چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

در هفته خوابگاه‌ها از اعضای شورای صنفی دانشکده علوم پزشکی آبادان تجلیل می‌شود

برنامه‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان به مناسبت هفته خوابگاه‌ها اعلام شد

هفته خوابگاه

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها که طی روزهای ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی در دانشکده علوم پزشکی آبادان طی مدت یک هفته برگزار خواهد شد که از جمله می‌توان به تقدیر از اعضای شورای صنفی این دانشکده اشاره کرد.

یدالله طاهری مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به پیش رو بودن هفته خوابگاه‌ها گفت: دانشکده علوم پزشکی آبادان همه ساله برنامه‌های متنوعی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، تدارک دیده است که این برنامه‌ها به مدت یک هفته طبق تقویم و روزشمار هفته خوابگاه‌ها در دانشکده برگزار می‌شود.

وی انتخاب اتاق نمونه دانشجویی، اهدای پک بهداشتی به دانشجویان، برگزاری نشست مسؤولان و اعضای هیات رئیسه دانشکده با دانشجویان و رسیدگی به مشکلات و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان را از جمله برنامه‌های این دانشکده در هفته خوابگاه‌ها عنوان کرد و گفت: مسابقه آشپزی با موضوع افطاری سالم برای دانشجویان د ختر و پسر در خوابگاه‌های دانشجویی نیز تدارک دیده‌ایم که در پایان به نفرات برتر جوایزی اهداء خواهد شد.

طاهری به روز نخست هفته خوابگاه‌ها با شعار « ترویج مهارت زندگی سالم در بین دانشجویان»  اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های مشاوره با موضوعات مختلف همزمان در ۵ خوابگاه دانشجویی در این روز برای دانشجویان برگزار خواهد شد. همچنین مسابقه و بازی فکری برای دانشجویان دانشکده در نظر گرفته شده است که در پایان به نفرات برتر جوایزی اهداء می‌شود.

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان به روز دوم هفته خوابگاه‌های دانشجویی با شعار« ورزش، سلامتی و نشاط »  اشاره کرد وگفت: با هدف اشاعه و گسترش ورزش همگانی و ترغیب آن در میان دانشجویان، مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله دارت، طناب‌کشی، والیبال در خوابگاه برگزار خواهد شد به طوری که در هر خوابگاه، مسابقه در یک رشته ورزشی برگزار می‌شود.

طاهری با اشاره به شعار روز سوم هفته خوابگاه‌ها با عنوان « پرورش ابعاد گوناگون دانشجو با مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی»  خاطرنشان کرد: واحدهای فرهنگی دانشکده در این روز با حضور در خوابگاه‌های دانشجویی به معرفی کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی می‌پردازند و در خصوص جشنواره فرهنگی و قرآن و عترت با دانشجویان صحبت خواهد شد.

مدیر دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به شعار «تعذیه استاندارد ضامن سلامت دانشجویان» در روز چهارم هفته خوابگاه‌ها گفت: واحد تغذیه دانشکده در این روز با حضور در خوابگاه‌ها و توزیع بروشور، در خصوص مضرات نوشیدنی‌های گازدار و همچنین تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان، پیام‌هایی به دانشجویان می‌دهد.

وی تقدیر از اعضای شورای صنفی دانشکده را از دیگر برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها ذکر کرد وگفت: این برنامه در روز پنجم هفته خوابگاه‌ها که به نام« شورای صنفی جامع‌ترین نهاد دانشجویی» نامگذاری شده است، برگزار خواهد شد و در طی نشستی از دانشجویان فعال شورای صنفی دانشکده که در یکسال گذشته در حیطه‌های مختلف صنفی و رفاهی فعالیت کردند، تقدیر به عمل می‌آید.

طاهری  به شعار روز ششم هفته خوابگاه‌ها که به  « خوابگاه دانشجویی در ماه میهمانی خدا » نامگذاری شده است، اشاره کرد و گفت: مشاوران مذهبی باحضور در خوابگاه‌ها،  در قالب کلاس‌ و کارگاه‌های آموزشی، نکات اخلاقی، اعتقادی و دینی را به دانشجویان ارایه می‌دهند.

وی گفت:‌همچنین در روز پایانی هفته خوابگاه‌ها، مسؤولان دانشکده از جمله مدیر فرهنگی و معاون دانشگاه به معرفی پویش ملی بهار همدلی می‌پردازند و جامعه دانشگاهی را تشویق و ترغیب به  پیوستن به این کمپین می‌کنند.

طاهری گفت: قطعا این کمپین ملی، یک حرکت سودمند وتاثیرگذاری است که با حمایت دانشجویان فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی، برای کمک به مردم سیل‌زده راه‌اندازی شده است که در قالب آن می‌توان با احداث خانه‌های مسکونی برای سیل زدگان، بخشی از آلام خسارت‌دیدگان را تسکین کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.