نمایش همه
 • حسین پارسایی ۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۰۹:۱۷

  حسین پارسایی دبیر بخش تئاتر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ تاکید کرد:

  دانشجویان با استعداد، خلاقیت و نبوغ در جشنواره حاضر شدند

  حسین پارسایی؛ کارگردان و دبیر بخش تئاتر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به اینکه هنر زبانی گسترده دارد، گفت: شرکت کنندگان جشنواره سیمرغ به طور کلی و دوستان بخش تئاتر به طور خاص آثاری را به جشنواره ارائه دادند که می‌توان از خلال آن استعداد افراد را دید. دوستان با درجه‌ای از استعداد و خلاقیت و حتی نبوغ (چون رشته اصلی آنها تئاتر نیست و دانشجویان علوم پزشکی هستند) در جشنواره حاضر شدند. برای همین این فعالیت دوسویه برای من خیلی جذاب بود. این‌ها رشته پزشکی می‌خوانند اما تعلق خاطرشان در خلوت به سمت تئاتر است و با یک زبان هنری با شما صحبت می‌کنند.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۱۱:۱۵

  گفت‌وگو با حسن ناهید داور بخش موسیقی دهمین جشنواره سیمرغ؛

  آثار موسیقی دانشجویان با افراد حرفه‌ای قابل مقایسه است

  داور بخش گروه‌نوازی و گروه سرود دهمین جشنواره سیمرغ معتقد است: تا قبل از اینکه به عنوان داور در جشنواره حاضر شوم تصور می‌کردم که سطح کار افرادی که به طور حرفه‌ای کار موسیقی می‌کنند از سطح افرادی که تخصص اصلی‌شان موسیقی نیست، بالاتر است. ولی بعد از آن‌که در جشنواره حضور پیدا کردم متوجه شدم که این تصور درست نیست. چه بسا در بین این افراد، کسانی پیدا شوند که کارهای‌شان با افراد حرفه‌ای قابل مقایسه است.

 • DSC_0760.JPG ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۳

  دانشجوی علوم پزشکی لرستان و صاحب مقام اول رشته نقاشی جشنواره سیمرغ:

  بزرگترین تاثیر فعالیت‌های هنری، ایجاد اعتماد به نفس و آرامش است

  "امیرحسین شمس خرم آبادی" دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و برگزیده رشته نقاشی جشنواره سیمرغ با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در روحیه انسان، گفت: بزرگترین تاثیر فعالیت‌های هنری ایجاد اعتماد به نفس و آرامش است.

 • DSC_0737.JPG ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۰۹:۵۲

  دانشجوی علوم پزشکی لرستان و صاحب سه مقام در جشنواره سیمرغ:

  جشنواره سیمرغ در زمینه خوشنویسی سطح بالایی دارد

  "حجت حیدری" دانشجوی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان که در جشنواره سیمرغ موفق به کسب ۳ مقام شد، با اشاره به سطح بالای جشنواره در زمینه خوشنویسی، افزود: این جشنواره کمک می‌کند که افراد چطور بتوانند از هنر در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه کمک بگیرند.

 • سیمرغ ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۵

  دهمین سیمرغ، در شیراز آشیانه کرد

  بر اساس اعلان رسمی دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۲۳۵/۵ امتیاز موفق به کسب رتبه نخست این جشنواره شد.

 • برگزیدگان بخش‌های فیلم، تئاتر و موسیقی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۳۰ ۱۴:۴۲

  شبی بارانی در پردیس تئاتر تهران؛

  تبریز پدیده استندآپ‌کمدی و سوئیزی پدیده موسیقی پاپ جشنواره سیمرغ/پیام‌آوران هنر با دستی پرتر به یازدهمین جشنواره سیمرغ برگردید

  دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ پس از چهار روز رقابت هنری در سطح حرفه‌ای میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شامگاه ۲۹ آبان ماه به کار خود پایان داد. وزیر بهداشت مهمان ویژه این مراسم با بیان این‌که «به عنوان پیام‌آوران هنر با دستی پرتر به یازدهمین جشنواره سیمرغ برگردید» چراغ فروزان جشنواره یازدهم را در اختتامیه دهم روشن کرد.

 • برگزیدگان بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۲۲:۵۶

  برگزیدگان رشته‌های موسیقی، استندآپ کمدی و مشاعره در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام شدند

  برگزیدگان رشته‌های موسیقی، استندآپ کمدی و مشاعره در بخش‌های آزاد ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و در بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان سراسر کشور اعلام شد.

 • برگزیدگان بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۲۲:۴۹

  دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ برگزیدگان رشته فیلم را شناخت

  برگزیدگان رشته فیلم دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام شدند.

 • برگزیدگان بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۲۲:۴۰

  برگزیدگان رشته تئاتر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام شدند

  برگزیدگان رشته تئاتر در بخش آزاد ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و در بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان سراسر کشور اعلام شد.

 • اختتامیه پایانی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۷:۵۸

  وزیر بهداشت در دومین مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

  لطافت و ظرافت و هنر را با علم پزشکی بیامیزید/ هنر زبان گفتمان زیبائی است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ، خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره، گفت: اگر در ایام دانشجویی لطافت و ظرافت و هنر را با علم پزشکی بیامیزید، ماندگار می‌شوید. زمختی جزو هنر نیست و بزرگان ما با لطافت سخن گفته‌اند. هنر زبان گفتمان زیبائی است و این یکی از مهمترین رازهای هنر است.

 • اختتامیه پایانی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۷:۲۷

  دکتر سیماسادات لاری در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ مطرح کرد؛

  نیازمند بازسازی «روحیه حکیمانه» در کشور هستیم

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در جمع دانشجویان، کارکنان و اساتید هنرمند دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: ما نیازمند بازسازی روحیه حکیمانه در کشور هستیم چراکه هنرمندان درد جامعه را بهتر می‌فهمند و باظرافت بیشتری آن را بازگو کرده و با زبان هنر این مشکلات را به تصویر می‌کشند. شما دانشجویان متولیان سلامت کشور در آینده خواهید بود و با دانش خود به سلامت جسمی مردم و با هنر خود به درمان روح آحاد جامعه می‌پردازید.

 • ا ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۶:۳۸

  رتبه اول رشته خوانندگی پاپ دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

  برنده واقعی کسی است که در کنار درس و کار، فعالیت هنری و فرهنگی داشته باشد/ آمیختگی هنر با فعالیت روزمره سبب رشد و تعالی است

  « سپهر سوییزی» دانشجوی ترم ۹ رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و برگزیده رشته خوانندگی پاپ در جشنواره سیمرغ گفت: یکی از اهداف اصلی برگزاری جشنواره‏ فارغ از کسب نتیجه و بعد رقابتی آن، انگیزه و گرایش دانشجویان و اساتید علوم پزشکی به فعالیت‌های هنری و فرهنگی است و به نظرم هر دانشجو یا استادی که در کنار فعالیت‌های درسی و مشغله کاری خود، گرایش به فعالیت‌های هنری و فرهنگی داشته باشد، برنده واقعی است چرا که وقتی هنر آمیخته با فعالیت‌های روزمره انسان می‌شود، سبب رشد و تعالی هر فرد می‌شود.

 • چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با برگزاری مسابقات فینال خوانندگی پاپ ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۲۲:۰۸

  گزارشی از مرحله نهایی مسابقات خوانندگی پاپ در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

  هشت پدیده خوانندگی پاپ از دانشگاه‌های علوم پزشکی داوران را به تحسین واداشتند

  در حالی که مسابقات مشاعره در فضایی ساکت و سنگین در حال اجرا بود، فینال مسابقات خوانندگی پاپ در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران در میان شور و حرارت و تشویق‌های دانشجویان برگزار شد.

 • چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با برگزاری مسابقات مشاعره ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۲۰:۲۸

  چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر (۲)

  شامگاه روز چهارم دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با برگزاری مسابقات مشاعره و فینال رقابت‌های خوانندگی پاپ در پردیس تئاتر تهران پیگیری شد.

 • مصاحبه اسفندیاری ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۸:۰۲

  نفر اول رشته استندآپ کمدی دهمین جشنواره سیمرغ؛

  آدم می‌تواند با طنز هم پرستیژ داشته باشد/ پزشک خوش‌اخلاق موثرتر خواهد بود

  علی فریادی دانشجوی سال چهارم رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز است. نفر اول رشته استندآپ کمدی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ که پس از یک اجرای بسیار جذاب در مرحله فینال، داوران به احترام او از جا بلند شدند و تحسینش کردند. او معتقد است خشمگین و عبوس بودن و چهره تلخ داشتن پرستیژ نمی آورد، آدم می‌تواند با طنز هم پرستیز داشته باشد و یک پزشک خوش اخلاق در درمان موفق‌تر و موثرتر است.

 • چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۶:۱۷

  چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر(۱)

  روز چهارم دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با برگزاری مسابقات تئاتر صحنه‌ای-آزاد، مسابقات گروه سرود، فینال استندآپ کمدی، کارگاه فیلم‌سازی و اکران فیلم ادامه پیدا کرد.

 • جشنواره سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۶:۰۳

  گزارشی از اجراهای استندآپ کمدی در دهمین جشنواره سیمرغ؛

  وقتی دانشجویان علوم پزشکی مخاطبان را روده‌بر کردند

  بخش استندآپ کمدی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با شرکت ۲۳ اجرا کننده و با حضور شقایق دهقان، امیرحسین رستمی و سپند امیر سلیمانی، سه داور مطرح از فضای طنز حرفه‌ای کشور به مدت پنج ساعت در گرمای وجود دانشجویان علوم پزشکی در محوطه بیرونی پردیس تئاتر تهران و در سرمای هوا برگزار شد.

 • چهارمین روز دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ و برکزاری مسابقات استند آپ کمدی و گروه سرود ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۵:۰۱

  آغاز مسابقات « گروه نوازی و سرود » دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در پردیس تئاتر تهران

  مسابقات «گروه نوازی و سرود» دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ امروز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه در سال اصلی پردیس تئاتر تهران با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان آغاز شد.

 • اجرای مسابقات گروه نواری، آواز ایرانی و تئاتر دهمین جشنواره سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۱:۵۸

  اجرای هنرمندان تئاتر در چهارمین روز جشنواره بین‌المللی سیمرغ

  برنامه نمایش‌های چهارمین روز (سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه) از دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام شد. در این روز تئاتر «دی زنگرو» به کارگردانی آیدا عزت‌ابادی از شیراز در دو سانس ۱۰ و ۱۱، تئاتر «سی‌لاکس» به کارگردانی حسین برفی‌نژاد در دو سانس ۱۱ و ۱۳:۳۰ در سالن‌ استاد نصیریان روی صحنه می‌روند.

 • اختتامیه اول ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۰۹:۱۴

  متن و حاشیه اختتامیه نخست دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

  آغازی دل‌نواز و پایانی طوفانی در اختتامیه نخست جشنواره سیمرغ

  نخستین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در میان شور و هیجان دانشجویان هنر علوم پزشکی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه آغاز شد و تا ساعت ۱۲ در میان تشویق‌های بی امان دانشجویان پایان یافت. در این مراسم نتایج مسابقات هنرهای تجسمی و ادبی اعلام شد.

 • نخستین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۲۱:۵۸

  مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خطاب به دانشجویان شرکت‌کننده در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

  اعتقاد دارم شما از بهترین دانشجویان کشور هستید

  مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در اولین آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ گفت: من اعتقاد دارم شما از بهترین دانشجویان کشور هستید، زیرا دغدغه فعالیت‌های هنری، فرهنگی و کارگروهی دارید. شما دانشجویانی هستید که ابعاد مختلفی در دوران دانشجویی را تجربه می‌کنید و مهارت‌های مختلفی مانند مهارت‌های زندگی را می‌دانید، امیدوارم در کنار شما این جشنواره را که برای رسیدنش به دور دهم تلاش‌های بسیاری شده است با موفقیت در دوره‌های بعد ادامه دهیم.

 • نخستین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۲۱:۱۶

  برگزیدگان بخش هنرهای تجسمی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ معرفی شد

  نخستین اختتامیه بخش هنرهای تجسمی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ دوشنبه ۲۷ آبان ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار شد و از برگزیدگان این بخش تجلیل شد.

 • نخستین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به روایت تصویر ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۲۰:۵۵

  برگزیدگان بخش «اساتید، کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پزشکی» دهمین جشنواره سیمرغ اعلام شدند

  در اولین اختتامیه مرحله نهایی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، از برگزیدگان بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی بخش «اساتید، کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پزشکی» تقدیر شد.

 • مراسم برگزیدگان بخش ادبی و هنرهای تجسمی ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۲۰:۵۵

  برگزیدگان «بخش ادبی» دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام شد

  در اولین آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، از برگزیدگان بخش ادبی این جشنواره فرهنگی، هنری وزارت بهداشت> تجلیل شد.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۳:۳۳

  شرکت کننده رشته خوشنویسی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

  جشنواره سیمرغ ویترین و آیینه توانمندی جامعه علوم پزشکی کشور است

  حسین ابراهیم نژاد شرکت کننده رشته خوشنویسی و نقاشی خط حاضر در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از استان مازندران با اشاره به سطح فنی مطلوب این فستیوال هنری گفت: جشنواره بین‌المللی سیمرغ ویترین و آیینه توانمندی جامعه پزشکی کشور در موضوعات مختلف هنری و فرهنگی است و با گذشت ۱۰ سال از برگزاری این رویداد بزرگ هنری و فرهنگی‏، می‌توان گفت جشنواره سیمرغ به بلوغ کامل رسیده است.

 • مسابقات گویندگی ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۲:۳۷

  آغاز مسابقات «مجری گری» دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در فرهنگسرای خاوران

  مسابقات مجری‌گری دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ صبح امروز دوشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور شرکت کنندگان در این رشته در سالن فرهنگ فرهنگسرای خاوران تهران آغاز شد.

 • کارگاه جشنواره سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۲:۰۰

  در "کارگاه فیلمسازی"مطرح شد؛

  فیلمساز باید حسگرهای خود را به کار اندازد

  سومین کارگاه فیلمسازی در سومین روز از دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ برگزار شد.

 • اجراهای مسابقات اسندآپ کمدی و تئاتر خیابانی ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۱:۵۵

  در سومین روز از جشنواره بین‌المللی سیمرغ چه می‌گذرد؟

  سیمرغ؛ ماجرای رقابت‌ها و رفاقت‌ها

  دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ درحالی به نیمه راه خود رسیده است که جمع پرشور دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی و هنرجویان با اجراهای دیدنی خود علاوه بر جلب توجه داوران، شور و حال خاصی به این رویداد فرهنگی و هنری بخشیده‌اند. سیمرغ در بخش تئاتر، روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه کار خود را با اجرای ۱۰ نمایش صحنه‌ای در ۱۴ سانس از ساعات ابتدایی صبح آغاز کرده است. همچنین در فضای باز پردیس تئاتر تهران به عنوان محل برگزاری این جشنواره، تعداد ۷ نمایش خیابانی میزبان علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی است.

 • برگزاری مسابقات موسیقی پاپ جشنواره سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۰:۵۰

  بخش ادبی و هنرهای تجسمی جشنواره بین‌المللی سیمرغ به ایستگاه آخر رسید

  اختتامیه بخش ادبی و هنرهای تجسمی هیئت علمی، کارکنان و جامعه پزشکی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ روز دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه در ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

 • برگزاری مسابقات موسیقی پاپ جشنواره سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۶ ۲۰:۳۳

  ظهور استعدادهای تازه در موسیقی پاپ

  مسابقه آواز گروه‌های موسیقی پاپ در دومین روز از دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ برگزار شد.