نمایش همه
 • روز دانشجو ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۹

  روز دانشجو و توصیه امام خمینی(ره)؛

  «اتحاد گروه‌های دانشجویی رمز پیروزی است»

  امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان سفارش کردند: «آنچه کراراً تذکر داده ام و رمز پیروزی است، اتحاد گروه‌های دانشجویی و تشکیل یک گروه اسلامی - ملی است در مقابل منحرفان که کوشش دارند تفرقه بیفکنند. ... شما دانشجویان محترم نباید با پیروان مکتب‌های دیگر با خشونت و شدت، رفتار و درگیری و هیاهو راه بیندازید. ما همه و شما دانشجوهای محترم همه، کوشا باشیم به اینکه آن طوری که باید و آن طوری که لازم است در جمهوری اسلامی عمل کنیم. همچو نباشد که فقط لفظ باشد که ما جمهوری اسلامی هستیم، لکن نه دانشگاه‌های‌مان و نه دانشسراهای‌مان ونه... هیچ کدام آن معنایی که باید در اسلام باشد، در آنها نباشد.»

 • هفته بسیج ۱۳۹۸-۰۹-۰۲ ۱۳:۰۹

  مقام معظم رهبری:

  بسیج، درحقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است

  یکی از ویژگی های بزرگ اقدام تاریخی امام خمینی را باید در این ابتکار بی نظیر جستجو کرد که همه اقشار ملت در این گستره عظیم قرار گرفتند و هرگز در نگاه آن پیشوای محبوب الهی تشکیل بسیج به قشری خاص از توده های مردم جامعه محدود و محصور نشد.

 • جشنواره قرآن ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۰:۳۹

  همزمان با هفته قرآن در دانشگاه ها؛

  نفرات برگزیده مرحله نهایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت معرفی شدند

  دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این دوره از مسابقات موفق به کسب هفت رتبه اول تا سوم در بخش های مختلف جشنواره شد.

 • هفته وحدت ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۰:۱۱

  به مناسبت هفته وحدت؛

  وحدت عامل تعامل و تفاهم فرهنگی در میان مسلمانان جهان/وحدت در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری

  هفته وحدت مصادف با فاصله بین ۱۲ ربیع الاول و ۱۷ ربیع الاول می باشد. هفته وحدت به دلیل وجود اختلاف نظر در تاریخ میلاد پیامبر به وجود آمده است.

 • 13 آبان ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۳:۳۲

  ۱۳ آبان یادآور سه واقعه بزرگ در ایران

  روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

 • ماه ربیع ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۴:۰۱

  "حلول ماه ربیع الاول مبارک باد"

 • رحلت پیامبر اکرم ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۰۶:۴۱

  سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)بر عموم مسلمین تسلیت باد

  فرارسیدن ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.

 • اربعین ۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۰۶:۳۷

  فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

  یکی از جلوه های بسیار زیبای اربعین حسینی حرکت پیاده خیل مشتاقان آن حضرت است که حماسه ای وصف ناشدنی وجلوه ای درک ناشدنی را می آفریند، دشمنانی که زیارت چند هزار نفره سابق را در اربعین حسینی تحمل نکردند امروز نظاره گر حرکت سیل گونه وملیونی زائران آن حضرت است که بصورت خودجوش وکاملا مردمی چشمان جهانیان را مات ومبهوت خود ساخته است.

 • هفته دفاع مقدس ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۱۵:۰۱

  ۳۱ شهریور، آغاز هفته دفاع مقدس

  ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

 • عاشورا ۱۳۹۸-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۶

  فرا رسیدن ایام غم بار و جانسوز تاسوعا و عاشورای حسینی بر تمامی مسلمانان جهان تسلیت باد

  محرم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه آزادی و رهایی، ماه رشد و بالندگی، ماه جوشیدن و اندیشیدن، ماه فانی شدن و به ابدیت پیوستن است.

 • محرم ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۵:۰۷

  فرارسیدن ماه محرم ، ماه عزای اشرف اولاد آدم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش تسلیت باد

  محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است

 • عید غدیر ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۸

  عید سعید غدیر خم مبارک باد

  حضرت محمد(ص)در محل غدیر خم رو به مردم فرمودند: «هر کس من مولی و صاحب اختیار اویم این علی مولی و صاحب اختیار اوست».

 • سالروز ورود آزادگان ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۳:۵۱

  سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گرامی باد

 • عید سعید قربان-گلستان ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۰:۰۴

  عید سعید قربان عید بندگی و بخشندگی بر همگان مبارک باد

  روز عید قربان از اعیاد مهمّ اسلامی است. این روز یادآور اخلاص و بندگی حضرت ابراهیم(علیه السلام)در برابر پروردگار خویش است، آن جا که فرمان حق برای ذبح اسماعیل صادر شد، و ابراهیم آن بنده فرمانبردار خداوند آماده اجرای این فرمان شد و اسماعیل را به قربانگاه برد و کارد بر حلقومش نهاد، ولی ندایی رسید که ای ابراهیم از عهده این آزمون الهی برآمدی! دست نگهدار که فرمانبرداری خویش را به درستی اثبات کرده ای.

 • امام محمدباقر ع ۱۳۹۸-۰۵-۱۸ ۰۵:۳۳

  شهادت حضرت امام محمدباقر(ع) تسلیت باد

  هفتمین روز از ماه ذیحجه سالرزو شهادت پیشوای پنجم از اهل بیت رسول خدا(ص)، امام محمد باقر(ع) است. مردی که همچون پدران بزرگوارش در دانش و ایمان و تقوا و همه فضایل اخلاقی بر همه خلق خدا پیشتاز بود.

 • اولین روز از ماه ذی الحجه سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی ۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۰۵:۳۰

  سالگرد ازدواج امیرالمؤمنین امام علی(ع) و حضرت فاطمه‏ زهرا(س) مبارک باد

  خواستگاران بسیاری از شخصیت‏های بزرگ صدر اسلام، حضرت زهرا(س) را برای همسری خود، از پیامبر اکرم(ص) خواستگاری کردند. اما پیامبر(ص) به هیچ یک از آن‏ها پاسخ مثبت نداد و از ایشان روی برمی‏گردانید. تا این که امام علی(ع) به محضر پیامبر(ص) آمد و خواستگاری نمود.

 • ولادت امام رضا(ع) ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۵:۱۶

  میلاد عالم آل محمد، هشتمین حجت سرمد،نگین درخشان وطن، السلطان ابا الحسن، حضرت رضا(ع)مبارک باد

  دلایل شهرت امام هشتم به رضا(ع): میان همه‌ی نام‌ها و القاب هشتمین امام شیعیان، حضرت علی‌بن موسی(ع)، لقب «رضا» به معنای خشنود و خرسند از همه مشهورتر است. بدان جهت آن حضرت را رضا نامیدند که او از خدا در آسمانش رضا بود و برای پیامبر و ائمه در زمین رضا بود و نیز گفته اند چون مخالف وموافق گرد آن حضرت بودند وی را رضا نامیدند .

 • عفاف و حجاب ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۴:۵۵

  علت نامگذاری ۲۱ تیر ماه به عنوان روز حجاب و عفاف

  بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده‌است. روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

 • آغاز دهه کرامت ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۹

  آغاز دهه کرامت بر همگان مبارک باد.

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • پرواز ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۳

  سالروز شلیک به هواپیمای مسافربری ایران/ بازخوانی یک جنایت ضد بشری

  در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد و تمامی ۲۹۰ نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. ۱۱۸ نفر از این مسافران بی‏‌گناه، زن و کودک بودند.

 • امام صادق ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۱:۳۴

  شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

  نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام: امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

 • کودکان کار ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۱

  به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودکان

  بی‌بهره از بهداشت و آموزش

  در تقویم تاریخ جهانی روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) روز جهانی مبارزه با کار کودکان است. این روز به ما یادآوری می‌کند که کار کردن کار کودکان نیست و حق نداریم کودکی را به بهانه کار اجباری و تحمیلی از کودکان دنیا دریغ کنیم.

 • عید فطر ۱۳۹۸-۰۳-۱۵ ۰۱:۱۵

  عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد

 • ارتحال حضرت امام ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۸

  سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد تسلیت باد

  نیمه خرداد یاد آور خاطره تلخ رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲به برکت هدایت و روشنگری امام مظلومان و پا برهنگان است.

 • روز قدس ۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۲۳:۳۴

  قدس،دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است

  امام خمینی(ره)،آخرین جمعه ماه رمضان را "روز قدس" نامیدند

 • شهادت حضرت علی ع ۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۸

  سالروز شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد

  مولای متقیان حضرت علی (ع)، مولود کعبه، نخستین شهید محراب، حقیقتی بزرگ و جاودانه، مظهر عدالت و مردانگی است. حضرت علی (ع) نماد تمام پاکی ها و عدالت طلبی های بشریت است که با شمشیر جهالت و تحجر به شهادت رسید و درس حق طلبی و آزادگی را نه تنها به پیروانش بلکه به تمامی انسان ها آموخت.

 • ایام قدر ۱۳۹۸-۰۳-۰۳ ۱۲:۰۶

  ۱۹ رمضان: ضربت خوردن حضرت علی(ع) در مسجد کوفه و شب قدر

  خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. شب نوزدهم ماه رمضان ،اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد.

 • حکیم ملاصدرا ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۷

  به مناسبت روز بزرگداشت "ملاصدرا"؛

  فیلسوف و پزشکی که در ریاضت شکوفا شد

  امروز، اول خرداد مصادف با سالروز تولد ملاصدرا، دانشمند و فیلسوف ایرانی قرن یازدهم هجری قمری است. صدرالدین محمدبن ابراهیم قوام شیرازی معروف به مُلاصَدرا و صدرالمتألهین، نه فقط در علوم اسلامی بلکه در نجوم، ریاضیات نظری، مهندسی، معماری و پزشکی نیز استاد بود و آثار او تلفیقی از هزار سال تفکر و اندیشه اسلامی پیش از زمان او به حساب می‌آید.

 • ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۱

  حلول ماه خیر و برکت، ماه بهار قرآن،روشنی قلوب و تزکیه نفوس،ماه رمضان بر مسلمین جهان مبارک باد

 • ماه رمضان ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۰۷:۵۶

  فلسفه رمضان/ آزادی از هوا و هوس بهترین بهره انسان از ماه بندگی

  فلسفه ماه مبارک رمضان این است که آن تعلقّات مادّی که آینه وجود ما را غبار آلود کرده است را بزداید تا قلب ما دوباره منعکس کننده نور حق باشد.