دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

بر اساس آیین‌نامه شوراهای صنفی

انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی همزمان با هفته خوابگاه‌ها برگزار می‌شود

انتخابات شورای صنفی

بر اساس آیین‌نامه شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان، همزمان با هفته خوابگاه‌ها برگزار می‌شود..

به گزارش مفدا، پیرو بخشنامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر اساس آیین‌نامه ودستور العمل اجرایی، انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، اواخر اردیبهشت ماه جاری و همزمان با هفته خوابگاه‌ها،  در تمامی دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار خواهد شد.

علی محمدی فیض آباد، رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت ضمن تایید این خبر گفت: با توجه به آیین نامه جدید که به امضای مقام عالی وزارت از سال گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، همزمان با هفته خوابگاه‌ها انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان در دانشکده‌ها و خوابگاه های دانشجویی انجام می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، دانشگاه‌هایی که در این زمینه ساختارها و ملزومات کافی را دارند، می‌توانند از این ظرفیت برای افزایش مشارکت دانشجویان استفاده کنند و امیدوارم همچون سال‌های گذشته که با رشد کمی و کیفی از لحاظ تعداد و فعالیت‌های شوراهای صنفی دانشجویان مواجه بودیم، امسال نیز شاهد برگزاری  انتخابات با شکوه و شرکت بی‌سابقه دانشجویان باشیم. در دوره گذشته شورای صنفی توانستیم با مساعدت و همفکری دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دو نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی را در وزارت بهداشت با حضور وزیر برگزار کنیم که در این نشست دانشجویان و شورای مرکزی مجمع به دستاوردهای بسیار خوبی رسیدند و امیدواریم با همراهی دانشجویان در رفع موانع و مشکلات مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان گام‌های مؤثرتری برداریم.

رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت از دانشجویان علاقمند به کاندید شدن به فعالیت در حوزه شوراهای صنفی، خواست با مطالعه آیین نامه از شرایط و ضوابط آگاهی پیدا کنند و با توجه به علاقمندی خویش در کمک به رفع مشکلات صنفی، رفاهی و معیشتی دانشجویان پیش قدم شده و در این دوره کاندید شوند و مطمئن باشند با حضور در چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به دانش، تجربه و اندوخته های خود بیفزایند و مهارت‌های کافی را برای پس از فارغ التحصیلی بیاموزند.

محمدی فیض آباد، ضمن تقدیر و سپاس از زحمات یک ساله شورای صنفی دوره قبل بخصوص دبیران دانشگاه‌ها، درخواست کرد از راه‌های مختلف از جمله فناوری‌های جدید به دانشجویان اطلاع رسانی کافی و مناسب صورت گیرد تا همه دانشجویان واجد شرایط بتوانند اعلام کاندیداتوری کرده و در این همایش پرشور و نشاط دانشجویی مشارکت کنند.

گفتنی است، هفته خوابگاه‌ها در سال جاری به صورت متمرکز در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه با شعار « خوابگاه دانشجویی؛ نماد اتحاد ملی در بهار همدلی» برگرفته از پویش ملی دانشجویان، سیلی از مهربانی در برابر سیلی از ویرانی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.