نمایش همه
 • وفات حضرت معصومه امروز ۰۸:۱۶

  سالروز رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها تسلیت باد

  شهر از های های مرثیه و شیون، در خود مچاله می شود. باد بر پنجره ها می کوبد و درختان را به سوگواری می خواند. عرش و فرش، در حلقه اندوهی سخت، به عزا نشسته اند. آه ای بانوی آینه ها! ظلمت روزهای بی تو را چگونه تاب آوریم که درخشش چشمانت، خورشید را از سکه انداخته بود؟ تو فاطمه معصومه ای؛ قدسیه ای از تبار آفتاب و رود. این گونه است که موج ها، سیاهپوش رفتنت، سر بر سنگ های ساحل می کوبند.

 • امام حسن عسکری ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۳:۳۲

  به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع):

  اخلاق و رفتار امام حسن عسکری(ع) دشمنان را تحت تأثیر قرار می‌داد

  ۲۵ آذر ماه ۹۷ مصادف است با ولادت حضرت امام حسن عسکری(ع) که به عنوان یازدهمین حلقه از زنجیر ولایت و امامت در مسیر راستی و درستی پا به دنیا گذاشت.

 • كاشان روز دانشجو ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۰۹:۱۹

  ۱۶آذر روز دانشجو گرامی باد

  ۱۶ آذر در کشورمان روز دانشجو نامگذاری شده؛ در واقع این روز، به یاد ۳ دانشجویی است که در اعتراض به دیدار رسمی نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا با محمدرضا شاه آنهم چندی پس از کودتای ننگین آمریکایی ۲۸ مرداد، توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسیدند.

 • بسیج دانشجویی ۱۳۹۷-۰۹-۰۷ ۰۸:۴۳

  به مناسبت روز بسیج مستضعفین؛

  بسیج مردمی نیازی برای همه زمان‌ها و ضرورتی در میان همه ملت‌ها

  به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آنها در ایران، توطئه‌ها و فتنه‌های شیاطین علیه ایران روز به روز گسترش یافت. در چنین شرایطی امام خمینی(ره) در روز پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند

 • كاشان ولادت ۱۳۹۷-۰۹-۰۳ ۰۸:۵۷

  میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و امام جعفر صادق(ع) تبریک وتهنیت باد

  تا نام تو برده می‏ شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه ‏ها فروزان می‏ شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏ شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏ شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏ گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه رهایی است و نهج‏ الفصاحه ‏ات، پاک‏ترین مبحث بندگی.

 • کتاب ۱۳۹۷-۰۸-۳۰ ۱۰:۲۷

  در آستانه پایان هفته کتاب؛

  کتاب انسان را در زمینه فرهنگی ترو تازه نگاه می‎دارد/ هشت هزار و ۱۵۲ عنوان کتاب در سال ۹۶ راهی بازار نشر شده است

  هفته کتاب از ۲۴ آبان ماه آغاز شده است و یکم آذر ماه به پایان می‌رسد. هفته‌ای که تلاش دارد جایی برای خود در میان ۴۸ هفته سال باز و مردم را متوجه کتاب، این دنیای کلمات و مفاهیم کند.

 • شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام مهدی(عج) ۱۳۹۷-۰۸-۲۵ ۰۹:۳۶

  اقدامات امام حسن عسکری(ع) در جامعه برای غیبت امام عصر(عج)

  از جمله اقدامات مهم امام حسن عسگری(ع)، در زمینه سازی غیبت امام زمان(ع)، طرح پیشاپیش مساله غیبت بود. ایشان در موارد متعددی، غیبت فرزندشان را که جانشین پس از خودشان محسوب می‌شد خبر دادند و اینگونه مردم و جامعه را برای پذیرش غیبت آماده کردند.

 • شهادت امام رضا ع كاشان ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۲۳:۱۱

  شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد

  امام رضا (ع) توسط مأمون عباسی و به وسیله سم، مسموم شدند و در 30 صفر سال 203 قمری به شهادت رسیدند.

 • شهادت پيامبر(ص) كاشان ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۳:۰۱

  شهادت پیامبر مهربانی ها و امام حسن مجتبی علیه السلام تسلیت باد

  مردی از دنیا می رود که دنیا، چشم انتظارش بود تا بیاید و دایره نبوت را در افق باز چشم هایش، به پایان برساند؛ مردی که دنیا چشم انتظارش نشست تا نقطه بگذارد بر انتهای سطر پیامبری و نامه رسالت را مُهر بنگارد با نقش نگین

 • 13 آبان كاشان ۱۳۹۷-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴

  ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز گرامی باد

  ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره روز تقابل حق و باطل بوده است. دقیقا به همین دلیل یکسال پس از شهادت دانش آموزان در دانشگاه و درست در سالروز ۱۳ آبان ۵۸ ایران اسلامی شاهد جلوه دیگری از این رویارویی میان جبهه حق علیه باطل بود.

 • اربعين حسيني ۱۳۹۷-۰۸-۰۹ ۰۹:۰۷

  فرا رسیدن سالروز اربعین حسینی(ع)

  اربعین از رازهای هستی است و اربعین حسین (ع) روز بسط لطف اوست بر پیروان و دوستدارانش. و در مقام حسین (ع) همین بس که در زیارت اربعینش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامیشان فاطمه (س) میگوییم که خداوند عزاداری شما را در رثاء حسین (ع)قبول فرماید.

 • بیمه سلامت ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۹

  به مناسبت روز بیمه سلامت؛

  بیمه همگانی، یک آرزوی «همگانی» است

  بیمه همگانی، یک آرزوی «همگانی» است که در تمامی جهان از پیشرفته‌ترین کشورها تا کشورهای در حال رشد و توسعه امید دارند بتوانند مردم خود را تحت پوشش یک بیمه همگانی قرار دهند.

 • هفته تربيت بدني كاشان ۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۵

  ۲۶مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

  هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

 • شهادت امام زين العابدين (ع) ۱۳۹۷-۰۷-۱۲ ۲۳:۱۹

  سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین(ع) بر همگان تسلیت باد

  ای خدای من اگر در پیشگاه تو بگریم تا پلک های چشمانم بیافتد، و به آواز بلند بنالم تا صدایم قطع گردد، و در برابر تو بایستم تا پاهایم ورم کند.... با این رفتارها سزاوار از بین بردن گناهی از گناهانم نمی گردم.

 • آتش نشاني ۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۳:۲۸

  هفت مهر، روز آتش نشانی و ایمنی

  هفتم مهر ماه روزی است که برای تقدیر از رشادت‌های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده و این روز به بهانه شهید شدن تعدادی از آتش نشانان در پالایشگاهی که توسط دشمن بمباران شده بود نامگذاری شده است.

 • آبادان ۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۰۷:۵۱

  مروری بر عملیات ثامن‌الائمه؛

  شکست حصر آبادان؛ طلیعه آزادسازی خونین‌شهر

  آبادان - با شکست حصر آبادان از دست رژیم بعث در سال ۱۳۶۰، سرنوشت جنگ به سود رزمندگان ایران رقم خورد و این پیروزی بزرگ زمینه‌ساز موفقیت‌های دیگری مثل آزادسازی خرمشهر شد.

 • عاشورا ۱۳۹۷-۰۶-۲۸ ۱۷:۱۰

  فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بر تمام شیعیان تسلیت باد

  عاشورا و تاسوعای حسینی از مهم‌ترین روزها در تاریخ اسلام برای شیعیان است که در آن حماسه کربلا و شهادت حضرت حسین(ع) اتفاق افتاده است.

 • تسليت عاشورا ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۵

  فرارسیدن مام محرم ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) را تسلیت می گوییم

  محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است.

 • عيدغديرخم ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۱۳:۰۰

  به مناسبت عید غدیر؛

  سرِّ ولایت، محبّت است/ غدیر؛ روزی که دین به کمال رسید

  آیت الله میرباقری معتقد است ایمان ما چیزی جز حبّ امام(ع) نیست. یکی از مائده های نازل شده در غدیر، محبّت امام(ع) می باشد. اگر غدیر نبود امکان رسیدن به محبّت وجود نداشت. محبّت، باطن ولایت است.

 • ولادت امام هادي (ع) ۱۳۹۷-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۶

  سالروز میلاد باسعادت و سراسر خیر و برکت دهمین پیشوای هدایت مبارک باد

  خجسته سالروز میلاد باسعادت و سراسر خیر و برکت دهمین پیشوای هدایت؛ حضرت امام علی بن محمد النقی الهادی ( علیه السلام ) را تبریک و شادباش عرض می نماییم.

 • هفته دولت ۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۰۸:۴۸

  هفته دولت و روز کارمند گرامی باد

  هفته نخست شهریورماه، به پاس تلاش مجاهدانه شهیدان رجایی و باهنر که در مسیر خدمت صادقانه عالی ترین درجه انسانیت را به تصویر کشیدند، به نام هفته دولت نامگذاری شده است.

 • پیام تبریک معاون دانشجویی وفرهنگی به مناسبت روز پزشک ۱۳۹۷-۰۶-۰۱ ۰۰:۵۲

  بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک

  روز اول شهریورماه ، به پاس بزرگداشت ابوعلی سینا ستاره پرفروغ عرصه طب در ایران ، روز پزشک نامیده شده است.

 • پیام تبریک معاون دانشجویی وفرهنگی به مناسبت عید سعید قربان ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۹:۱۸

  روز تقرّب

  عید قربان فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیّت

  عید قربان فصل قربانی کردن عزیزها در آستان «عزیزترین» یعنی خداست. عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مطیع است. و هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند، از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد، و از داشته ها و خواسته ها بگذرد، به مرز عبودیت می رسد.

 • روز مقاومت اسلامی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۴:۰۵

  یادداشت روز؛

  مقاومت از نوع اسلامی رنگ و بویی فرازمینی می‌گیرد

  مقاومت کلمه‌ای که بار معنایی سنگینی را به دنبال خود دارد و هر گاه انسانی بتواند راه و رسم انجام آن را بیاموزد دیگر هیچ سدی در برابر توان و اراده خداخواه او وجود ندارد.

 • امام جواد ع ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۰۸:۰۹

  به مناسبت شهادت نهمین اختر تابناک امامت

  درود و سلام و صلوات خدا بر جواد الائمه(ع) آن هنگام که بامیلادش جلوه زیبای مبارک‏ترین مولود را رقم زد و آن هنگام که با قامت زیبای امامت‏ خویش قیامتی از شکوه و جلال و عظمت الهی رامتجلی ساخت و آن زمان که در آخر ذی القعده سال ۲۲۰ هجری دیده ازجهان فرو بست و با غروب غمگینانه و افتخار آفرین خویش تجلی بخش‏ آیات جهاد و شهادت گشت

 • خبرنگار ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۰:۱۵

  به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار؛

  خبرنگاری؛ زندگی برای همنوع

  در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

 • میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام مبارک باد ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۰۷:۴۴

  آمده‌ام شاه پناهم بده

  مشهد قبله‌گاه زائران شمس الشموس(ع)؛دل‌هایی که به ضریح گره می‌خورد

  جواهری در مشهد هرروز پرفروغ‌تر از گذشته می‌درخشد و همچون نگینی پرجاذبه میلیون‌ها عاشق را از سراسر دنیا به‌سوی خود جذب می‌کند، امروز نقاره‌های حرم قدس رضوی مژده آمدن شاه خراسان را می‌دهند.

 • ولادت حضرت معصومه س ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۰۸:۰۸

  ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر مبارک باد

  حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذی القعده سال ۱۷۳ هـ ق، ۲۵ سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.

 • حجاب ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰۷:۳۹

  فلسفه نامگذاری ۲۱ تیر ماه به عنوان روز حجاب و عفاف

  بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده‌است. روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

 • شهادت ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۱۱:۳۱

  شهادت امام جعفر صادق (ع) بر عموم شیعیان تسلیت باد

  امام صادق علیه السلام که ششمین امام معصوم است و مذهب شیعه را با نام او به عنوان مذهب جعفری می شناسند، در سال ۸۳ هجری قمری در مدینه به دنیا آمد و پس از رحلت پدر، رهبری فکری و سیاسی شیعیان اصیل پیرو مذهب امامیه را بر عهده گرفت. آن حضرت تا سال ۱۴۸ قمری در قید حیات بود. در این مدت هزاران شاگرد در محفل درسش حاضر می شدند و مورد ستایش تمامی عالمان عصر خویش بود. در متون دینی شیعه، چندین هزار روایت از آن حضرت در تفسیر، اخلاق و به ویژه فقه، رسیده که باعث عظمت حدیث شیعه و موجب تقویت بنیه علمی آن است.