نمایش همه
 • گرمازدگی ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۱

  فرد گرمازده چگونه برخورد کنیم؟

  گرمازدگی (به انگلیسی: Hyperthermia) عدم توانایی بدن در دفع گرما و افزایش دمای درون بدن به حدود چهل درجه سانتی‌گراد است که به علت فعالیت شدید یا گرمای هوا ایچاد می‌شود.

 • علمی ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۳:۰۷

  زخم آفتی دهانی

  آفْت دهان (به انگلیسی: Aphthous stomatitis) یک بیماری شایع در دهان است که ضایعات دردناک نِکروتیک در مخاط دهان، زبان و لثه به بار می‌آورَد. علت آن ناشناخته است ولی ممکن است خودایمنی باشد.

 • پدافند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۵

  کارگاه پدافند غیر عامل برگزار شد

  کارگاه پدافند غیر عامل با حضور کلیه ورودیهای دانشکده برگزار شد

 • کارگاه ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۵:۳۲

  ۱۵ اردیبهشت

  نخستین کارگاه آموزشی امداد هوایی برگزار شد.

  کارگاه تئوری آموزش امداد هوایی جهت دانشجویان پرستاری ورودی مهر ۹۶(ترم ۶) برگزار شد.

 • روز استاد ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۱

  در آستانه نیمه شعبان

  تجلیل از مقام والای استاد

  رئیس دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) و معاون آموزشی در آستانه میلاد منجی عالم بشریت با اهداء لوح تقدیر از اساتید تشکر کردند.

 • روز زمین پاک ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۳۲

  نه به کیسه های پلاستیکی

  شعار روز زمین پاک

  روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

 • آزمون ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۳۹

  زمان برگزاری آزمون طرح از فارغ التحصیلان رشته های پرستاری ،هوشبری،اتاق عمل اعلام شد

  قابل توجه فارغ التحصیلان رشته های پرستاری ، هوشبری , اتاق عمل ؛ متقاضی گذراندن تعهد خدمت طرح در سامانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 • دانش بنیان ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۱

  سمینار آموزشی آشنایی با مالکیت فکری و ثبت اختراعات داخلی و بین الملل

  در راستای اجرائی نمودن مصوبات مربوط به بسته حرکت بسوی دانشگاه نسل سوم و با توجه به اهمیت موضوع مالکیت فکری در توسعه نوآوری ها و اختراعات حوزه پزشکی و سلامت دفتر حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری اداره ثبت اختراعات ایران سمینار برگزار می شود.

 • اطلاعیه ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۰۸:۵۶

  قابل توجه فارغ التحصیلان رشته های پرستاری

  برگزاری آزمون طرح رشته های پرستاری

  با توجه به مصوبه هیات رییسه محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز آزمون طرح از فارغ التحصیلان رشته های پرستاری برگزار می شود

 • اقدامات ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۷:۵۸

  زلزله

  زمین‌لرزه یا زلزله لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسلهای پوستهٔ زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد. محلّی که منشأ زمین‌لرزه است و انرژی از آنجا خارج می‌شود را کانون ژرفی، و نقطهٔ بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین‌لرزه گویند. پیش از وقوع زمین‌لرزهٔ اصلی معمولاً زلزله‌های نسبتاً خفیف‌تری در منطقه روی می‌دهد که به پیش‌لرزه معروفند. به لرزش‌های بعدی زمین‌لرزه نیز پس‌لرزه گویند که با شدّت کمتر و با فاصلهٔ زمانی گوناگون میان چند دقیقه تا چند ماه رخ می‌دهند.

 • حجاب ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۴

  حجاب را در کلام بزرگان و اندیشمندان

  کلا هدف از حجاب و سایر احکام دین، قرب به خداست؛ چه اینکه حجاب به طهارت و پاکدامنی و کنترل غریزه جنسی و خودنمایی و دعوت به خود و عفت کمک می کند و عفت و طهارت از صفات الهی محسوب می شوند؛ لذا حجاب موجب قرب به خداست. قل للمومنین و المومنات یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم.

 • پدافند ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۰۸:۵۴

  پدافند عامل و غیر عامل چیست؟

  پدافند در مفهوم کلی، دفع، خنثی کردن و یا کاهش تاثیرات اقدامات آفندی دشمن و ممانعت از دستیابی به اهداف خودی است. پدافند به دو بخش تقسیم می‌شود 1- پدافند عامل 2- پدافند غیرعامل

 • خطرات لاک ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۹:۵۱

  عوارض استفاده از لاک ناخن

  ناخن عضوی است که نه تنها نقش حفاظت از بافت نوک انگشتان را به عهده دارد بلکه بر زیبایی دست‌ها نیز می‌افزاید.

 • قبولی ارشد ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۱۱:۵۳

  درخشش دوباره در آزمون کارشناسی ارشد

  در سومین دوره از فارغ التحصیلی دانشجویان،برای دومین باردانشجویان توانستنددر کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی موفقیت کسب نمایند.

 • روز جهانی غذا ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۲۵

  ۲۰ نکته جذاب درباره روز جهانی غذا

  نیاز به غذا آنقدر موضوعی بدیهی است که حرف زدن درباره اهمیت و ضرورت آن نابجا است، اما همین نیاز بدیهی هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس و قابل تامین نیست و براساس آمارهای رسمی منتشر شده، در حال حاضر اندکی کمتر از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از گرسنگی و سوءتغذیه رنج می برند.

 • المپیاد علمی ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۰:۰۹

  اولین المپیاد علمی

  اولین المپیاد علمی دانشجویان گروههای پرستاری کشور

 • تبریک ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۱:۲۹

  تبریک به مناسبت پذیرش در آزمون دکتری

  افتخاری دیگر در دانشکده

  همه ساله با شروع سال تحصیلی جدید،حرکتی دوباره و پر انرژی در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار در دانشگاه ها آغاز می شود. و این بار این حرکت با موفقیت یکی دیگر از اساتید بزرگوار این دانشکده آغاز گردید تا الگویی در جهت تلاش و فعالیت و علم آموزی برای نسل جوان جامعه باشد.

 • اطلاعیه ثبت نام ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۰۸:۲۹

  قابل توجه پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی ۱۳۹۶

  با عرض سلام و تبریک به مناسبت موفقیت شما در آزمون کنکور سراسری سال ۹۶ جزییات و جدول زمانبندی ثبت نام به شرح ذیل اعلام می گردد :

 • دانش آموختگان ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۰:۴۳

  نحوه تکمیل فرم فراغت از تحصیل

  یکی از پروژه های موفق نرم افزاری سما سامانه راه اندازی سامانه پرتال فارغ التحصیلان در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد .این سامانه فرآیند دستی ، دشوار و زمان بر تایید فراغت از تحصیل توسط وزارت بهداشت را بسیار ساده ، سریع و کم هزینه ساخته است.

 • حملات قلبی ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۲۶

  چگونه زمانی که تنها هستید از حملات قلبی نجات پیدا کنید ؟

  تجسم کنید، ساعت 6 بعد از ظهر است و شما به تنهائی در حال رانندگی به طرف منزل هستید، بعد از یک روز سخت ، شما واقعاٌ خسته و بی حوصله اید ….شما واقعاٌ ناراحت و در استرس هستید ناگهان دردی در قفسه سینه شما شروع می شود و بازو و فک پائین شما را هم فرامیگیرد. شما فقط چند کیلومتر از نزدیک ترین بیمارستان دور هستید و متاسفانه نمی دانید آیا می توانید خود را در این فاصله سالم به بیمارستان برسانید چه باید کرد ؟؟؟

 • بنیاد نخبگان ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۲

  ثبت نام دانشجویان در سامانه ثریای بنیاد ملی نخبگان

  مهلت ثبت نام دانشجویان در سامانه ثریای بنیاد ملی نخبگان جهت استفاده از جایزه های تحصیلی سال ۹۶-۹۷ تا تاریخ ۶ / ۶ / ۹۶ (ششم شهریور ماه) می باشد.

 • گرمازدگی ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۳۶

  نجات از گرما زدگی

  واژه گرمازدگی با گرمی هوا عجین می‌شود، در واقع گرمای هوا عامل مهمی برای بروز گرمازدگی است، هر چند فقط گرمای محیط علت گرمازدگی نیست.

 • مصرف کولر ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۲

  کاهش مصرف انرژی

  در مبحث بهینه سازی مصرف برق استفاده از کولر آبی به دلیل برق مصرفی پایین تر بسیار مقرون به صرفه تر از کولر گازی ست. (۵۰۰ وات در برابر ۲۰۰۰ وات) البته ناگفته نماند که انتخاب کولر مناسب با توجه به شرایط محیطی و عوامل دیگر صورت می گیرد.

 • مدرسه تابستانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۱:۴۲

  برگزاری ششمین دوره مدرسه تابستانی تحصیلات تکمیلی دانشگاه

  مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت پاسخگویی به نیاز خیل عظیم متقاضیان مفتخر است که امسال نیز ششمین دوره مدرسه تابستانی را برگزار نماید.

 • زولبیا و بامیه ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۰۹:۱۷

  زولبیا و بامیه

  زولبیا و بامیه را از مراکز مجاز خریداری کنید / متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مامورین و بازرسین بهداشت محیط همکاری کنند/ غذای پخته شده نباید بیشتر از دو ساعت نگهداری شود/ از ظروف و لیوان یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نشود/ غذای نذری را با مواد غذایی سالم و بهداشتی تهیه کنید / هموطنان تخلفات بهداشتی را به سامانه 190 اعلام کنند

 • اطفاء حریق ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۹:۰۹

  دوره آموزشی اصول پیشگیری و اطفاء حریق برگزار شد

  دوره آموزش اطفاء حریق و کار با دستگاه های خاموش کننده آتش جهت کارکنان دانشکده پرستاری برگزار شد.

 • اطلاعیه ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۲

  تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه دانشجویان پسر تا قبل از امتحانات

  این دسته از دانشجویان تا قبل از آغاز امتحانات فرصت دارند نسبت به تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه خود به کارشناس آموزش دانشگاه مراجعه کنند.

 • هفته پژوهش ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۵

  معرفی عملکردهای پژوهشی ۵ ساله دانشکده در نمایشگاه هفته پژوهش

  غرفه فعالیتهای پژوهشی دانشکده پرستاری از تاریخ ۹۵/۹/۲۱ لغایت ۹۵/۹/۲۵ در دانشگاه آزاد اسلامی محل برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش فعال شد

 • هفته دیابت ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۰:۰۵

  به مناسبت هفته دیابت

  کمپین دانشجویی اطلاع رسانی دیابت در آباده برپا شد

  به مناسبت هفته‌ دیابت ۲۲ الی۲۸آبان ماه ٩٥ (با شعار چشم‌ها به دیابت)، کمپین دانشجویی اطلاع رسانی دیابت، با همکاری واحد بیماری‌های غیر واگیر و انجمن علمی بیماری‌های غیر واگیر در آباده برپا شد.

 • بازدید ۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۳:۰۳

  انجمن علمی پرستاری در بحران برگزار کرد

  درراستای وظایف و فعالیتهای انجمن علمی،دانشجویی انجمن علمی پرستاری در بحران بازدید علمی برگزار کرد.