نمایش همه
 • امام نهم ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۲:۵۷

  شهادت امام جواد علیه السلام بر دوستداران حضرتش تسلیت باد

  تاریخ شهادت: 30 ذیقعده سال 220 هجری تولد و دوران امامت ایشان: امام محمد بن علی (ع) معروف به جواد الائمه، تقی و جواد و مکنی به ابوجعفر ثانی در دهم رجب دیده به جهان گشود . نام پدرش امام علی بن موسی الرضا (ع) امام هشتم شیعیان و مادرش خیزران می‏باشد. امام محمد تقی (ع) پس از شهادت پدرش امام رضا (ع) درسال 203 قمری، مقام منیع امامت را در هشت‏ سالگی بر عهده گرفت و آن را به راستی و درستی هدیت کرد و به مقصد عالی رسانید. مامون عباسی (هفتمین خلیفه سلسله عباسیان) پس از شهادت امام رضا (ع( از امام جواد (ع) دل جویی کرد و دخترش ام الفضل را به عقد وی درآورد. چگونگی شهادت: معتصم، خلیفه عباسی و جعفر، پسر مأمون، سمی را در انگور تزریق کردند و برای ام‏فضل فرستادند. ام فضل نیز آن را در میان کاسه‏ای گذاشت و جلو امام جواد علیه‏السلام نهاد و از آن انگور بسیار توصیف کرد. سرانجام آن حضرت از انگور خورد و طولی نکشید که آثار سم را در خود احساس کرد. در همان حال ام‏فضل پشیمان شد و گریه کرد. حضرت به او فرمود: «چرا گریه می‏کنی؟ اکنون گریه تو سودی ندارد. ین را بدان که به سبب ین جنیت، به چنان دردی مبتلا می‏شوی که هرگز علاج ندارد و چنان به تنگدستی افتی که جبران‏پذیر نباشد». بر اثر نفرین آن حضرت، ام‏فضل به دردی بیمار شد که همه اموالش را در راه معالجه آن مصرف کرد، ولی سودی نبخشید و با نکبت بارترین وضع به هلاکت رسید. برادرش جعفر نیز در حال مستی به چاه افتاد و جسد بی‏جانش را از چاه بیرون آوردند. ادامه.... مرقد مطهر امام جواد علیه السلام امام جواد علیه السلام در کنار جدش امام کاظم (ع) در مقابر قریش شهر بغداد - که امروز به آن کاظمین می‏گویند - دفن گردید.

 • روزخبرنگار ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۱:۲۶

  روز خبرنگار گرامی باد

 • دهه کرامت ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۵۳

  میلاد هشتمین اختر تابناک سپهر امامت فرخنده باد

 • حضرت معصومه ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۰۰:۰۹

  بانوی کرامت

  میلاد حضرت معصومه وروز دختر مبارکباد

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • امام ششم ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۱:۳۰

  اَنَا بنُ اَعراقِ الثَّری اَنا بنُ اِبراهِیمَ خَلیلِ اللهِ

 • حجاب ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۹:۱۴

  پایبندی بانوان به حجاب، آنان را در رسیدن به مدارج عالی معنوی کمک می کند و از سقوط به پرتگاه هایی که در سر راه آنان قرار دارد مانع می شود.

  ۲۱ تیرماه؛ روز حجاب و عفاف گرامی باد

  نامگذاری روز حجاب و عفاف ۲۱تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

 • روز ادبیات ۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۹

  ۱۸ تیر ماه ،روز ادبیات کودکان و نوجوانان گرامی باد

  ۱۸ تیرماه روز درگذشت مهدی آذریزدی به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

 • بهشتی ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۹:۴۲

  سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش و روز قوه قضاییه گرامی باد

 • ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۴:۵۳

  دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

 • ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۱

  دعای وداع با ماه مبارک رمضان

  ابوبصیر از امام صادق (ع) روایت کرده که آن حضرت در وداع ماه رمضان فرمودند: «بار پروردگارا! تو خود در کتاب مقدّست فرمودی ماه رمضان که قرآن در آن نازل شده، مایه هدایت و رستگاری.»

 • 29 ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۰۸:۳۸

  دعای روز بیست ونهم ماه مبارک رمضان

 • 27 ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۰

  دعای روز بیست وهفتم ماه مبارک رمضان

 • 26 ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۰۸:۵۲

  دعای روز بیست وششم ماه مبارک رمضان

 • 25 ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۹:۰۷

  دعای روز بیست وپنجم ماه مبار رمضان

 • 24 ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۸:۲۳

  دعای روز بیست وچهارم ماه مبارک رمضان

 • 23 ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۹:۵۱

  دعای روز بیست وسوم ماه مبارک رمضان

 • 20 ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۰۰

  دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

  حضرت علی (ع)فرموند سنگین‌ترازآسمان تهمت به انسان بی گناه است اززمین پهناورتر دامنه حق خداست که همه جاهست ازدریاپهناورتر قلب انسان قانع است وازسنگ سخت‌تر قلب مردم منافق ست

 • 19 ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۹:۵۸

  آخرین وصایای مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام

  دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان

  آخرین وصایای حضرت علی (ع) امام امیرالمؤمنین علی (ع) به فرزندان بزرگوارش امام حسن و امام حسین علیهما السلام در آخرین لحظات شهادت چنین وصیت کردند: * شما را به تقوای الهی سفارش می‌کنم، و اینکه دنیا را مجویید گرچه دنیا شما را بجوید، و بر آنچه از دنیا از دستتان رفته تأسف نخورید. حق بگویید و برای ثواب الهی بکوشـید. دشـمن سـتمگر و یـار سـتمدیده باشـید. شما و همه فرزندان و خاندانم و هر که این وصیت به او می‌رسد را به تقوای الهی و نظم در زندگی و اصلاح بین مردم سفارش می‌کنم، چرا که از جدتان پیامبر (ص) شنیدم که ‌فرمودند: "اصلاح ذات البین از عموم نماز و روزه بهتر است" * خدا را خدا را درباره یتیمان، آنان را گاهی سیر و گاهی گرسنه مگذارید، مبادا که در کنار شما تباه شوند * خدا را خدا را در رابطه با همسایگان، که مورد سفارش پیامبر هستند. پیوسته به آنان سفارش داشت تا جاییکه گمان بردیم به آنان نیز ارث خواهد رسید * خدا را خدا را درباره قرآن، نیاید روزی که دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند * خدا را خدا را درباره نماز، که نماز عمود دین شماست * خدا را خدا را درباره خانه خدا، تا وقتیکه هستید آنجا را خالی مگذارید، که اگر خالی گذاشته شود از کیفر حق مهلت نیابید * خدا را خدا را درباره جهاد با اموال و جان و زبانتان در راه خدا * بر شما باد به پیوند با هم و بخشش مال به یکدیگر، و پرهیز از دوری و قطع رابطه با هم * امر به معروف و نهی از منکر را وامگذارید، که بدکاران شما مسـلط می‌شوند، آنگاه دعـا می‌کنید و به اجابـت نمی‌رسـد

 • سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع)تسلیت باد ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۸

  شهادت امام علی (علیه السلام) بر محبّین حضرتش تسلیت باد

  علامه طبرسی گوید: علی علیه‏ السلام شصت و سه سال زندگانی کرد، ده سال پیش از بعثت، و در سن ده سالگی اسلام آورد. و پس از بعثت‏ بیست و سه سال با رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم زندگانی کرد، سیزده سال در مکه پیش از هجرت در امتحان و گرفتاری به سر برد و سنگین‏ترین بارهای رسالت آن حضرت را به دوش کشید.

 • دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۶

  دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

  بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ اهْدِنی فیهِ لِصالِحِ الأعْمالِ واقْـضِ لی فیهِ الحَوائِجَ والآمالِ یا من لا یَحْتاجُ الی التّفْسیر والسؤالِ یا عالِماً بما فی صُدورِ العالَمین صَلّ علی محمّدٍ وآلهِ الطّاهِرین.

 • دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۱

  دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

 • امام حسن مجتبی(ع) ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۰۷:۴۴

  ازشام تا مدینه

  از شام تا مدینه راه طولانی را پیموده بود. پیرمرد خسته راه در گوشه ای نشست تا نفسی تازه کند. چشمهایش را برای لحظاتی بست و چون گشود مردی خوش سیما را سوار بر اسب دید. مردی که آقایی از سر و رویش می بارید. بدون اینکه نگاهش را آن از چهره نورانی بردارد پرسید: این مرد کیست؟ گفتند: او حسن فرزند علی بن ابی طالب است. نام علی(ع) او را خوش نیامد. سالهای سال بود که عالمان شهرش بر فراز منبر از علی(ع) بدگویی کرده بودند. چهره در هم کشید و روی را از امام گرداند. زیر لب شروع به ناسزا گویی کرد اما دلش آرام نگرفت. برخواست و به نزدیکی امام(ع) رفت. چشمش را بست و دهانش را باز کرد و کینه های انباشته این سالیان را در کمان نفرت گذاشت و به سوی امام(ع) نشانه رفت. ناسزا گویی اش تمام شد. با خشم به چهره امام خیره شد تا جواب امام(ع) را بشنود. امام نگاه مهربانی به او کرد و فرمود: «پیر مرد! فکر می کنم غریب هستی و شاید در اشتباه افتاده ای . اگر به چیزی نیازی داری، برآورده کنیم، اگر راهنمایی می خواهی، راهنمائیت کنیم و اگر گرسنه ای سیرت کنیم، اگر برهنه ای لباست دهیم، و اگر نیازمندی، بی نیازت کنیم، اگر جا و مکان نداری، مسکنت دهیم، و می توانی تا برگشتنت میهمان ما باشی و . . . .» پیرمرد گریه اش گرفت. گفت: «گواهی می دهم که تو جانشین خدا در زمین هستی، خدا بهتر می داند که رسالت خویش را کجا قرار دهد . تو و پدرت نزد من مبغوض ترین افراد بودید، ولی اکنون محبوب ترین افراد در نزدم هستید» [1] رفتار امام(ع) تفسیر قرآن بود آنجا که می فرماید: «وَلا تستوی الحسنةُ ولا السیئةُ، أدفَع بالتی هی أحسن، فاذا الذّی بَینکَ وبَینهُ عَداوة کأنه وَلی حَمیمُُ» هرگز نیکی و بدی یکسان نیست؛ بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه (خواهی دید) همان کس که میان تو و او دشمنی است، گویی دوستی گرم و صمیمی است! (سوره فصّلت، آیه 34)

 • دعا 13 ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۸:۲۲

  دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان

 • 12 ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۱

  دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

 • 11 ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۰۹:۳۱

  دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

 • 14 خرداد ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۳:۲۳

  رحلت جانگذاز رهبر کبیر انقلاب تسلیت باد

 • دعای روز ششم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۹:۳۱

  دعا روز ششم ماه مبارک رمضان

 • دعا5 ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۰۲:۵۶

  دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

 • دعا4 ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۸:۵۵

  دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان

 • دعا3 ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۹:۰۴

  دعای روز سوم ماه مبارک رمضان