چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

دکترشغلی معاون تحقیقات و فناوری در نشست دبیران انجمن های علمی دانشجویی مطرح کرد:

ارائه ایده های نوآورانه دانشجویان مورد حمایت دانشگاه است

نمایندگان دبیران انجمن های علمی دانشجویی انتخاب شدند

نشست انجمن های علمی زنجان

دبیران انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان عصر روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت در جلسه ای با حضور دکتر شغلی؛ معاون تحقیقات و فناوری، پیرامون موضوعات مرتبط با چالش های علمی و پژوهشی، ایده ها و خواسته های خود را در میان گذاشتند و همچنین در انتهای جلسه انتخابات نمایندگان انجمن های علمی را برگزار کردند.

به گزارش مفدا زنجان این جلسه که از ساعت ۱۶/۳۰ بعدازظهر اولین روز ماه مبارک رمضان مصادف بود با سخنان دکتر محمدی جانشین معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد و پیرو تصمیماتی که جلسه قبلی انجمن های علمی انجام شده بود از دکتر شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه دعوت شد تا پای درد دل‌ها و صحبت دبیران این انجمن‌ها بنشیند.

دکتر شغلی ابتدا پیشنهاد کرد تا صحبت‌های دبیران را بشنود و بدین ترتیب دبیران انجمن های علمی، دانشجویی هرکدام به بیان دیدگاه‌ها و فعالیت‌ها پرداختند و در مواردی، از اینکه فرصت و امکانات مناسبی برای فعالیت در زمینه های علمی ندارند گلایه کردند.

دکتر شغلی در پاسخ با اشاره به اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی، در کنار دانشجویان هستند نه در مقابل آنها، دعوت کرد تا دانشجویان بیشتر در این کمیته ها عضویت داشته باشند و از فرصت های آن در راستای اهداف آموزشی بهرمند شوندوی در ادامه با اشاره به رویداد کارآفرینی اخیر که در دانشکده پزشکی برگزار شد چنین برنامه هایی را بسیار سازنده توصیف کرد و توصیه کرد تا دانشجویان به سمت کارآفرینی و ایده پردازی در رشته تخصصی خود بروند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: «برگزاری دوره های روش تحقیق، مقاله نویسی، علم سنجی، اخلاق در پژوهش های بالینی و پایه و کارگاه های کارآفرینی از جمله دوره هایی است که کمیته تحقیقات آن را برگزار می کند و در مورد سایر کارگاه ها و دوره ها پس از معرفی استاد و ارائه رزومه، تایید و دریافت مجوزهر دوره ای را برگزار کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد علاوه بر آن این معاونت ازتمامی طرح های کارآفرینی و ایده های خلاقانه و نوآورانه حمایت می کند».

دکتر محمدی نیز با اشاره به سوابق قبلی خود در زمینه انجمن های علمی دانشجویی در مسئولیت های قبلی خود به شعار «هررشته یک انجمن و هر انجمن یک محصول» اشاره کرد که با اتکا به آن فعالیت های موفقی داشته است که با استقبال دکتر شغلی همراه بود و تاکید کرد که چنین نگرشی را دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان هم باید مورد توجه قراردهند و هر انجمن علمی یک ایده و یک محصول را در نهایت به انجام برسانند و منتظر این نباشند که پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام دولت درآیند.

جانشین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با توصیه بر مضمون یک جمله با این عنوان که: «یا نوآوری کنید یا از چرخه رقابت خارج می شوید» اظهارداشت که دانشجویان، به «نوآوری» توجه ویژه ای کنند و اگر چنین نباشد در آینده دچار مشکل می شوند. وی تاکید کرد که دکترقزلباش؛ رئیس دانشگاه و دکترشغلی؛ معاونت تحقیقات و فناوری از ایده ها و فعالیت های خوب دانشجویی با تمام توان حمایت می کنند و این فرصت خوبی را برای دانشجویان ایجاد کرده است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

دستور بعدی این جلسه به انتخاب نماینده انجمن‌های علمی و نمایندگان انجمن‌های علمی در کمیته نظارت اختصاص داشت که توسط رسولی کارشناس انجمن های علمی دانشجویی اعلام شد و با رای دبیران انجمن های، «مسعود پنبه ای» به عنوان نماینده دبیران انجمن های علمی، دانشجویی دانشگاه، جهت معرفی به وزارت بهداشت، و «امیرعطا محسنی» و «ناسکه احمدی آذر» به عنوان دانشجویان عضو شورای نظارت دانشگاه بر انجمن‌های علمی، دانشجویی انتخاب شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.