نمایش همه
 • گناباد دیروز ۰۸:۴۰

  وفات بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه کبری (س) تسلیت باد

  جایگاه و نقش حضرت خدیجه (س) در سخت ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست، او در دوران بعثت با حمایت های مادی ومعنوی خویش از پیامبر اکرم (ص)نقش مهمی را در تثبیت و گسترش اسلام ایفا نمود. او یک الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه می باشد چرا که در وجود ایشان ارزش ها و کمالات انسانی فراوان بوده است. او تمام ثروت، امکانات اقتصادی و هستی خویش را در راه رضای حق بخشید و نیز با حمایت های روحی، روانی و اجتماعی از پیامبر در ترویج اسلام و پیشبرد اهداف آن نقش بسزایی داشت و با این کار نام خویش را به عنوان الگوی واقعی و راستین تاریخ آفرینش ثبت نمود. وی در سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب (ع) درگذشت.

 • هفته روابط عمومی ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۴

  27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

  امروزه نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری های مدیریتی و استراتژیک یک سازمان نقشی قابل توجه است. نقش روابط عمومی به عنوان ابزار مدیریتی برای فعالیتهای حرفه ای، علمی و الکترونیکی،‌ از مشخصه های جدید روابط عمومی در عصر ارتباطات است. بنا بر این،‌ از نقاط برجسته و ممتاز در مدیریت استراتژیک، تأکید بر محیط برون سازمانی و حتی جهانی است و در واقع،‌ منظور از وظایف استراتژیک روابط عمومی، دخالت در روند تصمیم گیری سازمان است.

 • ماما ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۳:۱۶

  ۱۵ اردیبهشـت ماه روز جهانی ماما گرامی باد

  روزت مبارک ای سراپا سبزی که اولین نگاه، اولین نفس، اولین لبخند، اولین فریاد، اولین شوق و اولین عشق را نظاره گری …

 • روز روانشناس ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۷

  روز مشاوره و روانشناس بر تمای فعالان این عرصه گرامی باد

  امروز روز اتاق ساکت و ساده با کاناپه ایست که هزاران نفر رنج های سخت زندگی شان را بر آن اشک ریخته اند ؛ اتاقی که امن و خلوتگاه فردی مهربان و پذیرنده است ، کسی که فارغ از خود ، به آرامش دیگر انسانها می اندیشد .

 • روز جوان ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۱۱:۳۷

  ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مبارک باد

  روز جوان روزی است که در تقویم کشورهای مختلف برای جوانان نام‌گذاری شده‌است.در کشور عزیزمان ایران 8 اردیبهشت ماه مصادف با ۱۱ شعبان ،روز میلاد حضرت علی‌اکبر فرزند امام حسین (ع) ، بعنوان روز جوان و در کشورهای دیگر روز ۲۱ آگوست توسط سازمان ملل بعنوان روز جوان در نظر گرفته شده‌است.

 • روز بزرگداشت شیخ بهایی- گناباد ۱۳۹۷-۰۲-۰۴ ۰۸:۰۰

  سوم اردیبشهت ماه، روز بزرگداشت شیخ بهایی

  بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی، معروف به شیخ بهائی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است. این عالم و دانشمند بزرگ شیعه، در بعلبک اصفهان متولد شد. از شیخ بهایی در حدود ۹۵ کتاب و رساله بر جای مانده است.

 • سالروزسپاه ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۱:۳۶

  2 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

  سپاه پاسداران چگونه تأسیس شد و فرماندهانش چه کسانی بودند؟

 • اعیاد شعبانیه ۱۳۹۷-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۶

  فرا رسیدن "اعیاد شعبانیه" بر تمام شیعیان جهان مبارک باد

  اعیاد شعبانیه سوم ،چهارم و پنجم شعبان ، به ترتیب مصادف با میلاد بزرگ سالار شهیدان، امام حسین (ع) ؛ علمدار کربلا، ابوالفضل العباس و حضرت امام زین‏ العابدین علیه السلام می باشد.

 • روز علوم آزمايشگاهي ۱۳۹۷-۰۲-۰۱ ۰۹:۳۰

  ۳۰ فروردین ماه، روز بزرگداشت حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی مبارک باد

  علوم آزمایشگاهی یکی از شاخه‌های علوم پزشکی است و بیشتر با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعات و بافت‌های بدن انسان با هدف تشخیص بیماری، پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه سر و کار دارد.

 • روز ارتش ۱۳۹۷-۰۱-۲۹ ۰۹:۴۶

  29 فروردین ماه روز ارتش و نیروی زمینی مبارک باد

  نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود. آن هم در شرایطی که ارتش جمهوری اسلامی با کارشکنی های مختلف داخلی و خارجی روبه رو بود.

 • صیاد شیرازی ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۴:۳۷

  به مناسبت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی؛

  سپهبد علی صیاد شیرازی؛ سیدالشهدای ارتش

  نظم، مدیریت و قدرت جهادی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در عرصه نبرد و سیستم اداری برای اداره کارها موجب شد که او یکی از شخصیت‌های مهم ارتش باشد؛ به گونه‌ای که عنوان «سیدالشهدای ارتش» در قاموس او بگنجد.

 • روز جهانی بهداشت- گناباد ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۲:۱۲

  ۱۸ فروردین ماه روز جهانی بهداشت گرامی باد

  هدف این سازمان، فراهم کردن حداکثر امکانات بهداشتی و سلامتی برای کلیه انسانهای روی زمین است، به دنبال این هدف، سازمان، برنامه های زیادی را به مرحله اجرا می گذارد تا زمینه مساعدت کشورها را برای تقویت بهداشت عمومی خود فراهم کند.

 • امام جواد(ع) ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۰:۲۷

  به مناسبت ولادت امام محمدتقی(ع)؛

  امام جواد(ع)، حجت خدا در اثبات مقام رفیع امامت است

  امام جواد(ع)، حجت خدا در اثبات مقام رفیع امامت است و در مقام رفع تعجب عده ای در مورد امامت آن حضرت در سنین کودکی به موضوع حضرت عیسی و نبوت ایشان در مهد استناد شده است.

 • ولادت امام محمدباقر ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۰:۰۸

  28 اسفند ماه ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) مبارک باد

  باقر العلوم لقب امام پنجم است. امام باقر(علیه السلام)، در سال 57 هجری در شهر مدینه، دیده به جهان گشود. درباره روز ولادت ایشان بین تاریخ نویسان اختلاف نظر وجود دارد؛ برخی آن را اول ماه رجب و برخی سوم ماه صفر می دانند. از مهم ترین امتیازات امام باقر علیه السلام که زمان، زمینه آن را فراهم کرد، این است که حضرت بنیانگذار انقلاب فرهنگی و نهضت علمی شیعه و بلکه اسلام شمرده می شود.

 • گناباد ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۴:۴۵

  22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گرامی باد

  شهادت در قرآن و احادیث

 • گناباد ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۰:۳۱

  هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر"۱۲ اسفند ماه تا ۱۸ اسفندماه ۹۶"

  روز شمار هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر

 • روز درختکاری- گناباد ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۲:۴۸

  ۱۵ اسفندماه ۹۶ روز درختکاری گرامی باد

  روز درخت کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می شوند.

 • وفات حضرت ام البنين ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۱

  سالروز وفات حضرت ام البنین علیه السلام

  حضرت ام البنین علیه السلام بعد از زینب کبری علیه السلام دار فانی را وداع گفت، ولی تاریخ‏نگاران سال ارتحال او را متفاوت نگاشته ‏اند، به طوری که عده ‏ای آن را سال ۷۰ ق بیان کرده ‏اند و عده دیگری تاریخ وفات آن مادر فداکار را، سیزدهم جمادی الثانی سال ۶۴ ق دانسته ‏اند که نظر دوم از شهرت بیشتری برخوردار است.

 • روز مهندسی ۱۳۹۶-۱۲-۰۵ ۱۲:۱۶

  پنجم اسفند ماه روز مهندسی گرامی باد

  پنجم اسفندماه به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی به نام روز مهندسی نامگذاری شده است .

 • 22بهمن ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۸:۲۴

  ۲۲ بهمن؛ روز پیروزی انقلاب اسلامی گرامی باد

  در روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به نقطه عطف خود رسید. در این روز سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و ظلم و استبداد بیش از ۵۰ ساله رژیم پهلوی در ایران، ریشه کن شد و به خواست الهی حکومت جمهوری اسلامی تأسیس شد.

 • دهه فجر ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۰۸:۳۹

  وقایع ایام الله دهه مبارک فجر

  دههٔ فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن امام خمینی(ره) بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد شدند و در نهایت در بیست و دوم بهمن ماه با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

 • وارستگان ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۰:۵۲

  به مناسبت ۱۳ جمادی الاول؛

  نگاه اجمالی به شخصیت عبادی حضرت فاطمه زهرا(س)

  وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا س یکی از درخشان‌ترین چهره‌های والای انسانی و نمونه کامل خلقت پروردگار در قالب زن می‌باشد, پیروی و تاسی به چنین شاهکار آفرینش در بر گیرنده سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت است

 • روز پرستار- گناباد ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۸:۲۲

  میلاد بانوی بزرگ اسلام، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گرامی باد

  زینب کبری (س) روز پنجم جمادی الاول سال 5 یا 6 هجرت در مدینه چشم به جهان گشود.

 • غزه ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۸:۲۱

  29 دی ماه؛ روز غزه طنین مقاومت

  در ابتدای قرن بیستم میلادی و پس از سقوط امپراتوری عثمانی، نیروهای انگلیسی وارد باریکه غزه شدند و تا پس از جنگ جهانی دوم و تأسیس رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین، در این منطقه باقی ماندند.

 • 22 دی ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۰۸:۱۱

  ۲۲ دی ماه سالروز شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی رحمه الله علیه

  روز ۲۲ دی‌ ۱۳۵۷، شورای انقلاب به فرمان امام خمینی تشکیل شد. این شورا که ایده شکل‌گیری آن آذرماه ۱۳۵۷ در جریان سفر شهید مطهری به پاریس با امام مطرح شد، اساسی‌ترین رکن قدرت سیاسی و اجرایی انقلابیون محسوب می‌شد.

 • شهادت امیرکبیر ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۶

  به مناسبت 20 دی ماه روز قتل امیر کبیر

  سرگذشت و شخصیت امیرکبیر

  میرزاتقی‌خان فراهانی، که بعدها لقب امیرکبیر گرفت، سیاستمدار و صدراعظم عهد ناصرالدین شاه قاجار بود که به یکی از مشهورترین شخصیت‌های تاریخی دوران سلطنت قاجاریه و کل تاریخ ایران تبدیل شد.

 • سالروزحماسه9دی ، روز بصيرت وميثاق امت با ولايت ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۴۶

  سالروز حماسه ۹ دیماه ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، گرامی باد.

    مقام معظم رهبری: "مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد."

 • یلدا ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۹

  پیشینه شب چله و جشن شب یلدا

  شب یلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می‌شود.

 • شهید آیت ا...مفتح - گناباد ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۰۸:۵۳

  ۲۷ آذر ماه؛ سالروز شهادت آیت‌الله دکتر محمد مفتح

  شهید آیت‌الله دکتر محمد مفتح در سال ۱۳۰۷، در خانواده‌ای روحانی در همدان متولد شد. پس از فراگیری مقدمات، راهی قم شد و در محضر بزرگانی چون امام خمینی، علامه طباطبایی و .. استفاده نموده و خود مدرسی بزرگ در حوزه گردید.

 • روز ملی حمل و نقل - گناباد ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۰۸:۱۹

  ۲۶ آذر؛ روز ملی حمل و نقل

  ۲۶ آذر، روز ملی حمل و نقل ایران است. تعیین این روز به این مناسبت در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت. ترابری و یا حمل و نقل به جابجایی یا انتقال انسان، حیوان و یا کالا٬ از جایی به جای دیگر گفته می‌شود.