نمایش همه
 • دهه کرامت دیروز ۰۸:۲۳

  آغاز دهه کرامت بر همگان مبارک باد.

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • شهادت امام جعفر صادق(ع) ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۰۹:۳۳

  شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

  نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام: امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

 • عملیات ظفر 2 ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۵:۵۸

  ۵ تیرماه سالروز اجرای عملیات «ظفر۲»

  پنجم تیرماه، سالروز اجرایی شدن عملیات «ظفر ۲» است که در سال ۱۳۶۴ با انگیزه پاسخگویی به شرارت‌های رژیم بعثی عراق در استان«کرکوک» طراحی و به اجرا در آمد.

 • عید فطر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۸:۲۴

  عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد

 • روز قدس ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۳

  قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است

 • شهادت حضرت علی(ع) ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۹

  سالروز شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد

  مولای متقیان حضرت علی (ع)، مولود کعبه، نخستین شهید محراب، حقیقتی بزرگ و جاودانه، مظهر عدالت و مردانگی است. حضرت علی (ع) نماد تمام پاکی ها و عدالت طلبی های بشریت است که با شمشیر جهالت و تحجر به شهادت رسید و درس حق طلبی و آزادگی را نه تنها به پیروانش بلکه به تمامی انسان ها آموخت.

 • شبهای قدر/جهرم ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۸

  ۱۹ رمضان: ضربت خوردن حضرت علی(ع) در مسجد کوفه و شب قدر

  خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. شب نوزدهم ماه رمضان ،اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد.

 • ارتحال حضرت امام ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۶

  سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد تسلیت باد

  نیمه خرداد یاد آور خاطره تلخ رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲به برکت هدایت و روشنگری امام مظلومان و پا برهنگان است.

 • میلاد امام حسن مجتبی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۰

  فرخنده میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

  در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان - که بهترین ماه های خداست - خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیه السلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.

 • رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۱:۰۸

  رمضان؛ جدال میان فطرت پاک انسانی و هوای نفسانی

  رمضان به دلیل روزه داری و عبادت های خالصانه بندگان به درگاه معبود بی همتا، بسترساز تغییرات بنیادین در انسان است. تزکیه نفس و ترک گناهان از جمله فضیلت هایی به شمار می روند که در پرتو نیایش ها و شب زنده داری ها در فرد پدید می آید.

 • فردوسی ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۵:۴۷

  به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی؛

  فردوسی، نماد باشکوه هویت ایرانی

  ۲۵ اردیبهشت ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر بلندآوازه ایرانی است. او که با اثر شکوهمند خود، نقش جوان‏مردی، اخلاق و ایمان را در بلندای زمان بر تاریخ نشاند و با حکمت و بینش گسترده، فرهنگ غنی ایران را تا فراسوی مرزهای خاکی به دل عاشقان فرهنگ و هنر نمایان ساخت. حکیم ابوالقاسم فردوسی در ماندگاری تاریخ کهن ایرانی و اعتلای زبان و ادبیات فارسی نقشی بی بدیل دارد و بر همین اساس بحق از وی و اثر گران سنگ اش شاهنامه به عنوان نماد باشکوه هویت ایرانی یاد می‌شود.

 • ماما ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۵:۴۶

  ۱۵ اردیبهشـت ماه روز جهانی ماما گرامی باد

  روزت مبارک ای سراپا سبزی که اولین نگاه، اولین نفس، اولین لبخند، اولین فریاد، اولین شوق و اولین عشق را نظاره گری …

 • نیمه شعبان ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۶

  میلاد امام مهدی (عج) سفینه نجات و امید حیات، بر عاشقانش مبارک باد.

 • ولادت حضرت علی اکبر(ع) ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۰

  حضرت علی‌اکبر(ع)؛ الگوی ایستادگی/جوانان از این رزمنده کربلا الگو بگیرند

  حضرت علی‌اکبر(ع) جوان رشید امام حسین(ع) الگویی بی‌نظیر در زمینه ایستادگی برای همه جوانان است که این روز به‌عنوان روز جوان نام‌گذاری شده است.

 • اعیاد شعبانیه ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۴۳

  به مناسبت ولادت امام سجاد(ع)؛

  امام سجاد(ع) تشکل شیعه را انسجام بخشید

  امام سجاد(ع)، همان گونه که در برابر خداوند زین العابدین بود، در برابر مردم سیدالکرام بوده است. امام علی ابن الحسین(ع) در حوزه رفتارهای فردی و اجتماعی بیشترین تأکید را بر اصول اخلاقی داشت.

 • اعیاد شعبانیه ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۴۲

  به مناسبت سالروز ولادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز؛

  بیرق ایثار حضرت عباس(ع)، برافراشته بر تاریخ کربلا

  حضرت ابوالفضل العباس(ع) جانباز دشت کربلا و پرچمدار فضیلت های انسانی است و جلوه‌های ایثار او همواره الگویی شایسته برای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بود و ایثارگران و جانبازان کشور با تاسی از آن حضرت به نگارش مشق غیرت و مردانگی پرداختند.

 • روز پاسدار ۱۳۹۷-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۶

  فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع)و روز پاسدار مبارک باد.

 • روز ملی انرژی اتمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۵

  روز ملی فناوری هسته ای چه روزی است

  روز فناوری هسته ای در بیستم فروردین سال ۱۳۸۵ ایران موفق به دستیابی به فناوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نطنز شد بعد از این اتفاق به پاس تلاش‌های فراوان دانشمندان ایرانی این روز را روز ملی فناوری هسته ای نام نهادند.

 • وفات حضرت زینب ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۴۳

  ۱۵ رجب سالروز وفات مادر عاشورا؛

  حضرت زینب(س) عالی‌ترین نمونه شهامت و دلیری

  زینب(س) بانویی که نه تنها در زنان، بلکه در مردان عالم، کمتر نظیرش را می‌توان دید. توانا بانویی که عالی‌ترین نمونه‌ای از شهامت و دلیری، دانش و بینش، کفایت و خردمندی، قدرت روحی و تشخیص موقعیت بوده وهر وظیفه‌ای از وظایف گوناگون اجتماعی را که به عهده گرفت، به خوبی انجام داد.

 • 12 فروردین ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۴۲

  به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی؛

  سیر تطور «جمهوری» در تاریخ ایران

  «جمهوری» همان واژه‌ای بود که در دوران رضاخان مطرح شده بود اما با مقتضیات زمانه وفرهنگ ایرانی - اسلامی هماهنگ شده بود. از این رو توانست موافقت ۹۸ درصدی مردم ایران را در ۱۲ فروردین ۵۸ جلب کند.

 • ولادت حضرت علی ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۹

  به مناسبت سالروز میلاد مولای متقیان(ع)

  حضرت علی(ع)؛ بی بدیل و تمدن ساز

  سیزدهم رجب سالروز ولادت با سعادت پیشوای متقیان، علی بن ابی طالب(ع) است. امام همامی که با شخصیت بی بدیل و تمدن ساز خود به هدایت و راهنمایی مردم پرداخت و الگویی از حکومت داری و اجرای عدالت را برای جامعه اسلامی به یادگار گذاشت.

 • امام جواد(ع) ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۸

  به مناسبت ولادت امام محمدتقی(ع)؛

  امام جواد(ع)، حجت خدا در اثبات مقام رفیع امامت است

  امام جواد(ع)، حجت خدا در اثبات مقام رفیع امامت است و در مقام رفع تعجب عده ای در مورد امامت آن حضرت در سنین کودکی به موضوع حضرت عیسی و نبوت ایشان در مهد استناد شده است.

 • بهار ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۶

  چرخش یکساله زمین به دور خورشید کامل شد؛

  با آغاز اعتدال بهاری در ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه امروز، سه‌شنبه ۲۹ اسفند ماه جاری نوروز ایرانی شروع شد.

 • پیام نوروزی مقام معظم رهبری ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۴

  مقام معظم رهبری سال ۹۷ را سال «حمایت ازکالای ایرانی» نام گذاری کردند

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ سال جدید را سال « حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

 • حوادث نوروزی ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۰

  نوروز باستانی یادگار کهن، طراوت امروز

  نوروز آمد. ترنم نوشدن طبیعت و نسیم باد بهاری به گوش می رسد، ایرانیان به دید و بازدید دوستان می روند تا دیدارها تازه شود، هفت سین می چینند و «یا مقلب القلوب و الابصار» را زمزمه می کنند.

 • میلاد حضرت علی (ع) ۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۵:۴۵

  میلاد امام علی (ع) وروز پدر مبارک باد

  سیزده رجب میلاد امام علی (ع) وروز پدر مبارک باد.

 • سال نو ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۴:۴۲

  سال نو مبارک

 • رجب ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۷:۵۵

  میلاد پنجمین ستاره درخشان ولایت و امامت بر مسلمین مبارک

  میلاد امام محمد باقر(ع)ستاره ای از ستارگان ولایت، ستاره ای پاک، که تاریکیِ ابرهای پلیدی را خواهد شکافت و زمین و زمینیان را از درخشش خود بهره مند خواهد کردبر عموم مسلمین مبارک باد .

 • روز زن ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۵:۵۵

  ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)وروز زن مبارک باد

 • درختکاری ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۵:۵۲

  درخت کاری، پشتوانه ای از سنت تاریخی

  درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.