نمایش همه
 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۱۰:۰۵

  گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار

 • روز فوریت های پزشکی ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۱۳:۳۲

  روز فوریتهای پزشکی مبارک‌باد

 • شهادت اما سجاد (ع) ۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۱۲:۴۵

  معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

  شهادت امام چهارم شیعیان حضرت زین العابدین تسلیت عرض می نماید

 • احسان ۱۳۹۷-۱۲-۱۴ ۰۸:۱۳

  روز احسان ونیکوکاری

 • روز مهندس ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۲:۴۷

  روز مهندس مبارک باد

 • روزمادر ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۲۱:۱۹

  روزمادر مبارکباد

  شاید مهم ترین مناسبت در تقویم همه کشور های جهان روز مادر باشد که برای همه مردم بسیار ارزشمند است. روز مادر برای گرامیداشت زحمت مادرها در تقویم کشورها ثبت شده است. اما تاریخ روز مادر در همه کشور ها متفاوت است مثلا در بعضی از کشورهای تولد حضرت مریم روز مادر است و در ایران روز ولادت حضرت فاطمه (ص) به نام روز مادر نامگذاری شده است.

 • سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مقام مادران و همسران شهدا ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۰۹:۳۸

  سالروز وفات حضرت ام البنین وروزتکریم همسران ومادران شهدا گرامی باد

  تاریخ وفات حضرت ام البنین (س) بر اساس معتبرترین نقل‌های تاریخی در روز ۱۳ جمادی الثانی سال ۶۴ هجری قمری می‌باشد؛ پیکر ایشان در قبرستان بقیع در کنار مزار امام حسن مجتبی (ع) و فاطمه بنت اسد به خاک سپرده شد.

 • 30 ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۰۷:۵۸

  علت شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)

  ایام فاطمیه زمان مناسبی است برای اینکه اطلاعات جامعی را درباره چگونگی شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بدست آوردید.

 • 27 ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۹

  سحرگاه خونین/ مواضع امام خمینی(ره) درخصوص فدائیان اسلام چه بود ؟

  دوران نخست وزیری حسین علاء همزمان بود با تصمیم رژیم پهلوی برای شرکت در پیمان منطقه ای خاورمیانه که ابتدا پیمان بغداد نام داشت و بعدها به پیمان نظامی ـ اقتصادی سنتو(cento ) مشهور شد. این پیمان برای کشورهای اسلامی، به ویژه ایران، آثار مادی و معنوی شومی را به همراه خواهد داشت، بنابراین در جلسات مشورتی فدائیان اسلام، قرار بر این شد که حسین علاء معدودم گردد تا به این طریق، طرح این پیمان به شکست بینجامد.

 • فرارشاه ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۰۸:۴۳

  شاه رفت

  شاه در فرودگاه علت سفر خود به خارج را اینگونه توصیف کرد "مدتی است احساس خستگی می‌کنم و احتیاج به استراحت دارم. ضمناً گفته بودم پس از این که خیالم راحت شود و دولت مستقر گردد، به مسافرت خواهم رفت."

 • پرستار ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۰۸:۴۷

  میلاد عقیله بنی هاشم وروز پرستار مبارک باد

  علت نامگذاری روز میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها به روز پرستار به خاطر دو وجه است: ۱ – تجلیل از مقام شامخ و شخصیت والای حضرت زینب(س) است که با برگزاری این مراسم یادی از این بزرگ بانو می شود و باعث الگو سازی در جامعه می شود. ۲ – تقویت روحیه زینب گونه در میان پرستاران و تقدیر و تشکر از زحمات و نقش پرارزش پرستار در جامعه.

 • امیرکبیر ۱۳۹۷-۱۰-۲۰ ۰۸:۰۴

  ۲۰دیماه سالروز شهادت امیرکبیر

  بیستم دی ماه مصادف است با شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین که صد و پنجاه و اندی سال پیش به عنوان صدراعظم ایران درخشید و در کمتر از سه سال و دو ماه بعد از شروع صدارتش خاموش شد. آشپززاده ای که به دلیل استعدادش مورد توجه قرار گرفت و توسط قائم مقام، والامقامی آگاه و وطن پرست شد.

 • سوادآموزی ۱۳۹۷-۱۰-۰۶ ۰۹:۲۷

  هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی

  هفتم دی ماه سال ۱۳۵۸ حضرت امام خمینی رحمه الله فرمانی مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی صادر کردند که از جمله کارهای مدبّرانه و حکیمانه ایشان بود و آثار و نتایج فراوانی به همراه داشت. تشکیل نهضت سواد آموزی نیز مانند خیلی از نهادها و ارگانهای کشور از ثمرات انقلاب اسلامی است که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد. سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، روز سواد آموزی نیز نام گذاری شده است. این روز بزرگ را به تمامی سوادآموزان و آموزگاران عزیز کشورمان تبریک می گوییم.

 • میلاد ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۰۸:۱۹

  سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) گرامی باد

  چهارم دیماه (بیست و پنجم دسامبر )سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّراجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.

 • 16 ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۰۹:۵۷

  چرا ۱۶ آذر به روز دانشجو نام گذاری شد؟

  روز ۱۶ آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است.

 • روزجهانی معلولان ۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ۰۷:۴۷

  ۳ دسامبر؛ روز جهانی معلولین

  معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند. به این منظور، باید دسترسی آنان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی تضمین شود.

 • بسیج ۱۳۹۷-۰۹-۰۵ ۰۷:۴۲

  ۵ آذر، سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره)

  بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی رحمه الله در ۵ آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

 • 79 ۱۳۹۷-۰۸-۳۰ ۱۳:۵۳

  آغاز هفته وحدت ومیلاد رسول اکرم به همه مسلمانان جهان مبارکباد.

 • 19 آبان (10 نوامبر) ؛ روز جهانی علم ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۰۸:۰۷

  ۱۰ نوامبر؛ روز جهانی علم

  روز جهانی علم در تقویم رسمی بسیاری از کشورها ثبت شده است

 • روز فرهنگ ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۱:۳۱

  ۱۴ آبان؛ روز فرهنگ عمومی گرامی باد

  فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزشها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروهها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است.

 • 13آبان ۱۳۹۷-۰۸-۱۲ ۱۹:۲۶

  بیداری دانش آموزان، ۱۳ آبان ماه سال ۵۷ را در تاریخ ماندگار کرد

  تاریخ در دل خود روزهای بسیاری را یدک می‌کشد؛ روزهای خوب و تلخ، آسان و سخت، روزهای شادی آور و رنج آور روزهای ماندگار از خوبی و خیر و تلخی و درد.

 • اربعین ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۲۳:۴۸

  اربعین سالار شهیدان تسلیت باد

 • اعتراض ۱۳۹۷-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۰

  چهارم آبان سالروز

  اعتراض وافشاگری امام خمینی(ره) علیه کاپیتولاسیون

  کاپیتولاسیون به این معناست که اگر تبعه کشوری در کشور دیگر مرتکب جرم یا جنایتی می شد آن کشور حق دستگیری و مجازات وی را نداشت و باید به کشور خود فرستاده می شد تا طبق قوانین آن محاکمه و مجازات شود.

 • هفته ۱۳۹۷-۰۷-۲۷ ۰۰:۰۴

  هفته تربیت بدنی گرامی باد

  دانش و زیبایی در تن درستی است و یکی از راه های تن درستی، ورزش است.

 • semnan ۱۳۹۷-۰۷-۲۳ ۱۲:۴۳

  روز عصای سفید

  به جای بازی با واژه ها و نابینایان را «روشن‌دل» خطاب کردن حقوق مصرح اجتماعی آنان را به رسمیت بشناسیم و قانون عصای سفید را در مدارس آمورش دهیم.

 • روزجهانی کودک ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۳:۵۱

  ۱۶ مهر روز جهانی کودک گرامی

  روز جهانی کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده است. کشورهای و سازمان‌های بین‌المللی مختلف روزهای متفاوتی را به عنوان روز کودک اعلام کرده و مراسم این روز را در آن جشن می‌گیرند. 

 • امام سجاد ۱۳۹۷-۰۷-۱۳ ۱۱:۴۲

  نحوه شهادت امام سجاد (ع) پس از واقعه کربلا/ دلیل دیدارهای مکرر یزید با کاروان اسراء چه بود؟

  یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سالها ایشان را به شهادت رساند.

 • سالمندان ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۰۸:۰۰

  (اول اکتبر)؛ روز جهانی سالمندان گرامی باد

  سالمندی دوره ای از زندگی است که از ۶۰ یا ۶۵ سالگی شروع می شود. در تعریف سالمندی نمی توان زمان خاصی را مشخص کرد، بلکه سالمندی را می توانیم با ویژگی های خاصی که فرد در زمانی از زندگی خود پیدا می کند بشناسیم.

 • جنگ ۱۳۹۷-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۰

  پنجم مهر سالروز شکست حصرآبادان در عملیات ثامن الائمه (ع)گرامی باد

  محاصره شهر آبادان پس از تجاوز عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و اشغال سریع بخش هایی از خاک ایران، خرمشهر مهم ترین شهر بندری ایران، پس از ۴۰روز مقاومت دلیرانه، با خیانت آشکار لیبرال ها و منافقین، به دست دشمن افتاد. پس از سقوط خرمشهر، رژیم عراق در صدد برآمد تا جزیره آبادان را هم اشغال کند و تلاش کرد تا از طریق شرق کارون و شمال بهمنشیر وارد آبادان شود، زیرا عبور از این قسمت آسان تر از عبور از رودخانه کارون در جنوب خرمشهر بود. با چنین وضعیتی آبادان در یک محاصره ۳۳۰ درجه ای قرار می گرفت و عبور از رودخانه بهمنشیر می توانست آن را با خطر جدی روبه رو کند. دشمن می پنداشت اگر بتواند از این رودخانه بگذرد، آبادان را برای همیشه از آن خود کرده است.

 • امام سجادع ۱۳۹۷-۰۶-۳۱ ۰۷:۵۶

  نحوه شهادت امام سجاد (ع) پس از واقعه کربلا/ دلیل دیدارهای مکرر یزید با کاروان اسراء چه بود؟

  یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سالها ایشان را به شهادت رساند.