نمایش همه
 • امام علی النقی الهادی (ع) دیروز ۱۳:۴۴

  نگاهی به زندگی امام علی النقی الهادی (ع)/ تبیین مقام شامخ امامت از طریق زیارت غدیریه و زیارت جامعه

  امام هادی علیه السلام از آغاز امامت در مدینه حضور داشتند و در مدت اقامت در این شهر نقش بسیار مهمی در رهبری شیعیان ایفا کردند؛ به طوری که حکومت عباسی از موقعیت ممتاز امام احساس خطر کرده و حضور ایشان در مدینه را به صلاح ندانست.

 • سالرزو ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه ۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۲:۲۴

  ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) چگونه رقم خورد؟

  مهرعلی؛ مهریه زهرا

  ازدواج علی (ع) و فاطمه (س)، یکی از مناسبت‌های شیعیان است. حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در اول ذی‌الحجه سال دوم هجری ازدواج کردند و خطبه عقد آنها را پیامبر اکرم خواند. بر اساس منابع روایی، پیش از امام علی(ع)، کسان دیگری از مهاجران و انصار، تمایل خود برای ازدواج با حضرت فاطمه(س) به پیامبر (ص) اعلام کردند اما با مخالفت وی روبرو شدند.

 • هفته عفاف و حجاب ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۵

  به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف وحجاب؛

  خواهران حجاب، حجاب، حجاب

  هفته عفاف و حجاب به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای عفاف و پاکدامنی در ۲۱ تیر، سالروز حمله رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ است که در سراسر کشور گرامی داشته می‌شود.

 • روز تبلیغات اسلامی ۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۴

  مهمترین رسالت سازمان تبلیغات گسترش فرهنگ دینی در جامعه است

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: مهمترین رسالت سازمان بسط و گسترش فرهنگ دینی و اهل بیت در جامعه و هدایت فعالیت های این حوزه است.

 • بازخوانی شورش مسلحانه منافقین در ۳۰ خرداد ۱۳۹۸-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۴

  بازخوانی شورش مسلحانه منافقین در ۳۰ خرداد ۶۰

  درپی شکست‌های مکرر سازمان مجاهدین خلق(منافقین) در آزمون‌های مقبولیت مردمی، علیرغم همه تبلیغات و دعاوی که در خصوص مقبولیت بی نظیر خود داشت،از پروژه قبضه نظام حکومتی جمهوری اسلامی از طریق فرایندهای دمکراتیک تقریبا ناامید شد.

 • صنایع دستی ۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵

  روز جهانی صنایع دستی

  ۱۰ ژوئن مصادف با ۲۰ خرداد ماه، روز جهانی صنایع دستی است. روزی برای گرامیداشت هنر و آثاری که مردان و زنان سخت کوش کشورها، آن ها را با دل و جانشان تولید می کنند.

 • دعای روز 27 ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۲

  شرح دعای روز بیست‌وهفتم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان آمده است: «ای خدا، برتری فضیلت شب قدر را روزی‌ام کن، در روایات، راجع به شب قدر اختلافاتی وجود دارد. برخی اولیاء، تمام سال را احیاء می‌گرفتند تا آن شب قدر که معلوم نیست چه وقت است را درک کنند.»

 • دعای روز 26 ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۷

  شرح دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان آمده است: «این روایت کنایه از این است که انسان عیب‌های بزرگ خود را نمی‌بیند؛ اما عیب کوچک مردم را می‌بیند. این حدیث از معصوم (ع) است که خوش به حال کسی که عیب خودش را می‌بیند و به عیب کس دیگری کاری ندارد.»

 • دعای روز بیست و دوم ۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۱۲:۰۲

  شرح دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان

  در شرح دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان آمده است: «در قرآن آیه‌ای است که هر پیش‌آمدی که برای شما اتفاق می‌افتد، محصول اعمال زشت خودتان است. با این حال خداوند خیلی از اعمال بندگان را ندید می‌گیرد. ندید گرفتن خیلی از کارهای ما توسط خدا، فضل است و اگر بخواهد همه کارهای ما را حساب کند، عدل است. یادتان باشد اگر خدا بخواهد به عدل با ما معامله کند، کار ما زار می‌شود. »

 • دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۲:۴۷

  شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

  در شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان آمده است: منظور از اینکه می‌گوییم خدایا درهای بهشت را بر روی من بگشای این است که خداوند ما را از گناهانی که در طول عمر خویش انجام داده‌ایم پاک سازد و حسنات و کارهای نیک ما را افزون سازد.

 • شرح دعای روز هفداهم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۳-۰۲ ۱۱:۱۸

  شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

  در شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا من را راهنمایی کن تا اعمال صالح انجام دهم. خدایا احتیاجات و آرزوهای من را برآورده کن. هر چه احتیاجات و آرزوهای شرعی دارم را برآورده کن. مانند اینکه آرزو می‌کنم عروس یا داماد خوب پیدا کنم. خانه‌ام کنار مسجد باشد و رفیق و هم مباحثه خوبی داشته باشم. اینها آرزوهای شرعی است. »

 • دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۱۲:۱۳

  شرح دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا کاری کن که من با افراد خوب موافقت کنم. هر کسی انسان را یاد خدا نمی‌اندازد و حتی هر عالمی هم یاد خدا را زنده نمی‌کند. از امام صادق (ع) سوال کردند که آیا اینکه نگاه کردن به عالم عبادت است، صحت دارد؟ و امام در پاسخ فرمودند که کلیت ندارد. نگاه کردن به صورت عالمی عبادت است که تو را به یاد خدا بیندازد. »

 • دعای روز دوازدهم ماه رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۱۱:۵۷

  شرح دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «اولین دعایی که در این روز از خداوند می‌خواهیم این باشد که خدایا روزی کن من را در ماه رمضان به دو چیز و زینت بده، ستر و عفاف، "ستر" یعنی اینکه گناهان مردم را مخفی کنم و "عفاف" یعنی اینکه گناه نکنیم و عفت نفس داشته باشیم که گناه نکردن است.

 • دعای روز نهم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۹

  شرح دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز نهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا، من را از رحمت واسعه خودت نصیب گردان، من را به سمت موجبات خوشنودی و رضایت خودت ببر. از من راضی باش، هر چند که بد کردم و عمرم را به بطالت مصرف کردم. باید تمام عیب‌ها را از خود دور کنم، و با غیبت نکردن، حلال کردن مال و... این دعا درباره‌ام مستجاب شود. تا مردم از ما راضی نشوند، خدا از ما راضی نمی‌شود.»

 • دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۱

  شرح دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

  در دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا در ماه رمضان مهرورزی نسبت به یتیمان را روزی‌ام گردان چرا که رحم کردن به یتیم با خلوص نیت قلب را جلا می‌دهد. خدایا روزی کن که من اطعام طعام کنم و افطاری دهم، اطعام طعام مخصوصاً به فقرا و مستحقان از کارهای بسیار نیکو است.»

 • دعای روز ششم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۷

  دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

  در بخشی از دعای روز ششم ماه مبارک رمضان از خداوند درخواست می‌کنیم ما را رها نکند تا اینکه سراغ گناه و معصیت برویم.

 • ماه شعبان ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۶

  ماه رسول خدا

  ماه شعبان ماهی است منسوب به پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) که خود می‌فرمودند: شعبان ماه من است و رمضان ماه امت من‎‎؛ و می‌فرمودند خدای ببخشاید و بیامرزد او را که با پاس داشتن حق ماه، من مرا یاری کند

 • روز جهانی بهداشت ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۷

  ۱۸ فروردین، روز جهانی بهداشت

  به ‌منظور نهادینه کردن امنیت غذا (دسترسی همه افراد جامعه به غذای کافی و سالم) و بهبود تغذیه مردم و کاهش بیماری های حاصل از سوء تغذیه و ارتقای سلامت جامعه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است حداکثر طی مدت یک سال نسبت به تعیین سبد غذایی مطلوب اقدام کند و برای تحقق آن دستگاه های ذیربط باید اقدامات ذیل را به‌عمل آورند.

 • 12 فروردین ۱۳۹۸-۰۱-۱۱ ۱۲:۵۳

  ۱۲ فروردین محصول اندیشه بلند امام خمینی (ره) بود

  فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین گفت: ۱۲ فروردین محصول اندیشه بلند امام خمینی (ره) برای ایجاد مفهوم مردم‌ سالاری‌ در کشور بود.

 • آغاز ماه رجب ۱۳۹۷-۱۲-۱۶ ۱۱:۳۶

  جمعه ۱۷ اسفند آغاز ماه رجب خواهد بود

  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با بیان اینکه در بعد از ظهر چهارشنبه ۱۵ اسفند، ماه نو شد، گفت: روز جمعه ۱۷ اسفند آغاز ماه رجب خواهد بود.

 • عملیات کربلای 7 ۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۱۰:۵۱

  مروری بر عملیات کربلای۷

  ۱۲ اسفند سالروز آغاز عملیات کربلای هفت است. این عملیات سال ۱۳۶۵ در شمال غرب کشور (حاج عمران) با هدف تصرف و تأمین ارتفاع ۲۵۱۹ گردمند اجرا شد.

 • 22 بهمن ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۰:۰۴

  ۲۲ بهمن ۱۳۵۷؛ پایان رژیم پهلوی/ این صدای انقلاب ملت ایران است

  یک‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۵۷؛ پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و سقوط رژیم شاهنشاهی مهم‌ترین خبر امروز بود.

 • 16 بهمن ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۲:۵۰

  با انقلاب اسلامی در ۱۶ بهمن ۱۳۵۷/ تاکید امام خمینی بر حاکمیت عدالت در کشور

  پس از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران هر روز شاهد وقایع متعددی هستیم که تاریخ ساز هستند. روز ۱۶ بهمن شاهد اتفاقات متعددی هستیم از معارفه دولت موقت و تاکید حضرت امام خمینی بر تشکیل حاکیت عدالت تا استقبال مردم از ارتشیان با شاخه‌های گل.

 • 14 بهمن ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۲:۰۶

  با انقلاب اسلامی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۷/ انتخاب اولین نخست وزیر دولت موقت

  پس از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران هر روز شاهد وقایع متعددی هستیم که تاریخ ساز هستند. روز ۱۴ بهمن ۱۳۵۷ روز بیعت مردم با روح الله و انتخاب دوت موقت است.

 • شهادن فاطمه زهرا ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۲۰:۳۵

  حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی بی نظیر برای عالم بشریت

  حضرت فاطمه زهرا(س) دختر حضرت محمد پیامبر بزرگ اسلام(ص)، همسر حضرت علی(ع) نخستین ستاره درخشان آسمان امامت و ولایت و مادر امام حسن(ع) کریم اهل بیت و امام حسین(ع) سرور جوانان اهل بهشت و حضرت زینب کبری(س) قهرمان کربلا می باشد، ایشان از هر نظر یک الگوی بی نظیر نه تنها برای زنان بلکه برای تمام عالم بشریت است.

 • 9 دی ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۳:۰۵

  حماسه 9 دی بیانگر ولایت مداری مردم ایران است

  دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: حماسه ۹ دی به دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اثبات کرد که هرموقع پای دین، امام حسین(ع)، انقلاب و نظام در میان باشد ملت ایران از آن کوتاه نخواهند آمد.

 • ماه ربیع الاول ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۶

  حلول ماه ربیع الاول

 • فرم درخواست همکاری با مفدا ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۱:۱۳

  فرم همکاری با مفدا

 • محرم ۱۳۹۷-۰۶-۳۰ ۰۹:۱۳

  محرم

 • عید قربان ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۴

  عید قربان مبارک