دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

با مشارکت اساتید و پزشکان بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی؛

مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان به پویش ملی بهار همدلی کمک شد

دکتر فریدون نوحی

رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی گفت: با مشارکت خیرانه همکاران پزشک و اساتید خود در بیمارستان قلب شهید رجایی، حدود ۴۵۰ میلیون تومانی جهت ساخت ۱۵ مسکن برای عزیزانی که منزل خود را به صورت کامل در سیل از دست داده‌اند کمک شد.

دکتر فریدون نوحی که سوابقی چون معاون آموزشی و معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاون درمان، معاون آموزشی، دبیر هیئت مرکزی گزینش دانشجویی، دبیر هیئت مرکزی گزینش استاد، دبیر هیئت ممتحنه رشته تخصصی و فوق تخصصی بیماریهای قلب و عروق/ وزارت بهداشت؛ سرپرست گروه پزشکی شورایعالی برنامه‌ریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ رئیس انجمن قلب و عروق ایران؛ موسس: انجمن‌های اینترونشنال کاردیولوژی ایران، الکتروفیزیولوژی، اکوکاردیگرافی و شبکه تحقیقاتی قلب و عروق کشور؛ مدیر مسئول مجله IHJ؛ عضو: هیئت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ هیئت ممیزه، کمیسیون ارزشیابی مدارک خارج از کشور/ وزارت بهداشت؛ عضو هیئت امنای: دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛ دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ انجمن قلب اروپا؛ انجمن قلب آسیا و اقیانوسیه را در کارنامه دارد اخیرا در اقدامی خداپسندانه و پس از گذشت یک روز از اعلام فراخوان پویش ملی دانشگاهیان ایران تحت عنوان «بهار همدلی» اقدام به پیوستن به این پویش کرده است.

وی در گفت‌وگو با مفدا در خصوص اهمیت ایجاد این پویش ملی به همت نهادهای دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: این حرکت بسیار خداپسندانه است و در واقع باید گفت، وزارت بهداشت همیشه این افتخار را داشته که در زمینه‌های مختلف از جمله اون چه که وظیفه اصالتی خود می‌داند یعنی خدمات درمانی و بهداشتی و البته آموزشی و پژوهشی به بهترین نحو وظیفه خود را به سرانجام برساند. من با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم که در شرایط فعلی و با اراده دانشجویان و به لطف خدا این کار صوت گرفته است.

رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی ایجاد پویش ملی«بهار همدلی» را حرکتی کاملا منطقی دانست و بیان داشت: در ابتدای حوادث و بلایای طبیعی همه در تکاپوی کمک هستند و احساست مردم برای کمک دخیل شده است در این زمان مردم به دنبال ارائه کمک‌های خداپسندانه و مشارکت همه جانبه هستند و بیشتر کمک‌های موقت ارائه می‌شود. در کنار مردم دولت نیز تلاش خود را انجام می‌دهد تا در حد توانش از بار مشکلات ایجاد شده از خسارت تحمیلی این سیل عظیم بکاهد اما در این میان انجام هدف این          ویش ملی عظیم که به دنبال ایجاد سرپناه دائمی، محکم و درخور عزیزان خسارت دیده است کاری بسیار پر صواب و خداپسندانه است.

رئیس انجمن قلب و عروق ایران دانشجویان را به فرموده رهبر معظم انقلاب آینده سازان کشور دانست و ضمن تشکر از این حرکت دانشجویی و خودجوش ابراز داشت: این حرکت دانشجویی است و دانشجویان عزیز ما همانگونه که رهبر معظم فرمودند جوانانی هستند که آینده کشور را خواهند ساخت و در این زمینه قدم‌های آن‌ها بسیار موثر، مثبت و موفق خواهد بود و گام اصلی در ایجاد پویش را دانشجویان برداشته‌اند.

وی در ادامه خطاب به کارمندان و اعضای هیئت علمی جامعه دانشگاهی کشور< بیان داشت: مخاطب من در این بخش اساتید این دانشجویان مبتکر و خلاق است اساتیدی که به عنوان پیشکسوتان علم شناخته می‌شوند این افراد باید در این کار خیر از نظر مالی وارد عمل شوند؛ زیرا از دانشجویان در عین حال که قشری فرهیخته می‌باشند و با انرژی خالص و حرکات خودجوششان مسیر را برای انجام کارهای خیرانه باز می‌کنند، در چنین کمپین‌هایی از نظر مالی نباید و نمی‌توان انتظار زیادی داشت و همین که دانشجویان هدایت و مدیریت پویش ملی و بزرگ«بهار همدلی» را بر عهده دارند بزرگترین خدمت را انجام داده‌اند.

نوحی ابراز داشت: انتظار است اکنون پزشکان، کارکنان، کادر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه پزشکی کشور با پیوستن به این کمپین، مهر تائیدی بر این حرکت دانشجویی بزنند و این حرکت بزرگ را به یک سرانجام پر افتخار برسانند. من از این که این کمپین در راستای خدمت به سکونت دادن افراد نیازمند و خسارت دیده در سیل به خصوص کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی هستند نهایت تشکر را دارم و معتقد هستن همه با کمک های کاملا قلبی خود که اینجا نیاز به اراده انجام این خدمت به صورت نقدی است این پویش ملی را پر و بال خواهند دارد.

رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی به چگونگی پیوستن و مشارکت خود در پویش ملی دانشگاهیان ایران«بهار همدلی» اشاره کرد و گفت: در این پویش با همکاران پزشک و اساتید خود در بیمارستان قلب شهید رجایی در برنامه داریم که تا انتهای هفته آینده با مشارکتی حدود ۴۵۰ میلیون تومانی و بر اساس برآوردهای انجام شده جهت ساخت ۱۵ مسکن برای عزیزانی که منزل خود را به صورت کامل در سیل از دست داده‌اند مشارکت کنیم.

وی افراد گرفتار شده در سیل را مخاطب خود قرار داد و بیان داشت: امیدوار هستم این عزیزان در برابر همه مصائب و بلایای پیش آمده صبورانه تحمل و ایستادگی کنند و به امید خدا پایبند باشند و مطمئن باشند این امتحان بزرگی است که با موفقیت از آن بیرون خواهند آمد.

رئیس انجمن قلب و عروق ایران در پیشنهادی امتداد داشتن فعالیت پویش ملی«بهار همدلی» را خواستار شد و ابراز داشت: خوشحال می شویم اگر خداوند توفیق دهد و در ادامه حرکت این پویش و پس از ساخت مساکن بتوانیم از جنبه‌های دیگر، نیازهای این عزیزان را در صورت مشخص شدن و توسط همین گروه که در ساخت این ۱۵ مسکن مشارکت دارند تامین کنیم.

نوحی اضافه کرد: سیل زدگان عزیز که دچار این مصائب شدند مطمئن باشند جمهوری اسلامی ایران و مردم کشور با تمام توان به کمک آن‌ها خواهند آمد و به زودی این مشکلات برطرف می‌شود و خداوند به کسانی که به عزیزان گرفتار در خسارات و مشکلات سیل کمک می‌کنند توفیق و اجر این حرکت را عنایت کند. من اطمینان دارم این پویش ملی به یک مانور انسانی عظیم در کشور تبدیل خواهد شد و این مانور می‌تواند مقدمه حرکت‌های بسیار بزرگ و سازنده‌ای در کشور باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.