سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

دستورالعمل ارتقاء سراهای دانشجویی وزارت علوم در سال ۹۸ ابلاغ شد

خوابگاه دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ادامه اجرای طرح ارتقاء و بازسازی سراهای دانشجویی، دستورالعمل این طرح را به دانشگاه‌های کشور ابلاغ کرد.

به گزارش مفدا، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال‌های اخیر طرح بازسازی و ارتقاء سراها را در دستور کار خود قرار داده است و این طرح در سال ۹۸ با همکاری و مشارکت دانشگاه ها عملیاتی می‌شود.
تمام سراهای دانشجویی که در تملک دانشگاه قرار دارند و اطلاعات آنها در سامانه خوابگاهی صندوق رفاه دانشجویان ثبت شده و اجاره بهاء آنها به حساب صندوق رفاه دانشجویان واریز می شود در این رتبه بندی شرکت می‌کنند.
در فرایند اجرایی رتبه بندی سراهای دانشجویی، دانشگاه ها به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول دانشگاه‌های متقاضی شرکت در طرح تعمیر، تجهیز و ارتقاء سراها هستند و گروه دوم دانشگاه‌هایی که صرفاً در طرح تعمیر و تجهیز سراها شرکت می‌کنند.
براساس این گزارش همچنین تفاهم‌نامه‌ای میان صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه ها به امضا می‌رسد که در این تفاهم‌نامه، سراهای نیازمند تعمیر، تجهیز و ارتقاء مشخص می شود. بر اساس این تفاهم نامه، ۵۰ درصد هزینه ارتقاء به عهده دانشگاه و مابقی هزینه‌ها بر عهده صندوق رفاه دانشجویان است.
در صورتی که سهم تعمیر و تجهیز دانشگاه از ۵۰ درصد سهم صندوق بابت طرح ارتقاء کمتر و دلیل آن بابت ظرفیت کم سراهای آن دانشگاه باشد، ما به تفاوت آن تا سقف ۵۰ درصد در مرحله اول پرداخت می شود.
مهلت اعلام آمادگی دانشگاه ها و ارسال طرح های ارتقاء ۲۸ اردیبهشت ماه پایان می یابد. همچنین بررسی کارشناسی صندوق رفاه دانشجویان از ۲۸ اردیبهشت آغاز می شود و تا ۶ خردادماه ادامه دارد.
کارشناسان صندوق رفاه دانشجویان در روزهای ۶ تا ۳۱ خردادماه از سراهای دانشگاه ها بازدید به عمل می آورند و تفاهم نامه امضا می کنند. تعمیرات و خرید تجهیزات توسط دانشگاه ها در روزهای ۶ تیرماه تا ۲۵ مرداد صورت می‌گیرد و کارشناسان صندوق رفاه مجدد در بازه زمانی ۲۶ مرداد تا ۲۰ شهریورماه از سراها بازدید می‌کنند.
 رتبه بندی و ارتقاء بهبود فضای ۵۸۷ سرای دانشجویی دانشگاه ها و ۱۲۰ سرای دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از اقدامات تاثیرگذار صندوق رفاه دانشجویان در چهار سال گذشته بود که به بهبود کیفیت خوابگاه‌های دانشجویان کمک کرد.
به گزارش ایرنا، راه اندازی اتاق های تندرستی، کارگاه های مهارت محور، چمن های مصنوعی، جاده های تندرستی در کنار سراها را می توان به دیگر اقدام های عملیاتی این صندوق اضافه کرد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.