نمایش همه
 • ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر مبارک باد ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰۸:۲۵

  به گزارش مفدا-جهرم :

  ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر مبارک باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذی القعده سال 173 هـ ق، 25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.از میان فرزندان بزرگوار حضرت امام موسی بن جعفر(ع)، دو فرزند ایشان یعنی حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه کبری (ع) ملقّب به معصومه، از ویژگی های خاص برخوردار بوده اند تا ادامه دهنده خطّ امامت بعد از پدر باشند.

 • 20 تیرماه 1397 ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۰۸:۴۲

  20 تیرماه 1397

 • 19 تیر ماه 97 ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۰۸:۴۰

  به گزارش مفدا -جهرم :

  19 تیر ماه 1397

 • ۱۸ تیر شهادت امام جعفر صادق علیه السلام ،امام ششم شیعیان تسلیت باد ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۱۰:۳۸

  به گزارش مفدا- جهرم :

  ۱۸ تیر شهادت امام جعفر صادق علیه السلام ،امام ششم شیعیان تسلیت باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  ابو عبدالله، جعفر بن محمد الصادق معروف به جعفر صادق، امام ششم شیعیان است. وی فرزند امام محمد باقر (ع) و ام‌فروه است. امام جعفر صادق (ع) در ۱۷ ربیع‌الاول ۸۳ هجری قمری (۷۰۲-۷۰۳ میلادی) در مدینه بدنیا آمد و در ۲۵ شوال ۱۴۸ هجری قمری در سن ۶۵ سالگی توسط منصور دوانیقی، خلیفه عباسی مسموم شد و به شهادت رسید. امام صادق(ع) بیشترین سال عمر را در میان یازده امام اول شیعیان داشته‌ است.

 • * ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۰۹:۱۲

  به گزارش مفدا-جهرم:

  سالروز وفات سید حسین آیت‌اللهی مجتهد شیعه و نماینده امام خمینی در جهرم تسلیت باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  سید حسین آیت‌اللهی فرزند سید عبدالمحمد آیت‌اللهی وعبدالحسین لاری و از سلسله سادات موسوی است که نسبش از طریق امامزاده رکن‌الدین- مدفون در دزفول- به حمزه فرزند موسی بن جعفر – مدفون در ری – می‌رسد.

 • گرامیداشت روز قلم ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۶

  به گزارش مفدا-جهرم:

  ۱۴ تیر ماه روز بزرگداشت قلم گرامی باد

  ۱۴ تیر ماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای فرهنگ عمومی روز قلم نامیده شد . قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد.

 • 10 تیرماه روز صنعت و معدن گرامی باد ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۰۹:۰۸

  به گزارش مفدا-جهرم:

  ۱۰ تیرماه روز صنعت و معدن گرامی باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است.اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.

 • در هفتم تیر 1360 به همراه 72 نفر از یاران به شهادت رسید. ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۲:۰۶

  به گزارش مفدا-جهرم

  هفتم تیر ماه سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی به همراه ۷۲ نفر از یارانش گرامی باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  سیدمحمد حسین بهشتی در سحرگاه دوم آبان ماه 1307 ه‍.ش در محله لومبان اصفهان متولد شد و از چهارسالگی در مکتب خانه شروع به تحصیل نمود وی در شبانگاه هفتم تیرماه 1360 ه‍.ش(53 سالگی) به شهادت رسید .

 • 5 تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، (26 ژوئن) ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۰۸:۲۹

  به گزارش مفدا-جهرم:

  5 تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، (26 ژوئن)

  دانشگاه علومپزشکی جهرم

  معضل اعتیاد به مواد مخدر، بلای خانمان سوزی است که جوامع بشری را در چنگال مرگ آور خویش گرفتار ساخته است. این اختاپوس هراس آور، قدرت اندیشه، نوآوری، پشتکار، کوشش و سازندگی را در انسان ها به ویژه نسل جوان جامعه از بین می برد و بنیان خانوادگی و اعتقاد دینی آنان را به نابودی می کشاند.

 • گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۲۲:۳۹

  به گزارش مفدا-جهرم:

  ۳۱ خرداد ماه سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  دکتر مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ شمسی در محله سرپولک ، بازار آهنگرهای تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد .و در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۶۰ در خاکریزهای سوسنگرد و در حال دفاع از میهن، از ناحیه پشت سر مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

 • 29 خرداد ماه مصادف با سالگرد مرد قلم و معلم عرفان دکتر علی شریعتی ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۷:۴۳

  به گزارش مفدا- جهرم:

  29 خرداد ماه مصادف با سالگرد مرد قلم و معلم عرفان دکتر علی شریعتی

  دکتر علی شریعتی در سال 1312 شمسی در شهرستان مزینان در استان خراسان متولد شد. وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه، راهی پاریس شد و در آنجا موفق به اخذ دکترای جامعه‏ شناسی گردید. وی 38 سال پیش در چنین روزی یعنی 29 خرداد 1356 به دیار حق شتافت.

 • عید بر عاشقان مبارک باد ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۰:۰۵

  عید بر عاشقان مبارک باد

 • شهادت امیر المومنین ۱۳۹۷-۰۳-۱۵ ۱۳:۱۰

  به گزارش مفدا_جهرم "

  21 ماه رمضان / شهادت امیر المومنین

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  امیرالمؤمنین (ع) در شب بیست و یکم ماه رمضان به شهادت رسید. در آن شب حضرت لب به هیچ خوردنی و آشامیدنی نزد، و لب‌های مبارکش به ذکر خدا حرکت می‌کرد. بعد از وداع با همگان بدن خود را به طرف قبله کشیدند و فرمودند: «اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و اشهد ان محمدا عبده و رسوله» و چشمان مبارک را بستند و بهشت را به قدوم خویش مبارک فرمودند.

 • 15 خرداد ۱۳۹۷-۰۳-۱۵ ۱۳:۰۵

  به گزارش مفدا_جهرم "

  قیام خونین 15 خرداد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  در فاصله میان فاجعه مدرسه فیضیه و ماه محرم (2 فروردین تا 4 خرداد 42) مبارزه امام اغلب در قالب صدور اعلامیه‌های متعدد بود. فرارسیدن ماه محرم وضعیت را به یک رویارویی گسترده کشانید. ایام محرم بهترین موقع برای افشای جنایات رژیم و برنامه‌های ضد اسلامی شاه بود. امام خمینی در نشستی با مراجع و علمای قم پیشنهاد کرد در روز عاشورا هر یک از آنها برای مردم و عزاداران حسینی سخنرانی کرده و از مظالم و جنایات رژیم پرده بردارند. امام خود نیز علیرغم تهدید رژیم، در ساعت 4 بعد از ظهر عاشورای 42 که مصادف با 13 خرداد آن سال بود برای ایراد سخنرانی به طرف مدرسه فیضیه رهسپار شد.

 • شبهای قدر/جهرم ۱۳۹۷-۰۳-۱۴ ۱۱:۰۵

  به گزارش مفدا-جهرم:

  بسم الله و بالله و علی ملّه رسول الله، فزت و ربّ الکعبه /سوگند به خدای کعبه رستگار شدم.

  حضرت علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، مهمان دخترش ام کلثوم(س) بود و در آن شب حالت عجیبی داشت و دخترش را به شگفتی درآورد. روایت شده که آن حضرت در آن شب بیدار بود و بسیار از اتاق بیرون می رفت و به آسمان نظر می کرد و می فرمود: به خدا سوگند، دروغ نمی گویم و به من دروغ گفته نشده است. این است آن شبی که به من وعده شهادت دادند.

 • سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی تسلیت باد ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۸:۲۲

  به گزارش مفدا-جهرم

  سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی تسلیت باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  سید روح‌الله مصطفوی ملقب به امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بودند که در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ رحلت نمودند.امام خمینی در روز بیستم جمادی الثانی ۱۳۲۰ هجری قمری مطابق با ۳۰ شهریـور ۱۲۸۱ هجری شمسی ( ۲۴ سپتامپر ۱۹۰۲ میلادی) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ایران در خانواده ای اهل علـم و هجرت و جهاد پـای بـر خـاکدان طبیعت نهاد و در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ هجری شمسی به ملکوت اعلی پیوست.

 • ولادت با سعادت امام سوم شیعیان حضرت امام حسن علیه‌السلام بر تمامی شیعیان مبارک باد ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۷:۳۹

  به گزارش مفدا-جهرم :

  ولادت با سعادت امام دوم شیعیان حضرت امام حسن علیه‌السلام بر تمامی شیعیان مبارک باد

  خدای تبارک و تعالی به جبرئیل وحی فرمود که برای محمد پسری متولد شده، به نزد وی برو و سلامش برسان و تبریک و تهنیت گوی و به وی بگو: براستی که علی نزد تو به منزله هارون است از موسی، پس او را به نام پسر هارون نام بنه! جبرئیل از آسمان فرود آمد و از سوی خدای تعالی به وی تهنیت گفت و سپس اظهار داشت: خدای تبارک و تعالی تو را مأمور کرده که او را به نام پسر هارون نام بگذاری. رسول خدا پرسید: نام پسر هارون چیست؟ عرض کرد: «شبر». فرمود: زبان من عربی است؟ عرض کرد: نامش را «حسن» بگذار، و رسول خدا او را حسن نامید .

 • سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر گرامی باد ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۴:۴۱

  به گزارش مفدا- جهرم"

  سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر گرامی باد

  آزاد سازی خرمشهر در حقیقت از اهداف مرحله چهارم عملیات بیت‌المقدس بود.،مرحله چهارم این عملیات با اعلام رمز یامحمدبن‌عبدالله‌، از بی‌سیم فرماندهی قرارگاه مرکزی کربلا به واحدهای عمل‌کننده، با هدف آزادسازی خرمشهر آغاز شد.

 • رمضان الکریم ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۸:۲۸

  رمضان الکریم ماه بندگی خداست

  رمضان، ماه عبادت و بندگی و راز و نیاز با معبود جهان است در روایات اسلامی تاکید شده که در این ماه با توجه و خضوع بیشتر، نمازها را بجا آورند و از نمازهای مستحبی در شب و روز غفلت نورزند و بدین ترتیب با یک تمرین یک ماهه همه مومنین به عبادت خالصتری موفق می شوند و جانها به خدا نزدیک تر می گردد. رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم در این زمینه می فرماید: و هر کس در این ماه رمضان نماز مستحبی بجا آورد خداوند، برائت او را از اتش دوزخ خواهد نوشت.

 • دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۸:۴۶

  به گزارش مفدا - جهرم :

  دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان

 • روز پزشک خانواده گرامی باد ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۳:۴۳

  به گزارش مفدا-جهرم :

  روز پزشک خانواده گرامی باد

 • تقویم تاریخ ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۲۲:۵۹

  به گزارش مفدا-جهرم "

  27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  سالها تلاش و پیگیری دست‌اندرکاران روابط عمومی و جامعه ، روابط عمومی ایران به ثمر نشست و جامعه روابط عمومی ایران را صاحب روز ملی کرد. 27 اردیبهشت ماه روزی که درسطح جهانی نیزبه عنوان روزارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری شده است، به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین گردید.این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را بعنوان هنر هشتم مرور کنیم.

 • روز صلیب سرخ ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۸

  به گزارش مفدا-جهرم :

  18 اردیبهشت ( 8May ) مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  18 اردیبهشت ( 8May ) مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر : این سازمان بین المللی که با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی تشکیل شد، بر اساس موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و به خصوص به علت تلاش شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant) سوئیسی، "صلیب سرخ" نام گرفت.

 • روز معلم ۱۳۹۷-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۸

  به گزارش خبرگزاری مفدا-جهرم :

  گرامیداشت روز معلم

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  در سطح جهان و به پیشنهاد یونسکو روز ۵ اکتبر (۱۳ مهر) هر سال به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده است. با این حال در بسیاری از کشورها از جمله ایران در روز متفاوتی جشن گرفته می‌شود.

 • سالروز تولد امام دوازدهم مهدی موعود ،صاحب الزمان و صاحب عصر (عج) مبارک باد ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۶

  به گزارش مفدا - جهرم

  فرا رسیدن سالروز تولد امام دوازدهم، مهدی موعود ،صاحب الزمان و صاحب عصر (عج) مبارک باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  جشن نیمه شعبان از بزرگترین جشن‌های شیعیان است که به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) برگزار می‎شود. این روز ، روز جهانی مستضعفان نام گرفته است.

 • روز مشاوره و روانشناس بر تمای فعالان این عرصه گرامی باد ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۰۸:۵۶

  به گزارش مفدا -جهرم:

  روز مشاوره و روانشناس بر تمای فعالان این عرصه گرامی باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  امروز روز اتاق ساکت و ساده با کاناپه ایست که هزاران نفر رنج های سخت زندگی شان را بر آم اشک ریخته اند .

 • میلاد با سعادت حضرت علی بن الحسین (علی اکبر (ع)) فرزند بزرگ امام حسین(ع) و روز جوان مبارک باد ۱۳۹۷-۰۲-۰۷ ۱۸:۱۴

  به گزارش مفدا-جهرم :

  میلاد با سعادت حضرت علی بن الحسین (علی اکبر (ع)) فرزند بزرگ امام حسین(ع) و روز جوان مبارک باد

  علی اکبر فرزند بزرگ امام حسین (ع) شبیه ترین مردم به پیامبر (ص) در خلقت و اخلاق و گفتار بود. شجاعت، دلاوری، بصیرت دینی و سیاسی او، در سفر کربلا به ویژه در روز عاشورا تجلی کرد.

 • ** ۱۳۹۷-۰۲-۰۴ ۱۱:۳۵

  به گزارش مفدا - جهرم :

  سوم اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار گرامی باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  آن حرف که از دلت غمی بگشاید در صحبت دل شکستگان می‌باید هر شیشه که بشکند، ندارد قیمت جز شیشهٔ دل که قیمتش افزاید

 • ولادت امام سجاد ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۰۷:۴۷

  به گزارش خبرگزاری مفدا-جهرم

  ولادت امام زین العابدین علیه السلام

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  امام زین العابدین علیه السلام در تاریخ پنجم شعبان سال 38 هجری قمری در شهر مدینه چشم به جهان گشود. پدر بزرگوار امام زین العابدین، حضرت امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان جهان اسلام و امامت است .

 • ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز گرامی باد ۱۳۹۷-۰۲-۰۱ ۱۰:۰۷

  به گزارش مفدا - جهرم :

  ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز گرامی باد

  دانشگاه علوم پزشکی جهرم

  باب الحوائج، حضرت عباس بن علی(ع)، برترین نمونه ای است که چگونگی پیروی از پیشوای معصوم را عملاً تعلیم می دهد.