نمایش همه
 • هفته دفاع مقدس امروز ۱۳:۰۰

  ۳۱ شهریور، آغاز هفته دفاع مقدس

  ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

 • عاشورا ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۵:۰۶

  زمین بار این امانت را به دوش نتواند کشید

  ابا عبدالله(ع) خون حنجر فرزند شش ماهه خود را به آسمان می‌پاشد گویا این خون لیاقتی بیش از بر زمین ریخته شدن دارد و شاید زمین بار این امانت را به دوش نتواند کشید

 • محرم- لارستان ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۴:۴۳

  فرارسیدن ماه محرم ، ماه عزای اشرف اولاد آدم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش تسلیت باد

  محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است.

 • غدیر ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۰۹:۲۰

  عید سعید غدیر خم مبارک باد

  حضرت محمد(ص)در محل غدیر خم رو به مردم فرمودند: «هر کس من مولی و صاحب اختیار اویم این علی مولی و صاحب اختیار اوست».

 • میلاد امام هادی ع ۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۳

  میلاد امام علی النقی پیشوای دهم شیعیان و دوازدهمین نور از انوار عصمت و طهارت مبارکباد.

  امروز صدای هلهله فرشتگان در آسمان مدینه شوری تازه بر پا کرده است. خانه امام جواد علیه السلام را شوری دیگر در بر گرفته است. غنچه ای از تبار عصمت، در بوستان آل طه شکفته و عطر وجودش شیفتگان را سرمست کرده است. امام جواد علیه السلام فرزند گرامی اش را در آغوش گرفته و نور امامت و ولایت را در پیشانی مبارکش می نگرد.

 • هفته دولت ۱۳۹۷-۰۶-۰۳ ۰۸:۵۲

  روز کارمند بر کارمندان پر تلاش تبریک و تهنیت باد

  از آنجا که کارمندان با دلسوزی و حسن نیت وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام می کنند دولت باید توجه ویژه ای نسبت به آنان مبذول دارد و با طراحی برنامه های صحیح بیشترین استفاده را از این نیروی صادق و زحمتکش جهت پیشبرد اهداف خود ببرد.

 • عید سعید قربان-گلستان ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۲:۲۵

  عید سعید قربان عید بندگی و بخشندگی بر همگان مبارک باد

  روز عید قربان از اعیاد مهمّ اسلامی است. این روز یادآور اخلاص و بندگی حضرت ابراهیم(علیه السلام)در برابر پروردگار خویش است، آن جا که فرمان حق برای ذبح اسماعیل صادر شد، و ابراهیم آن بنده فرمانبردار خداوند آماده اجرای این فرمان شد و اسماعیل را به قربانگاه برد و کارد بر حلقومش نهاد، ولی ندایی رسید که ای ابراهیم از عهده این آزمون الهی برآمدی! دست نگهدار که فرمانبرداری خویش را به درستی اثبات کرده ای.

 • امام محمدباقر ع ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۰:۲۹

  شهادت حضرت امام محمدباقر(ع) تسلیت باد

  هفتمین روز از ماه ذیحجه سالرزو شهادت پیشوای پنجم از اهل بیت رسول خدا(ص)، امام محمد باقر(ع) است. مردی که همچون پدران بزرگوارش در دانش و ایمان و تقوا و همه فضایل اخلاقی بر همه خلق خدا پیشتاز بود.

 • ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۵۰

  سالگرد ازدواج امیرالمؤمنین امام علی(ع) و حضرت فاطمه‏ زهرا(س) مبارک باد

  خواستگاران بسیاری از شخصیت‏های بزرگ صدر اسلام، حضرت زهرا(س) را برای همسری خود، از پیامبر اکرم(ص) خواستگاری کردند. اما پیامبر(ص) به هیچ یک از آن‏ها پاسخ مثبت نداد و از ایشان روی برمی‏گردانید. تا این که امام علی(ع) به محضر پیامبر(ص) آمد و خواستگاری نمود.

 • شهادت امام جواد(ع) ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۰۸:۱۴

  یادداشت روز؛

  امام جواد(ع) واسطه‌ عشق میان امام رضا(ع) و مردم

  شاید از این باب سخن گفتن برای امام جود و بخشندگی، آن چنان که باید در خور جایگاه و شان این امام بزرگوار نباشد؛ اما به مشهد الرضا(ع) که بروی در میان اشک‌ها و زمزمه‌ها صدای ضامن خواندن امام جواد(ع) را به خوبی می‌شنوی.

 • خبرنگار ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۴:۲۴

  به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار؛

  خبرنگاری؛ زندگی برای همنوع

  در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد

 • ولادت امام رضا ع ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۰۷:۴۹

  میلاد عالم آل محمد، هشتمین حجت سرمد،نگین درخشان وطن، السلطان ابا الحسن، حضرت رضا(ع)مبارک باد

  دلایل شهرت امام هشتم به رضا(ع): میان همه‌ی نام‌ها و القاب هشتمین امام شیعیان، حضرت علی‌بن موسی(ع)، لقب «رضا» به معنای خشنود و خرسند از همه مشهورتر است. بدان جهت آن حضرت را رضا نامیدند که او از خدا در آسمانش رضا بود و برای پیامبر و ائمه در زمین رضا بود و نیز گفته اند چون مخالف وموافق گرد آن حضرت بودند وی را رضا نامیدند .

 • دهه کرامت ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۰۸:۲۳

  آغاز دهه کرامت بر همگان مبارک باد.

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • شهادت امام جعفر صادق(ع) ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۰۹:۳۳

  شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

  نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام: امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

 • عملیات ظفر 2 ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۵:۵۸

  ۵ تیرماه سالروز اجرای عملیات «ظفر۲»

  پنجم تیرماه، سالروز اجرایی شدن عملیات «ظفر ۲» است که در سال ۱۳۶۴ با انگیزه پاسخگویی به شرارت‌های رژیم بعثی عراق در استان«کرکوک» طراحی و به اجرا در آمد.

 • عید فطر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۸:۲۴

  عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد

 • روز قدس ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۳

  قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است

 • شهادت حضرت علی(ع) ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۹

  سالروز شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد

  مولای متقیان حضرت علی (ع)، مولود کعبه، نخستین شهید محراب، حقیقتی بزرگ و جاودانه، مظهر عدالت و مردانگی است. حضرت علی (ع) نماد تمام پاکی ها و عدالت طلبی های بشریت است که با شمشیر جهالت و تحجر به شهادت رسید و درس حق طلبی و آزادگی را نه تنها به پیروانش بلکه به تمامی انسان ها آموخت.

 • شبهای قدر/جهرم ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۸

  ۱۹ رمضان: ضربت خوردن حضرت علی(ع) در مسجد کوفه و شب قدر

  خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. شب نوزدهم ماه رمضان ،اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد.

 • ارتحال حضرت امام ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۶

  سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد تسلیت باد

  نیمه خرداد یاد آور خاطره تلخ رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲به برکت هدایت و روشنگری امام مظلومان و پا برهنگان است.

 • میلاد امام حسن مجتبی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۰

  فرخنده میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

  در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان - که بهترین ماه های خداست - خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیه السلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.

 • رمضان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۱:۰۸

  رمضان؛ جدال میان فطرت پاک انسانی و هوای نفسانی

  رمضان به دلیل روزه داری و عبادت های خالصانه بندگان به درگاه معبود بی همتا، بسترساز تغییرات بنیادین در انسان است. تزکیه نفس و ترک گناهان از جمله فضیلت هایی به شمار می روند که در پرتو نیایش ها و شب زنده داری ها در فرد پدید می آید.

 • فردوسی ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۵:۴۷

  به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی؛

  فردوسی، نماد باشکوه هویت ایرانی

  ۲۵ اردیبهشت ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر بلندآوازه ایرانی است. او که با اثر شکوهمند خود، نقش جوان‏مردی، اخلاق و ایمان را در بلندای زمان بر تاریخ نشاند و با حکمت و بینش گسترده، فرهنگ غنی ایران را تا فراسوی مرزهای خاکی به دل عاشقان فرهنگ و هنر نمایان ساخت. حکیم ابوالقاسم فردوسی در ماندگاری تاریخ کهن ایرانی و اعتلای زبان و ادبیات فارسی نقشی بی بدیل دارد و بر همین اساس بحق از وی و اثر گران سنگ اش شاهنامه به عنوان نماد باشکوه هویت ایرانی یاد می‌شود.

 • ماما ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۵:۴۶

  ۱۵ اردیبهشـت ماه روز جهانی ماما گرامی باد

  روزت مبارک ای سراپا سبزی که اولین نگاه، اولین نفس، اولین لبخند، اولین فریاد، اولین شوق و اولین عشق را نظاره گری …

 • نیمه شعبان ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۶

  میلاد امام مهدی (عج) سفینه نجات و امید حیات، بر عاشقانش مبارک باد.

 • ولادت حضرت علی اکبر(ع) ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۰

  حضرت علی‌اکبر(ع)؛ الگوی ایستادگی/جوانان از این رزمنده کربلا الگو بگیرند

  حضرت علی‌اکبر(ع) جوان رشید امام حسین(ع) الگویی بی‌نظیر در زمینه ایستادگی برای همه جوانان است که این روز به‌عنوان روز جوان نام‌گذاری شده است.

 • اعیاد شعبانیه ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۴۳

  به مناسبت ولادت امام سجاد(ع)؛

  امام سجاد(ع) تشکل شیعه را انسجام بخشید

  امام سجاد(ع)، همان گونه که در برابر خداوند زین العابدین بود، در برابر مردم سیدالکرام بوده است. امام علی ابن الحسین(ع) در حوزه رفتارهای فردی و اجتماعی بیشترین تأکید را بر اصول اخلاقی داشت.

 • اعیاد شعبانیه ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۴۲

  به مناسبت سالروز ولادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز؛

  بیرق ایثار حضرت عباس(ع)، برافراشته بر تاریخ کربلا

  حضرت ابوالفضل العباس(ع) جانباز دشت کربلا و پرچمدار فضیلت های انسانی است و جلوه‌های ایثار او همواره الگویی شایسته برای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بود و ایثارگران و جانبازان کشور با تاسی از آن حضرت به نگارش مشق غیرت و مردانگی پرداختند.

 • روز پاسدار ۱۳۹۷-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۶

  فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع)و روز پاسدار مبارک باد.

 • روز ملی انرژی اتمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۵

  روز ملی فناوری هسته ای چه روزی است

  روز فناوری هسته ای در بیستم فروردین سال ۱۳۸۵ ایران موفق به دستیابی به فناوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نطنز شد بعد از این اتفاق به پاس تلاش‌های فراوان دانشمندان ایرانی این روز را روز ملی فناوری هسته ای نام نهادند.