نمایش همه
 • سیمرغ دیروز ۱۲:۴۰

  نفر نخست رشته خوشنویسی نهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ؛

  اهتمام وزارت بهداشت به برگزاری «سیمرغ» ارزشمند است

  نفر نخست رشته خوشنویسی نهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ با تاکید بر به‌ کار بستن آموزه های اخلاقی در مراحل مختلف خلق و ثبت آثار هنری و فرهنگی، اهتمام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دست‌اندرکاران جشنواره «سیمرغ» به برگزاری این رویداد بزرگ بین‌المللی را ارزشمند خواند.

 • جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۱۵:۵۸

  عضو هیات داوران بخش تئاتر جشنواره بین‌المللی "سیمرغ"

  پرهیز از به کار بردن جنبه‌های اجرایی و جلوه‌های صوتی و تصویری در نمایشنامه خوانی

  عضو هیات داوران بخش تئاترلنگر نهمین دوره جشنواره بین‌المللی "سیمرغ" میل وافر گروه‌های نمایشنامه‌خوانی به اجرا کردن را مهم‌ترین آسیب این رشته دانست و گفت: علاقمندان این رشته باید از به کار بردن جنبه‌های اجرایی و جلوه‌های صوتی و تصویری بپرهیزند.

 • موسیقی سیمرغ ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۵:۵۷

  جوایز و مقررات بخش موسیقی دهمین جشنواره «سیمرغ» اعلام شد

  دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ» در بخش موسیقی با رشته های آواز ایرانی (ویژه آقایان)، گروه نوازی سنتی، خوانندگی پاپ (ویژه آقایان) و گروه سرود با استفاده از اشعار و مضامین مناسب برگزار می شود.

 • مشاعره سلامت ۱۳۹۷-۰۹-۲۱ ۰۰:۰۸

  با حضور ۴۴ تیم؛

  مراسم قرعه کشی چهارمین دوره مسابقات «مشاعره سلامت» برگزار شد

  با حضور ۱۳۲ شرکت کننده از ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور، مراسم قرعه کشی چهارمین دوره مسابقات «مشاعره سلامت» در مجموعه فرهنگی، آموزشی وزارت بهداشت در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

 • سیمرغ ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۸

  «نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» برترین‌های خود را شناخت/ تبریز اول شد

  دبیرخانه «نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ»، رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت‌کننده در این جشنواره را منتشر کرد. در این رتبه‌بندی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با کسب ۱۳۲ امتیاز مقام نخست را کسب کرد. دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۰۶ امتیاز و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با کسب ۹۹ امتیاز در رده‌های دوم و سوم «نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» قرار گرفتند.

 • مینا باغبانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۳ ۱۳:۵۵

  برنده دیپلم افتخار جشنواره فیلم سلامت وزارت بهداشت:

  «جشنواره سیمرغ» فرصتی برای رشد فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی است

  نفر نخست رشته پویانمایی نهمین جشنواره سیمرغ و برنده دیپلم افتخار جشنواره فیلم سلامت، جشنواره‌های فرهنگی همچون سیمرغ را فرصتی برای رشد فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌داند.

 • تاتر سونامی ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۰:۵۳

  سونامی در تهران!

  بعد از اجرای موفق تئاتر "کیست" از دانشگاه علوم پزشکی اهواز در شهر تهران، تئاتر سونامی از دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز به روی صحنه خواهد رفت.

 • مصاحبه ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۱

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

  «سیمرغ»روح تازه‌ای در کارکنان دانشگاه‌ها دمید/ جشنواره یک کار جمعی عالی بود

  ابراهیمی، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و سفیر بخش کارکنان جشنواره فرهنگی با بیان اینکه بسیاری از کارکنان در خلال فعالیت‌های روزمره در کار خود غرق شده‌ و به سختی می‌توانند به چیزی غیر از کار بپردازند، می‌گوید، جشنواره سیمرغ باعث شد، روح تازه‌ای در آنان دمیده شود و نشاط دوباره‌ای در میانشان به وجود آید.

 • سومین آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۲۱:۵۵

  نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با برگزاری سومین اختتامیه پایان یافت؛

  سلام دانشجویان به دهمین جشنواره سیمرغ در مراسم خداحافظی با نهمین جشنواره

  پرشورترین، شلوغ‌ترین و آخرین اختتامیه نهمین جشنواره سیمرغ عصر امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در تالار اصلی پردیس تئاتر تهران با حضور دانشجویان، داوران، دبیران و مسئولان ستادی وزارت بهداشت در حالی برگزار شد که سالن در میان هیاهو، تشویق‌ها و غریو شادی دانشجویان گم بود. حال و هوای مراسم با مجری‌گری داغ فرزاد حسنی هیجان بیشتری یافت.

 • سومین آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۲

  دکتر فراهانی در سومین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

  دانشگاهیان و نخبگان فرهنگی و هنری جهان اقدامات جنگ‌طلبانه سیاست‌مدارانشان را برنمی‌تابند

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که دانشگاهیان جهان و نخبگان فرهنگی و هنری اقدامات جنگ افروزانه سیاستمداران‌شان را برنمی‌تابند، تصریح کرد: نخبگان دانشگاهی به تعامل فرهنگی می‌اندیشند و نه جنگ تمدن‌ها و این یکی از موفقیت‌های این دوره از جشنواره سیمرغ است.

 • گروه سرود دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۱

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

  بین‌المللی شدن جشنواره«سیمرغ»، فرهنگ اصیل ایرانی را به دنیا منتقل می‌کند

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سرپرست گروه سرود این دانشگاه در نهمین دوره جشنواره سیمرغ، بین المللی شدن این رویداد بزرگ فرهنگی و دانشجویی را در انتقال فرهنگ اصیل ایران به کشورهای دنیا اثرگذار خواند.

 • مصاحبه ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۴۲

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  جشنواره سیمرغ فضای سازنده‌ای برای خلق آثار و ایده‌پردازی ایجاد کرده است

  آرامش من را به سمت عالم هنر می‌کشاند

  رتبه دوم نثر ادبی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فضای بسیار سازنده‌ای که در جشنواره سیمرغ ایجاد شده، اظهار داشت: شرکت‌کنندگان این دوره از جشنواره آنقدر به هم نزدیک هستند که به نظر نمی‌آید از شهرها، دانشگاه‌ها و فرهنگ‌های مختلف هستیم. انگار همه ما دانشجوی یک دانشگاهیم و هنر ما را به هم نزدیک کرده است.

 • سمیه سادات رضایی ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۱

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قم:

  بازتاب رسانه‌ای آثار جشنواره«سیمرغ» در فرهنگ‌سازی سلامت موثر است

  کارگردان نمایشنامه "پارازیت" و نفر برگزیده در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ روند فرهنگ‌سازی سلامت در جامعه را از طریق معرفی جشنواره سیمرغ و آثارش توسط رسانه ممکن دانست و گفت: رسانه با بازتاب آثار جشنواره بین‌المللی سیمرغ در فرهنگ سازی سلامت موثر است.

 • مصاحبه ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۶:۵۴

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

  هنر و ادبیات روح انسان را جلا می‌دهد

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و نفر سوم رشته ترانه نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با بیان اینکه هنر و ادبیات روح انسان را جلا می‌دهد، می‌گوید: هنر به دلیل آرامشی که از اشتغال به آن حاصل می شود برای دانشجویان علوم پزشکی بسیار لازم است.

 • مصاحبه ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۶:۵۲

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

  تنش‌های محیط بالین را با هنر تسکین می‌دهم

  دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام و از راهیافتگان به مرحله نهایی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به فعالیت در محیط پرتنش درمانی بالینی، می‌گوید: بخش اعظم این تنش‌ را با هنر تسکین می دهم.

 • گودرزی دیباج ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۵:۲۸

  دبیر بخش تجسمی نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

  هنر به ارتقا سلامت و امنیت یک کشور کمک می‌کند

  دبیر بخش تجسمی نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به اینکه هنر می‌تواند یک امکان و فرصت برای رشد حوزه سلامت کشور باشد گفت: توسعه و ترویج هنر در جهان می‌تواند به ارتقا سلامت و امنیت کشور کمک کند.

 • سعید نقاشیان داور خوشنویسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۴:۴۳

  داور رشته خوشنویسی جشنواره سیمرغ:

  هنر انسان را به کمال نزدیک می‌کند/ ذات خوشنویسی مراقبه است

  استاد سعید نقاشیان داور رشته خوشنویسی جشنواره سیمرغ: هنر می‌تواند برای پزشکی که از صبح تا شب درگیر بیماری و بیمارستان است یک کاتالیزور، یک جهش خوب و یک سکوت باشد. هنر در ذهن انسان ایجاد خلاء می‌کند. برای ذهن پزشکی که درگیر است و تنش زیادی دارد می‌تواند یک ریلکسیشن باشد. به خصوص خوشنویسی که ذاتش مراقبه است، بسیار می‌تواند به یک پزشک برای بهبود حالش و رسیدن به یک اتفاق بهتر کمک کند.

 • نخستین اختتامیه نهمین جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۲۱:۰۹

  با اعلام اسامی برندگان بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی؛

  نخستین مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد

  نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در نخستین اختتامیه خود که عصر امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد، برندگان رشته‌های مختلف بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی را در گروه کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشجویان سراسر کشور شناخت.

 • نخستین اختتامیه نهمین جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۹:۴۱

  پزشکیان در آیین اختتامیه جشنواره سیمرغ:

  اگر هنر در استخدام سلامت قرار گیرد جامعه را بیدار می‌کند

  نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در نخستین آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به شاخص‌های اثرگذار در سلامت اجتماعی گفت: اگر هنر در استخدام سلامت قرار گیرد، جامعه را بیدار می‌کند.

 • مسابقات آواز و مجری گری جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۵:۴۶

  در دومین روز از برگزاری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ؛

  رقابت‌های رشته آواز ایرانی آغاز شد

  مسابقات بخش موسیقی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با رقابت‌های آواز ایرانی در دومین روز جشنواره آغاز شد.

 • رویدادهای روز دوم جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۵

  وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

  تنها راه انتقال مفاهیم در حوزه سلامت تلفیق آن با هنر است

  وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با تاکید بر اهمیت تلفیق حوزه سلامت با هنر گفت: تنها راه انتقال مفاهیم در حوزه سلامت تلفیق آن با هنر است.

 • انسیه نصیری خوشنویسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۲۰:۱۶

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

  هنرمند اجازه نمی‌دهد به جسم و روحش آسیب وارد شود

  خوشنویسی باعث افزایش تمرکزم شده است

  رتبه اول رشته خوشنویسی نسخ در هشتمین جشنواره فرهنگی و برگزیده این رشته در نهمین جشنواره با تاکید بر اینکه هنر خوشنویسی تمرکز او را برای درس خواندن و طبابت بالا برده است اظهار داشت: یک هنرمند خلاق اجازه نمی‌دهد چیزی به جسم و روح او آسیب بزند و همین امر می‌تواند تاثیر بازدارندگی در ابتلا به آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

 • صبوری ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۱۷:۲۵

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گناباد:

  هنر نقش موثری در ارتقاء سلامت دارد

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گناباد که با هشت اثر در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ شرکت کرده است، معتقد است هنر نقش مهم و موثری در ارتقاء سلامت جامعه بر عهده دارد و در این زمینه می‌تواند ابزار انتقال مفاهیم باشد.

 • صادق قمری ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۱۵:۳۹

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

  هنر به فهم مسائل اجتماعی کمک می‌کند

  قمری، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و از راهیافتگان به مرحله پایانی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ معتقد است، هنر به فهم مسائلی اجتماعی کمک می‌کند و هنرمند با خلق اثر هنری می‌تواند مسائل و دغدغه‌های خود را مطرح کند.

 • دومین نشست رسانه ای جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۶:۱۲

  دبیران بخش‌های تخصصی جشنواره سیمرغ در جمع خبرنگاران رسانه‌ها:

  داوران از سطح آثار شگفت زده شدند/ در این جشنواره چهره‌های جدیدی به دنیای موسیقی معرفی می‌شوند

  در دومین نشست خبری جشنواره سیمرغ داوران تخصصی بخش‌های مختلف جشنواره به ارزیابی کیفی سطح جشنواره پرداخته و آماری از تعداد آثار ارسالی ارائه دادند. به گفته دبیران سطح کیفی آثار در همه بخش‌ها قابل قبول بوده و در بخش ادبی داوران را شگفت زده کرده است. به گفته دبیر بخش موسیقی در این جشنواره چهره‌های جدیدی به دنیای موسیقی معرفی می‌شوند.

 • دومین نشست رسانه ای نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۲

  مرتضی گودرزی دیباج دبیر تخصصی بخش هنرهای تجسمی جشنواره سیمرغ:

  این جشنواره صادقانه‌ترین و بی‌پیرایه‌ترین مدل برگزاری را دارد/ بیشترین آثار ارسالی مربوط به بخش تجسمی است

  دبیر تخصصی بخش هنرهای تجسمی جشنواره سیمرغ با تاکید بر اینکه جشنواره فرهنگی به شکلی صادقانه و صمیمی برگزار می‌شود، به ارائه آمار آثار ارسالی پرداخت و گفت: در بخش تجسمی بیشترین تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه را داشتیم، در این بخش بیش از ۳۸ هزار اثر ارسال شد.

 • نشست خبری جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۸

  محمدمهدی عسگرپور دبیر تخصصی بخش فیلم جشنواره سیمرغ:

  جشنواره بین‌المللی سیمرغ یک جریان مستمر فرهنگی است / شرکت ۲۲۰۵ اثر در بخش فیلم سیمرغ

  محمدمهدی عسگرپور دبیر تخصصی بخش فیلم جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به شرکت ۲۲۰۵ اثر در رشته‌های مختلف بخش فیلم جشنواره بین‌المللی سیمرغ، گفت: در طول مدت زمانی که با دبیرخانه این جشنواره همکاری دارم متوجه شدم با یک جشنواره به شکل واقعی مواجه هستم که یک جریان مستمر فرهنگی است و باید به فرهنگ تبدیل شود.

 • دومین نشست رسانه ای نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۳:۴۵

  دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ خبر داد:

  ثبت ۵۲ هزار اثر در "جشنواره بین‌المللی سیمرغ"/ شرکت ۱۳۰۰ اثر دانشجویان خارجی در بخش بین‌الملل سیمرغ

  دبیر نهمین جشنواره بین‌الملی سیمرغ از ارسال ۵۲ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ و ارسال بیش از ۱۳۰۰ اثر در بخش بین‌الملل این جشنواره خبر داد.

 • نشست خبری جشنواره سیمرغ ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۳:۰۱

  فراهانی عنوان کرد:

  افزایش سرمایه فرهنگی، هدف برگزاری جشنواره سیمرغ

  رئیس نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در دومین نشست خبری این دوره از جشنواره، برخورداری از سرمایه فرهنگی را شرط لازم برای موفقیت در تمام عرصه‌ها دانست و گفت: افزایش سرمایه فرهنگی در جامعه از جمله اهداف مهم برگزاری جشنواره بین‌المللی سیمرغ است.

 • محمدرضا حقگو ۱۳۹۷-۰۲-۰۱ ۱۳:۰۰

  محمدرضا حقگو: مسئولیت جدی‌تر تلویزیون نسبت به سینما در فرهنگسازی سلامت

  عضو هیات انتخاب بخش مستند نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: جایگاه اصلی مستند، تلویزیون است و تلویزیون، رسانه ای است که باید به موضوع مستند بیشتر اهتمام بورزد.