چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

دروس معارف اسلامی دانشگاه ها به سرعت بازنگری می شود

معارف اسلامی

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از ارزیابی و بازنگری دروس معارف اسلامی در دانشگاه ها خبر داد و گفت: اگر محتوای فعلی پاسخگوی نیازهای فعلی باشد، تقویت شده در غیراین صورت بازنگری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی درباره تحول و بروز رسانی دروس رشته معارف اسلامی در دانشگاه‌ها گفت: دروس معارف اسلامی یک رسالت سنگین را در فرایند آموزش عالی برعهده دارند، موضوع تربیت دانشجوی تراز و موضوع پاسخ دهی به نیازهای دانشجویان در حوزه معارف دینی به عهده دروس معارف اسلامی است.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب اسلامی در روند تأسیس دروس معارف در دانشگاه‌ها، نیازها شناسایی شده و بر اساس آن سرفصل‌ها، محتوا و متون تولید و ارائه شده است اما رویکرد جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها این است که یک بازخوانی دقیقی نسبت به نیازهای فعلی و نسبت آن با محتوای فعلی صورت گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: هر مقدار که محتوای فعلی پاسخگوی نیازهای فعلی است، تقویت شده و هر مقدار از محتوای فعلی پاسخگوی نیازهای موجود حال حاضر نباشد، بازخوانی و بازنگری شود.

وی ادامه داد: اکنون این کار با دقت و سرعت آغاز شده و فرایند ارزیابی در حال انجام است.

رستمی اضافه کرد: نشست اساتید گروه معارف برگزار می‌شود، به عرصه‌های آموزشی غیر مکتوب ورود شده و متن‌های متنوعی در حال تولید است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.