نمایش همه
 • تقویم تاریخ امروز ۰۷:۵۲

  سالروز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها تسلیت باد

  حضرت خدیجه (س) همسر پیامبر (ص)، اولین بانویی است که به پیام آسمانی اش پاسخ مثبت داد و در کنار رسول خدا صلی الله علیه و آله با همه توانی که داشت در مقابل مشرکان ایستاد و مقاومت کرد. ثروت سرشار خود را برای پیشرفت اسلام در طبق اخلاص گذاشت. وی در سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب (ع) درگذشت.

 • خرمشهر ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۰۹:۰۵

  سوم خرداد سالروزآزادی خرمشهر گرامی باد

  روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد. در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

 • دعای روز هفتم رمضان ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۵۶

  دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

 • دعای روز ششم رمضان ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۷

  دعای روز ششم رمضان

 • nuhd v,c \k[l ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۰۷:۵۵

  دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

 • چهرام رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۹

  دعای روز چهارم رمضان

 • دعای روزسوم رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۷:۴۶

  دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

 • دعای روز اول ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۹

  دعای روز اول ماه مبارک رمضان

 • شاهنامه ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۰۷:۵۳

  ۲۵اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی

  در ایران روز ۲۵ اردیبهشت به نام روز بزرگداشت فردوسی نامگذاری شده‌ است هر سال در این روز آیین‌های بزرگداشت فردوسی و شاهنامه در دانشگاهها و نهادهای پژوهشی برگزار میگردد.

 • آزمون هلال احمر ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۵

  ۸ مه ؛ روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

  صلیب سرخ جهانی سازمانی بی‌طرف است که هم اکنون تحت عنوان فدراسیون صلیب سرخ جهانی و هلال احمر فعالیت می‌کند. این فدراسیون سال ۱۹۱۹ پس از پایان جنگ جهانی اول در شهر پاریس تحت عنوان لیگ جمعیت‌های صلیب سرخ تاسیس شد.

 • ماما ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۰۰:۱۲

  روز جهانی ماما گرامی باد(مطلب بیشتر)

  پنجم ماه می‌مصادف با ۱۵ اردیبهشت، روز جهانی ماما نامگذاری شده است. برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ این روز به عنوان روز جهانی ماما پیشنهاد گردید و سپس از سال ۱۹۹۲ به صورت رسمی‌اعلام شد. هدف از بزرگداشت روز جهانی ماما افزایش آگاهی و تبادل اطلاعات ما بین ایشان در راستای سلامتی مادر و نوزاد است.

 • وارستگان ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۴

  میلاد حضرت ولیعصر(عج)مبارکباد (مطلب بیشتر)

  داستان تولد امام زمان عج نمونه‌ای بارز از معجزات الهی است. این حضرت در تاریخ نیمه شعبان سال 255 هجری قمری در شهر سامرا دیده به جهان گشودند.

 • خلیج فارس ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۲۱:۵۹

  دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس گرامی باد(کلیک کنید)

  در ایران روز ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده که سالروز اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز و خلیج فارس است.

 • حضرت علی اکبر ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۰:۲۶

  ولادت حضرت علی اکبر (ع)، روز جوان مبارکباد(مطالب بیشتر)

  جوانی، آغاز شکفتن است. جوانی، میلاد دوباره انسان است. انسان در جوانی، بار تکلیف الهی را به تازگی بر دوش گرفته است. خداوند، بسیاری از نعمت هایش را در جوانی به انسان ارزانی می‌دارد.جوانی، موهبتی از جانب خداوند است. جوانی، ثروتی است که انسان باید آن را جز دربهای بهشت، خرج نکند. پس خوشا به حال آنان که جوانی را قدر می‌دانند و این گوهر گرانبها را در راه سعادت خویش، به کار می‌گیرند.

 • ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز گرامی باد ۱۳۹۷-۰۲-۰۱ ۱۶:۴۴

  روز جانباز گرامی باد

  جوان ۳۴ ساله‌ای که ماه بنی‌هاشم شد

  در احادیث و روایات تاریخی آمده است که ابوالفضل العباس ۳۵ فضیلت و ویژگی دارد که تازه به ما می فهماند که ابوالفضل العباس کیست. امیرالمومنین(ع) به ابوالفضل العباس فرمود، من در قیامت به تو می نازم و این در حالی است که که همه ما شیعیان وقتی می خواهیم به شخصیتی افتخار کنیم می‌گوییم به علی نازیم، اما امیرمومنان(ع) به ابوالفضل العباس می فرماید، من در روز قیامت به تو می نازم.

 • میلاد امام حسین (ع) ابوالفضل العباس (ع) و امام سجاد (ع) بر تمام شیعیان جهان مبارک باد ۱۳۹۷-۰۱-۳۰ ۱۴:۴۸

  سوم شعبان ولادت امام حسین (ع) مبارکباد(کلیک کنید)

  امام حسین علیه السلام ، دومین ثمره پیوند آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه علیهاالسلام در سوم شعبان سال چهارم هجری در مدینه دیده به جهان گشود.

 • مبعث ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۰۹:۵۵

  اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ

  بعثت نبی اکرم محمد مصطفی مبارکباد (مطالب بیشتر)

  در بیست و هفتم ماه رجب، در غار حرا، اولین آیات خداوند بر پیامبر نازل شد و او را دعوت به خواندن کردخواندن به اسم رب، ربی که انسان و همه چیز را آفریده است؛رب بزرگوار و عظیمی که استفاده از قلم را به انسان آموخت و علومی را به او یاد داد که هرگز از آن‌ها اطلاعی نداشت

 • روز ملی فناوری هسته ای ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۶

  ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای

  ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۸۵ خبر دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نطنز اعلام شد. در پی این خبر با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، به پاس قدردانی از تلاش های افتخار آمیز دانشمندان جوان ایران اسلامی، بیستم فروردین ماه، مقارن با تکمیل چرخه سوخت هسته ای در تقویم رسمی ایرانیان روز ملی فن آوری هسته ای نام گرفت.

 • روز سلامتی ۱۳۹۷-۰۱-۱۷ ۱۰:۳۳

  ۱۸ فروردین روز سلامت و روز جهانی بهداشت گرامی باد

  سازمان بهداشت جهانی که در شهر ژنو پایتخت سویس قرار دارد از موسسات وابسته به سازمان ملل است. در کنفرانس سانفرانسیسکو در سال ۱۹۴۶ تصمیم به تشکیل یک کنفرانس بین المللی بهداشت گرفته شد که اساسنامه آن در هفتم آوریل سال ۱۹۴۸ ، در نیویورک تنظیم و تصویب شد و اولین انجمن بهداشت جهانی اقدام به انتخاب روزی از سال به نام " روز جهانی بهداشت " نمود . در ژوئن همان سال اولین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان ۶۱ کشور جهان تشکیل شد . از سال ۱۹۵۰ ، ۷ آوریل ( ۷ April ) هر سال ، با نام روز جهانی بهداشت در سراسر دنیا جشن گرفته می‌ شود .

 • ولادت امام علی ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۰۰:۲۹

  چهل حدیث از امام علی(ع)

  چهل حدیث از امام علی(علیه السلام) را در اینجا بخوانید.

 • زینب ع ۱۳۹۷-۰۱-۱۲ ۲۰:۵۳

  سالروز وفات حضرت زینب تسلیت باد(کلیک)

  حضرت زینب (س) در ۱۵ رجب سال ۶۳ هجری قمری از دنیا رفت. بانوی قهرمانی که پس از شهادت امام حسین، ارائه نهضت عاشورا را به دوش کشید و پرچمدار این قیام بود در ضمن سفری که به همراه همسر گرامی شان عبدالله بن جعفر به شام بودند به لقاءالله پیوستند و بدن مطهر ان بانوی بزرگوار در همان جا دفن گردید. زینب (س) که از همه سو نسبش به معصومین می رسد، مستعلی است که راه پیش روی آنان که می خواهند در راه عقیده شان انقلاب کنند، روشن ساخت. او که روح ظلم ستیزی را از مادرش فاطمه زهرا و پدرش حیدر کرار به ارث می برد، در راه افشای ظلم و احقاق حق، با کلام غرّای خویش از هیچ فداکاری و جانفشانی دریغ نمی ورزید.

 • امام علی ۱۳۹۷-۰۱-۰۹ ۲۱:۰۱

  شنبه ۱۱ فروردین (۱۳ رجب ) مصادف با

  ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر گرامی باد(کلیک کنید)

  روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدرها. در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌است. در ایران پیش از انقلاب، روز ۲۴ اسفند زادروز رضا شاه بر پایهٔ گاهشمار ایرانی روز پدر نامیده می‌شد اما پس از انقلاب اسلامی این روز به زادروز حضرت علی بن ابی‌طالب (ع) تغییر یافت.

 • نوروز ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۲۱

  سال نوبر ایرانیان مبارکباد

  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم

 • نفت ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۷

  ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت

  قانون ملی شدن صنعت نفت در واقع پیشنهادی بود که به امضای همه اعضای کمیسیون مخصوص نفت در مجلس شورای ملی ایران در ۱۷ اسفند ۱۳۲۹ به مجلس ارائه شد و مجلس سنا نیز این پیشنهاد را در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ تصویب کرد و پیشنهاد قانونی شد.

 • امام محمدباقر ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۲۱:۳۶

  اول رجب سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) مبارکباد

  نام مبارک امام پنجم محمد بود. لقب آن حضرت باقر یا باقرالعلوم است، بدین جهت که: دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت. القاب دیگری مانند شاکر و صابر و هادی نیز برای آن حضرت ذکر کرده اند که هریک باز گوینده صفتی از صفات آن امام بزرگوار بوده است.

 • پروین اعتصامی ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۸

  25 اسفند؛ روز بزرگداشت پروین اعتصامی

  «رخشنده اعتصامی» معروف به «پروین اعتصامی» در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ شمسی در شهر تبریز به دنیا آمد. این روز در تقویم رسمی ایران، به مناسب سالروز تولد پروین اعتصامی، «روز بزرگداشت پروین اعتصامی» نامگذاری شده است.

 • راهیان نور ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۱

  ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور گرامی باد

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان‌های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب خواندند و تاکید کردند: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است.

 • مادر ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۷:۳۹

  روز مادر خجسته وگرامی باد

 • احسان ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۲۱:۰۹

  ۱۴ اسفند ماه، مصادف با روز احسان و نیکوکاری

  وز احسان و نیکوکاری، حرکت و همایشی ملی، جهت زدودن چهره ی ناپسند فقر و درماندگی و کمک به افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر جامعه است. جشن نیکوکاری، تجلی عشق و اکرام و روز پروانگی و پروانه شدن است و عاطفه مردم فهیم ایران در این جشن، ستودنی می باشد.

 • قبرستان بقیع ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۲۳:۲۳

  سالروز وفات حضرت ام البنین مادر گرامی حضرت عباس (علیه السلام) تسلیت باد

  حضرت ام البنین(سلام الله علیها) (محدث، متوفی سال 70 ه) (فاطمه کلابیه)، دختر حزام، از زنان مؤمن، شجاع و فداکار بود.روایت است که امیر المؤمنین علیه السلام پس از شهادت حضرت زهرا علیه السلام به برادرش عقیل که انساب عرب را خوب می ‏دانست و از احوال خانوادگی آنها آگاه بود فرمود : می خواهم زنی برایم خواستگاری نمایی که از خاندان شجاعت باشد تا فرزند شجاعی برایم به دنیا آورد.عقیل، فاطمه کلابیه (ام البنین) را به ایشان معرفی نمود و گفت: در بین عرب خاندانی شجاعتر از خانواده وی سراغ ندارم.این مادر پسرانش عباس، جعفر، عبد الله و عثمان را چنان تربیت کرد که همه شیفته برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین علیه السلام بودند و در رکاب آن حضرت شهید شدند.