نمایش همه
 • جهاد دانشگاهی ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۱

  روابط عمومی

  ۱۶ مرداد سال روز تأسیس جهاد دانشگاهی

 • ماه رجب ۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۷

  فرهنگی

  ماه مبارک رجب/ماهی که دست ها به آسمان نزدیکتر است

  ماه پر خیر و برکت رجب، دارای فضایل بیشماری است. 27 رجب بعثت پیامبر و میلاد سه امام معصوم، امام علی، امام باقر و امام جواد علیهم ‏السلام و اعتکاف ایام البیض در این ماه است. یاد پیشوایان شهید، امام کاظم و امام هادی علیهما السلام و نیز حضرت زینب سلام الله علیها گرما‏ بخش دل‏های مؤمنان است.

 • نوروز ۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۵۲

  فرهنگی

  «نوروز» برتر از هر جشن باستانی ایرانیان

  سرآغاز جشن نوروز، روز نخست ماه فروردین است و به دلیل اینکه برخلاف سایرجشن‌ها برابری نام ماه و روز را به دوش نمی‌کشد بر سایر جشن‌های ایران باستان برتری دارد.

 • ولادت حضرت فاطمه (س) ۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۸:۵۶

  فرهنگی

  داستان ولادت حضرت فاطمه (س)/ چرا حضرت فاطمه زهرا نامیده شد

  ولادت ام ابیها

  سلوک و اخلاق حضرت زهرا اطهر سلام الله علیه نه تنها سلوک و اخلاقی است که نمایانگر تکامل روحی شخصیتی ایشان است، بلکه اخلاق و منش و روش او میزان و ملاک و اسوه و الگو برای تمام زنان و مردان عالم در همه دورانها است.

 • اگاهی از مغز ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۷

  علمی

  آگاهی از مغز ارتقای بهداشت مغز در جامعه است

  این هفته سال‌هاست که در دنیا نامگذاری شده و کشورهای پیشرفته جهان برنامه‌هایی را به همین مناسبت اجرا می کنند، امسال، برنامه های متنوعی متناسب با سن و با توجه به نیاز اقشار گوناگون جامعه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا می‌شود.

 • ورود امام ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۱۹

  فرهنگی

  ورود تاریخی امام خمینی به ایران سرآغازی بر وحدت و انسجام ملی

  دوازدهم بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن است. بزرگمردی که با رهنمودهای خویش پرچم مبارزه علیه رژیم پهلوی را بر افراشته نگاه داشتند و با بسیج کردن نیروهای مردمی در راستای انسجام و هماهنگی حرکت های انقلابی توانستند حکومت شاهنشاهی را سرنگون کنند و با استقرار نظام اسلامی در کشور استقلال و آزادی را به ارمغان آورند.

 • روز مازندران ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۳:۲۱

  فرهنگی

  ۱۴ آبان روز ملّی مازندران

  همزمان با روز ملی مازندران ،کانون مازندران شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل با نصب بنر وپخش بروشور این روز را گرامی داشتند .

 • روز نوجوان ۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۵

  فرهنگی

  نسل چهارم پرچمدار تازه انقلاب / حسین فهمیده؛ افسانه‌ای حقیقی

  روز ۸ آبان سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است . روزی که در تاریخ تحولات پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان « روز نوجوان و بسیج دانش آموزی » به ثبت رسیده و ماندگار شده است .

 • محرم ۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۱:۰۵

  فرهنگی

  فلسفه عزاداری در ماه محرم چیست ؟

  گریه و عزاداری برای امام حسین(علیه السلام)، در واقع، انقلاب و مکتب او را زنده نگاه داشته و پیام امام حسین(علیه السلام)را به همه انسان‌ها انتقال داده است. بر این اساس، گریه در فرهنگ عاشورا، سلاح همیشه برّانی است که فریاد اعتراض بر ستمگران است و پاسدار خون شهیدان.

 • پنی سیلین ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۴

  علمی

  کشف پنی‏سیلین توسط "الکساندر فلمینگ" دانشمند برجسته انگلیسی (۱۹۲۸م)

  سر الکساندر فلمینگ، میکروب‏شناس برجسته اسکاتلندی در روز چهارم سپتامبر ۱۹۲۸م به طور اتفاقی موفق به کشف پنی‏سیلین شد.