نمایش همه
 • نوروز ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۲۱

  سال نوبر ایرانیان مبارکباد

  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم

 • نفت ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۷

  ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت

  قانون ملی شدن صنعت نفت در واقع پیشنهادی بود که به امضای همه اعضای کمیسیون مخصوص نفت در مجلس شورای ملی ایران در ۱۷ اسفند ۱۳۲۹ به مجلس ارائه شد و مجلس سنا نیز این پیشنهاد را در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ تصویب کرد و پیشنهاد قانونی شد.

 • امام محمدباقر ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۲۱:۳۶

  اول رجب سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) مبارکباد

  نام مبارک امام پنجم محمد بود. لقب آن حضرت باقر یا باقرالعلوم است، بدین جهت که: دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت. القاب دیگری مانند شاکر و صابر و هادی نیز برای آن حضرت ذکر کرده اند که هریک باز گوینده صفتی از صفات آن امام بزرگوار بوده است.

 • پروین اعتصامی ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۸

  25 اسفند؛ روز بزرگداشت پروین اعتصامی

  «رخشنده اعتصامی» معروف به «پروین اعتصامی» در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ شمسی در شهر تبریز به دنیا آمد. این روز در تقویم رسمی ایران، به مناسب سالروز تولد پروین اعتصامی، «روز بزرگداشت پروین اعتصامی» نامگذاری شده است.

 • راهیان نور ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۱

  ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور گرامی باد

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان‌های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب خواندند و تاکید کردند: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است.

 • مادر ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۷:۳۹

  روز مادر خجسته وگرامی باد

 • احسان ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۲۱:۰۹

  ۱۴ اسفند ماه، مصادف با روز احسان و نیکوکاری

  وز احسان و نیکوکاری، حرکت و همایشی ملی، جهت زدودن چهره ی ناپسند فقر و درماندگی و کمک به افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر جامعه است. جشن نیکوکاری، تجلی عشق و اکرام و روز پروانگی و پروانه شدن است و عاطفه مردم فهیم ایران در این جشن، ستودنی می باشد.

 • قبرستان بقیع ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۲۳:۲۳

  سالروز وفات حضرت ام البنین مادر گرامی حضرت عباس (علیه السلام) تسلیت باد

  حضرت ام البنین(سلام الله علیها) (محدث، متوفی سال 70 ه) (فاطمه کلابیه)، دختر حزام، از زنان مؤمن، شجاع و فداکار بود.روایت است که امیر المؤمنین علیه السلام پس از شهادت حضرت زهرا علیه السلام به برادرش عقیل که انساب عرب را خوب می ‏دانست و از احوال خانوادگی آنها آگاه بود فرمود : می خواهم زنی برایم خواستگاری نمایی که از خاندان شجاعت باشد تا فرزند شجاعی برایم به دنیا آورد.عقیل، فاطمه کلابیه (ام البنین) را به ایشان معرفی نمود و گفت: در بین عرب خاندانی شجاعتر از خانواده وی سراغ ندارم.این مادر پسرانش عباس، جعفر، عبد الله و عثمان را چنان تربیت کرد که همه شیفته برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین علیه السلام بودند و در رکاب آن حضرت شهید شدند.

 • روز امور تربیتی وتربیت اسلامی ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۲۲:۴۵

  هشتم اسفند روز امور تربیتی وتربیت اسلامی گرامی باد

 • روز مهندسی ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۷:۳۲

  پنجم اسفند روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی “خواجه نصرالدین طوسی ” و “روز مهندسی”گرامی باد

  5 اسفندماه 1396 روز مهندسی روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی به همه ی مهندسین و همچنین دانشجویان رشته های مهندسی ایران زمین تبریک و تهنیت باد . به همین مناسبت در این بخش آسمونی مطلبی را درباره مهندس و مهندسی آماده کرده ایم که در ادامه قابل مشاهده است. مهندس کسی است که در یکی از رشته‌های مهندسی آموزش دیده‌باشد و یا به طور حرفه‌ای در آن رشته مشغول به کار باشد. مهندسان از فناوری، ریاضیات، و دانش برای حلّ مسائل کاربردی استفاده می‌کنند.

 • امام ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۰۳:۲۵

  ورود تاریخی حضرت امام به میهن اسلامی

  آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی گرامی باد

  مقام معظم رهبری : وحدت کلمه وحضور خودرادر صحنه حفظ کنید ویادامام وانقلاب را زنده نگه دارید.

 • شهادت حضرت زهرا ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۲۰:۲۴

  علی، شبانه یاس کبودش را غسل می دهد وچه مظلومانه با پیکر یار جوانش وداع می کند،

  سالروز شهادت حضرت زهرا علیها سلام تسلیت باد

  محققان تاریخ اسلام معتقدند آنچه بیشتر مورد توجه و سندیت تاریخی است روایت سوم یعنی ۹۵ روز است. البته مراجع تقلید و اهل معرفت به مومنان توصیه می کنند که هر سه قول را به برپایی عزاداری همت گمارند.

 • روز پرستار ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۲۰:۳۲

  روز پرستار گرامی باد

 • شهید نواب صفوی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۱:۱۳

  ۲۷دی سالروز شهادت نواب صفوی گرامی باد

  سید مجتبی میرلوحی تهرانی (۱۳۳۴-۱۳۰۳ش) معروف به نواب صفوی روحانی شیعه، بنیان‌گذار و رهبر جمعیت فدائیان اسلام. نواب صفوی دروس حوزوی مانند فقه و اصول، تفسیر قرآن و اصول سیاسی و اعتقادی را در تهران و سپس در نجف فرا گرفت و از علامه امینی و سید حسین طباطبایی قمی به عنوان اساتید وی در حوزه علمیه نجف یاد شده است.

 • شاه رفت ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۸:۲۲

  شاه رفت

 • عزای عمومی ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۲۰:۱۶

  اعلام عزای عمومی

 • انقلاب ۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۱۶:۴۳

  ۲۲ دی سالروز تشکیل شورای انقلاب

  روز ۲۲ دی‌ ۱۳۵۷، شورای انقلاب به فرمان امام خمینی تشکیل شد. این شورا که ایده شکل‌گیری آن آذرماه ۱۳۵۷ در جریان سفر شهید مطهری به پاریس با امام مطرح شد، اساسی‌ترین رکن قدرت سیاسی و اجرایی انقلابیون محسوب می‌شد.

 • امیرکبیر ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۹

  سالروز درگذشت امیرکبیر

  ‏میرزا تقی‌خان امیرکبیر ستاره بی‌نظیر تاریخ ایران‌زمین دارای روحیه‌ای اصلاح‌طلب بود. عشق عمیق وی به استقلال و آزادی و اقتدار ملت مسلمان ایران، مصلحی چنین تشنه اصلاح، سیاستمداری چنان شیفته استقلال و زمامداری چنین خیرخواه ملت، نه‌ تنها در تاریخ دو هزار و چند صد ساله ایران بلکه در تاریخ جهان، کم‌نظیر و کمیاب است.»

 • قم ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۱۱:۰۶

  گرامیداشت قیام ۱۹ دی

  ویژگی خاص قیام نوزده دی شرکت و همکاری همه اقشارمردم بود. این قیام که با رهبری روحانیت شکل گرفت، ثابت کرد که شاه از حرکت مذهبی – سیاسی به رهبری روحانیت و در رأس آن ها امام خمینی (قدس سره) بیش از هر حرکت سیاسی دیگر وحشت دارد.

 • برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۰۸:۵۱

  17 دی ماه

  سالروز کشف حجاب در ایران

  تاریخ واقعی کشف حجاب در ایران به سال های پیش از عصر رضاخانی بازمی گردد، ولی اجرای آن، در هفدهم دی ماه ۱۳۱۴ صورت گرفت. ­کشف حجاب در ایران زمانی اتفاق افتاد که رضا شاه قانونی را در ۱۷ دی ۱۳۱۴ به تاریخ ایران تصویب کرد که بموجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند.

 • روز شهداي دانشجو ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۰۸:۳۲

  ۱۶دی روز شهدای دانشجو گرامی باد

 • سیب ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۷

  در آستانه ۱۵ دی ماه

  شعار امسال بسیج ملی تغذیه، «چاقی یا سلامتی، انتخاب با شماست»/ اعلام اسامی روزها

  دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، شعار سال ۹۶ بسیج ملی تغذیه سالم را « چاقی یا سلامتی ، انتخاب با شماست » اعلام کرد.

 • جهادکشاورزی ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۰۰:۲۶

  ۱۴دی روز جهاد کشاورزی گرامی باد

 • سال نو میلادی ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۱:۱۶

  آغاز سال نو میلادی مبارکباد

 • نهم دی ۱۳۹۶-۱۰-۰۸ ۱۹:۲۱

  سالروز حماسه ۹ دیماه ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ، گرامی باد.ادامه...

  "مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد." مقام معظم رهبری

 • حضرت معصومه(س) ۱۳۹۶-۱۰-۰۸ ۱۱:۲۰

  سالروز وفات حضرت معصومه تسلیت باد

 • 7 دی ۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۱۰:۵۷

  سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام (ره)۱۳۵۸

 • میلاد امام حسن عسگری ۱۳۹۶-۱۰-۰۶ ۱۱:۳۰

  میلاد امام حسن عسکری مبارکباد

 • مسیح ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۲۲:۵۷

  میلاد حضرت مسیح مبارکباد

 • عبدالعظیم ۱۳۹۶-۱۰-۰۱ ۲۰:۳۳

  زندگی نامه شاه عبدالعظیم حسنی (ع)

  ۱. ولادت: حضرت عبدالعظیم حسنی، در چهارم ربیع الثانی سال ۱۷۳هجری در شهر مدینه چشم به جهان گشود. ایشان فرزند عبداللّه بن علی، از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) بود که نسبتش با چهار واسطه به آن حضرت می رسید. عبدالعظیم، از دانشمندان شیعه و از راویان حدیث ائمه معصومین (ع) و نیز از چهره های بسیار محبوب و مورد اعتماد، نزد اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به شمار می رفت. دوران وی، گر چه عصر حاکمیت عباسیان و ایجاد خفقان و سخت گیری نسبت به شیعیان بوده است، ولی مدافعان دین و حافظان مکتب که روایات امامان را ثبت و نقل می کردند، نقش عمده ای در پاسداری و صیانت از فرهنگ والای اهل بیت (ع) داشتند و این بزرگوار نیز یکی از سنگربانان عقیده تابناک تشیع محسوب می شود که در حفظ و انتشار سخنان ائمه اطهار، سخت کوشا بود و ستایش های فراوان ائمه (ع) از وی، نشان دهنده شخصیت والای علمی و معنوی وی می باشد