرغ معتقد است: تا قبل از اینکه به عنوان داور در جشنواره حاضر شوم تصور می‌کردم که سطح کار افرادی که به طور حرفه‌ای کار موسیقی می‌کنند از سطح افرادی که تخصص اصلی‌شان موسیقی نیست، بالاتر است. ولی بعد از آن‌که در جشنواره حضور پیدا کردم متوجه شدم که این تصور درست نیست. چه بسا در بین این افراد، کسانی پیدا شوند که کارهای‌شان با افراد حرفه‌ای قابل مقایسه است.

 • رستمی ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۲

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد؛

  ۱۶ آذر ماه "نه" بزرگ جریان دانشجویی به کودتاگران و عوامل آن

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به مراسم روز ۱۶ آذر ماه گفت: ۱۶ آذر ماه "نه" بزرگ جریان دانشجویی به کودتاگران و عوامل آن که آمریکا و انگلیس هستند، خواهد بود. حتی در این فضا هم به مکتب انقلاب اسلامی توجه خواهیم داشت و با بازخوانی مکتب انقلاب اسلامی به اهداف ۱۶ آذر توجه داریم و به‌صورت جزئی‌تر در این روز موضوعات علمی و صنفی دانشجویان مورد توجه خواهد بود.

 • جشن لوح و قلم ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۳:۳۱

  جشن " لوح و قلم" در هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

  از سری برنامه های هفته فرهنگی کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، "جشن لوح و قلم" بود که با استقبال دانشجویان در سالن رازی دانشکده داروسازی برگزار شد. 

 • عطار نیشابوری ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۱

  فارابی و عطار در فهرست گرامی‌داشت یونسکو قرار گرفتند

  دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، از قرار گرفتن ابونصر فارابی و عطار نیشابوری در فهرست گرامی‌داشت کمیسیون ملی یونسکو خبر داد.

 • عتبات دانشگاهیان ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۰۹:۳۷

  تلاش برای ایجاد بسته‌های زیارتی ارزان قیمت برای دانشجویان

  در اولین نشست شورای اندیشه ورز ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، مواردی همچون تلاش بر کاهش هزینه های سفر و ایجاد بسته های زیارتی ارزان قیمت، اصلاح و تغییرات راهبردی برنامه ها،برنامه ریزی سرفصل های جدید فرهنگی مورد تاکید قرار گرفت.

 • نورالدین ۱۳۹۸-۰۹-۰۸ ۱۶:۳۷

  توسط کارمند دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

  کتاب «نورالدین پسر ایران» به زبان ترکی آذری ترجمه شد

  کتاب «نورالدین پسر ایران»، خاطرات سید نورالدین عافی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس و کارمند دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که به قلم  "معصومه سپهری" پژوهشگر دفاع مقدس و کارشناس فرهنگی این دانشگاه نوشته شده است.

 • وزیر بهداشت ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۵:۱۷

  در آستانه روز دانشجو؛

  نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با وزیر بهداشت دیدار می‌کنند

  جمعی از نمایندگان تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، روز شنبه ۹ آذرماه با دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

 • رستمی ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۸:۵۹

  رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها :

  رفع موانع ازدواج دانشجویان با تدوین طرح جامع خانواده و ازدواج

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از تهیه و تدوین طرح جامع خانواده و ازدواج به‌منظور رفع موانع ازدواج دانشجویان خبر داد.

 • ازدواج دانشجویی ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۲

  رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها :

  رفع موانع ازدواج دانشجویان با تدوین طرح جامع خانواده و ازدواج

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از تهیه و تدوین طرح جامع خانواده و ازدواج به‌منظور رفع موانع ازدواج دانشجویان خبر داد.

 • فدراسیون کشتی ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۵

  تفاهم‌نامه فدراسیون کشتی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا رسید

  تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فدراسیون کشتی با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به امضا رسید.

 • بسیج ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۰:۰۶

  به مناسبت روز بسیج مستضعفان؛

  پایه‌ریزی ارتش مردمی

  به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آنها در ایران، توطئه‌ها و فتنه‌های شیاطین علیه ایران روز به روز گسترش یافت. در چنین شرایطی امام خمینی در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و فرمودند: مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون ارتش داشته باشد.

 • دکتر عاملی ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۵

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

  آشفتگی انسان امروز محصول نابودی تعادل در علم است

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیداری آشفته انسان امروز محصول از بین رفتن تعادل در علم است و منشا تعادل علمی هم به خدا و آموزه های دینی بر می‌گردد.

 • دکتر زالی ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۰:۵۷

  با حکم وزیر بهداشت؛

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد

  طی حکمی از سوی "دکتر نمکی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، "دکتر علیرضا زالی" به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد.

 • انتصاب ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۰:۴۸

  رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت منصوب شد

  رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت از سوی وزیر بهداشت منصوب شد.