چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم؛

ستاد "پویش ملی بهار همدلی" در قم تشکیل شد

ستاد پویش قم

نخستین نشست هماهنگی ستاد استانی "پویش ملی بهار همدلی" با تاکید بر لزوم مشارکت جامعه پزشکی در ساخت منازل تخریب‌شده بر اثر سیل باحضور رئیس، معاونان و برخی از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش مفدا قم، نخستین نشست هماهنگی ستاد استانی پویش ملی دانشگاهیان ایران در حمایت از مردم سیل‌زده با عنوان «بهار همدلی» روز گذشته در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور جمعی از معاونان و مسؤولان این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تلاش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای بازسازی منازل تخریب‌شده مناطق سیل‌زده در قالب پویش ملی «بهار همدلی» اظهار کرد: هر دانشگاه علوم پزشکی بر اساس توانمندی خود تلاش کرده تا بتواند در راستای تحقق اهداف این پویش مشارکت لازم را داشته باشد.

دکتر سیامک محبی اضافه کرد: بر اساس ظرفیت‌های موجود استان، وزارت بهداشت برای دانشگاه علوم پزشکی قم سهمیه‌ای را پیش‌بینی کرده است که امیدواریم بتوانیم با جذب کمک‌های نقدی، بیشتر از سهمیه خود به ساخت منازل تخریب‌شده به نام این دانشگاه برسیم.

همچنین، دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه حادثه سیل علاوه بر برکات و نعمت‌های مختلف، خسارت‌های بسیاری نیز به دنبال داشته است، مطرح کرد: برکات اصلی این سیل را در آینده مشاهده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از سیل در سطح ملی بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است، تصریح کرد: تامین این مبلغ فقط توسط دولت، کار نشدنی است به همین علت همانند همیشه مردم به میدان آمده و درحال تلاش هستند که بتوانند مشکلات سیل‌زدگان را رفع کنند.

دکتر ایرانی‌خواه بر لزوم پیوستن مسئولان، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم به پویش بهار همدلی تاکید کرد و یادآور شد: برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در پویش ملی بهار همدلی  ۱۰ ماه وقت داده شده است که جامعه علوم پزشکی قم می‌توانند کمک‌های خود را طی این مدت به صورت مستمر دنبال کنند.

در این نشست، مسعود بابایی مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز طی سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه در قالب پویش ملی بهار همدلی پرداخت.

خاطرنشان می‌شود، بر اساس اعلام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم، کارکنان این معاونت ضمن پیوستن به پویش ملی بهار همدلی بخشی از حقوق ماه آینده خود را به بازسازی مناطق تخریب‌شده مناطق سیل‌زده اختصاص دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.