نمایش همه
 • وادی پور دیروز ۰۷:۵۴

  نمازخانه‌های دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی، درمانی تابعه وزارت بهداشت ساماندهی می‌شوند

  رییس دبیرخانه‌های مشترک «ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت»، از برگزاری دوره آموزشی شیوه‌های صحیح دعوت به نماز ویژه ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی، درمانی تابعه وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با درخواست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت، نمازخانه‌های مراکز تحت پوشش این وزارتخانه ساماندهی می‌شوند.

 • رئیس ستاد اربعین کشور ۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۰۷:۲۶

  رئیس ستاد اربعین اعلام کرد:

  فعالیت موکب‌داران ایرانی تا ۳ روز بعد از اربعین برای رفاه زائران

  حسین ذوالفقاری گفت: اعلام کردیم تا موکب داران ایرانی تا ۳ روز بعد از اربعین و در عراق تا ۴ روز بعد از اربعین فعال باشند تا زائران در هنگام برگشت با مشکل مواجه نشوند.

 • قیام امام حسین ۱۳۹۸-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۲

  اربعین یا اعلام پیروزی قیام؟

  با خاتمه یافتن نبرد نابرابر در بعد از ظهر عاشورا و به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و یاران باوفایش، لشکر ابن سعد بر کوس پیروزی دمید و دستور حمله به خیمه‌های آل رسول (ص) را صادر کرد. ابن‌سعد که به زعم خود سرمست پیروزی شده بود و فرمانداری ری را پیش روی خویش می‌دید، اولین دستورش پس از خاتمه جنگ، آتش افروختن به خیام اهل بیت (ع) بود و غارت خیمه‌ها؛ خیمه‌هایی که مردان آن به شهادت رسیده اما بیش از هشتاد زن و کودک و یک بیمار تب‌دار در آن باقی مانده بودند.

 • ستاد اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۹:۱۰

  سند اربعین دانشگاهیان باید تدوین شود

  معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس ستاد اربعین دانشگاهیان کشور گفت: سند فرهنگی اربعین دانشگاهیان باید تدوین شود چرا که می‌تواند در ارائه راهکار برای بهتر برگزار کردن همایش اربعین تاثیرگذار باشد.

 • عصای سفید ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۰۹:۲۸

  به مناسبت روز جهانی نابینایان(عصای سفید)

  حقوق اجتماعی نابینایان را رعایت کنیم

  اگرچه کاربرد عصا به عنوان وسیله کمکی در رفت و آمد نابینایان، از سده‌ها پیش متداول بوده، ولی به کارگیری عصای سفید به شکل امروزی و به عنوان نماد بعد از جنگ جهانی اول رایج شد.

 • یین رونمایی از ابزار سنجش و غربالگری سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی به روایت تصویر ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۱۷:۵۷

  رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

  «طرح جدید پایش سلامت‌روان دانشجویان علوم پزشکی» را به دیگر دانشگاه‌ها تعمیم دهیم

  رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در مراسم رونمایی از «طرح جدید پایش سلامت‌روان دانشجویان علوم پزشکی کشور»‌، گفت: امیدوارم ابزار جدید سنجش و غربالگری سلامت‌روان دانشجویان‏ علوم پزشکی کشور که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم با موفقیت در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی طی مسیر کند و بتوانیم این طرح را در دیگر دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های غیرانتقاعی تعمیم دهیم تا همه دانشجویان ما تحت پوشش این ابزار جدید قرار گیرند تا بتوان تست و پایش سلامت‌روان موفقیت‌آمیزی از دانشجویان بگیریم.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۰۹:۳۶

  نتایج یک پژوهش نشان داد؛

  افراد با تحصیلات بالاتر بیشتر در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند

  براساس تحلیل پیمایش راهپیمایی اربعین توسط عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، افراد دارای تحصیلات بالاتر دفعات بیشتری در راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌اند.

 • فداکاری ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۶:۲۹

  مهلت ثبت‌نام در "نهمین دوره آیین تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران" تمدید شد

  مهلت ثبت‌نام دانشجویان و گروه‌های دانشجویی در "نهمین دوره آیین تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران" تا ۳۰ مهرماه سال جاری تمدید شد.

 • هاندکه ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۹:۴۰

  انتقاد نویسندگان از اعطای نوبل ادبیات به پیتر هاندکه

  اعطای جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۹ به پیتر هاندکه نویسنده اتریشی بحث‌برانگیز شده و انتقاد جمعی از دیگر نویسندگان را نیز برانگیخته است.

 • مقبره حافظ ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۹:۱۹

  به مناسبت روز بزرگداشت حافظ؛

  دیوانی همچون درسنامه آزادگی

  حافظ شاعری آگاه است و شرایط سیاسی اجتماعی زمانه خویش را خوب دریافته است چندان‌که شعر وی آیینه‌ای از اوضاع سیاسی اجتماعی عصر اوست. در اینجا بخشی نگاه محسن ایزدیار عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با موضوع «حافظ و آزادگی» را مرور می‌کنیم.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۰۷:۱۳

  از سوی صندوق رفاه وزارت علوم ؛

  پرداخت وام اربعین دانشجویی آغاز شد

  معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: پرداخت وام اربعین آغاز شده و تا کنون تعدادی از دانشجویان برای دریافت این وام اقدام کرده اند.

 • کتاب ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۰:۰۸

  پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۲۱ مشخص شد

  سازمان جهانی یونسکو «تفلیس» را به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۲۱ برگزید.

 • سیمرغ ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۳:۳۵

  زمان و مکان برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ مشخص شد

  دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از ۲۵ تا ۲۹ آبان‌ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

 • روز کودک ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۰۹:۵۶

  به مناسبت روز جهانی کودک؛

  جهان رنگارنگ کودکی

  روز جهانی کودک ۲۰ نوامبر است اما هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نامگذاری کرده و جشن می‌گیرد. این روز در ایران هر ساله ۸ نوامبر و ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود و برای این مناسبت یک هفته را به عنوان هفته ملی به کودکان اختصاص داده‌اند.

 • چرنوبیل ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۰۹:۴۱

  نیروگاه "چرنوبیل" مکان گردشگری شد

  اتاق کنترل راکتور شماره چهار نیروگاه هسته ای "چرنوبیل" به عنوان یک مکان توریستی فعالیت خود را آغاز کرد.

 • بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۱۰:۴۲

  حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی قرآن، بسیار زیاد است

  میلاد عاشقی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و حافظ کل قرآن کریم می‌گوید: بر خلاف تصور، خیلی از افراد فکر می‌کنند که دانشجویان پزشکی به دلیل مشغله درسی و تحصیلی نمی‌توانند  آنچنان که باید و شاید به فعالیت‌های قرآنی و دینی بپردازند و یا به تعبیری این دانشجویان روحیه این فعالیت‌ها را ندارند، در صورتی که چنین نیست و میزان استقبال و مشارکتی که جامعه دانشگاهی به خصوص دانشجویان از این رویداد بزرگ قرآنی داشتند گواه این مدعاست که انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی‏، بسیار زیاد است.

 • جشنواره ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۰۹:۲۶

  شرکت‌نکردن در مسابقات قرآن نشانه غیرمذهبی بودن نیست/ نیاز به بودجه بیشتر برای فعالیت‌های قرآنی

  رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تبلیغات مسموم دشمنان و تهاجم از طریق فضای مجازی مانع ترویج فعالیت‌های قرآنی است و ما بودجه مقابله با این تهاجم را به اندازه کافی نداریم و نیاز به همت و کمک مسئولین در زمینه افزایش بودجه مباحث قرآنی داریم.

 • روحانی ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۱۶:۵۹

  زمان حضور رییس جمهور در دانشگاه تهران مشخص شد

  رییس ستاد برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با تاکید بر اینکه رییس جمهور چهارشنبه هفته آینده ۲۴ مهرماه به دانشگاه تهران می‌رود، ‌گفت: دانشجویان، برگزیدگان آزمون سراسری و همراهان، نمایندگان تمامی تشکل‌های دانشجویی، استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و روسای دانشگاه‌های کشور، مجریان و دست اندرکاران آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور از جمله مهمانان این مراسم هستند.

 • امام حسن ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۰۹:۲۴

  به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی (ع)؛

  صلح حسنی، راه قیام حسینی را هموار کرد

  مفاد صلح امام حسن(ع) خصوصاً برای آینده جهان اسلام بسیار تعیین کننده بوده است. همین سند بود که راه امام حسین(ع) را برای قیام هموار کرد.

 • اتحادیه ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۷:۰۸

  انتخابات کمیسیون تشکیلات، هیأت رئیسه و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد

  همزمان با برگزاری مجمع ماهیانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، انتخابات کمیسیون تشکیلات، هیأت رئیسه و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۳:۲۰

  محمد مهدی بحرالعلوم:

  مشارکت ۱۱درصدی دانشجویان در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت نرخ مشارکت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را یازده درصد از کل دانشجویان علوم پزشکی اعلام کرد و افزود: این آمار از نرخ مشارکت عموم جامعه در فعالیت‌های قرآنی بیشتر است؛ اما راضی نیستیم و تلاش می‌کنیم شرایطی مهیا شود که همه دانشجویان در جشنواره قرآنی به نوعی مشارکت کنند و به آن واکنش مثبت نشان دهند و در حال حرکت به سمت این مسیر هستیم.

 • دیدار ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۰۸:۴۳

  دیدار دوباره طبیب و بیمار؛

  از اتاق عمل پیوند بیمارستان نمازی شیراز تا سکوهای قهرمانی دنیا

  «مریم مولایی»، بانوی ورزشکار شیرازی که با نجات از بستر بیماری و ناامیدی، سکوهای رفیع قهرمانی جهان را فتح کرده، در گردش گردونه مهرورزی دنیا، دیدار دوباره با پزشکی را تجربه کرد که خود را قدردان عشق خالصانه او در نجات بیماران می‌داند.

 • بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت ۱۳۹۸-۰۷-۱۲ ۰۹:۵۴

  در دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

  مسابقات آوایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت برگزار شد

  مسابقات بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دوگروه خواهران و برادران در سه بخش دانشجویان، کارکنان و اساتید به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

 • حجاب ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۱۰:۱۷

  مروری بر نتایج یک پژوهش؛

  گرایش به حجاب تحت تاثیر چه عواملی است؟

  امروزه مقوله حجاب و عوامل اجتماعی موثر بر آن به عنوان یک پدیده مطرح مورد توجه جامعه‌شناسان و متولیان امر فرهنگ قرار گرفته است.

 • مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۲۱:۲۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم افتتاحیه بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت:

  نوای روح بخش قرآنی با هیچ موسیقی و آوایی قابل مقایسه نیست

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در آیین افتتاحیه مسابقات آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: نوای روح بخش قرآنی با هیچ موسیقی و آوایی قابل مقایسه نیست و این نوای ملکوتی می‌تواند زندگی همه انسان‌ها را که روز به روز پیچیده‌تر و بغرنج‌تر می‌شود، به سعادت و کمال برساند.

 • امام باقر ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۰۹:۲۰

  به مناسبت ولادت امام محمدباقر(ع)؛

  موسس یک دانشگاه بزرگ و برجسته اسلامی

  امام باقر(ع)، دانشمندان برجسته‌ای را در رشته‌های گوناگون معارف چون فقه، حدیث، تفسیر و دیگر شاخه‌های علوم اسلامی تربیت کرد که هر یک وزنه‌ای در دانش به شمار می‌رفتند. امام با درایت و هوشیاری تمام توانست شکافی را که در گذر سال‌های متمادی بین قرآن و عترت در باورهای دینی بخش عظیمی از مردم پدید آمده بود، از میان بردارد.

 • نوبل ۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۱۶:۴۲

  آکادمی نوبل اعلام کرد؛

  نحوه انتخاب برندگان نوبل/چه کسانی نامزدهای نوبل را انتخاب می‌کنند

  هفته دیگر نام برندگان جوایز نوبل در سه رشته پزشکی، شیمی و فیزیک اعلام می شود. این در حالی است که فرایند پیچیده انتخاب نامزدهای این جایزه از یک سال قبل آغاز شده است.

 • پوستر بیست وچهارمین جشنواره قرآن و عترت ۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۱۰:۲۴

  فردا

  پذیرش شرکت کنندگان بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در همدان آغاز می‌شود

  پذیرش شرکت کنندگان در بخش آوایی و تیمی بیست وچهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فردا چهارشنبه ۱۰ مهر ماه در همدان آغاز می‌شود.

 • سالمندان ۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۰۹:۱۱

  به مناسبت روز جهانی سالمندان؛

  فرصت‌های برابر برای تمام سنین

  امام صادق (ع) می‌فرمایند: وجود فرد سالخورده در خانه همانند و جود پیامبر الهی در بین امت است. سالمندی فرایندی است که متوقف نمی‌شود و تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبت‌های بهداشتی می‌توان این دوران را به دورانی مطلوب و لذت بخش و توام با سلامتی تبدیل کرد.

 • قونیه ۱۳۹۸-۰۷-۰۸ ۰۹:۳۵

  به مناسبت روز بزرگداشت مولوی؛

  مثنوی؛ بزرگترین حماسه روحانیِ بشریّت

  هشتم مهرماه روز بزرگداشت مولانا جلال‌الدین بلخی است که توانسته است شرق و غرب عالم را با اشعار خود تسخیر کند و نگاه اسلامی را از دریچه هنر شاعری و سخنوری در جهان طنین‌انداز کنند. به همین مناسبت بخش‌هایی از مقدمه کتاب گزیده غزلیات شمس به قلم دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی را مرور می‌کنیم.