جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

بهارهمدلی/دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

کمپین ملی بهار همدلی قدمی بزرگ جهت تسکین بخشی از آلام سیل زدگان است

علی پروهان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به وقوع سیل اخیر که موجب ویرانی و تخریب روستاها و خانه‌های مسکونی شده است، گفت: تشکیل کمپین ملی بهار همدلی که توسط دانشجویان رقم خورده است، قدمی بزرگ وارزشمند جهت تسکین بخشی از آلام سیل زدگان است.

علی پروهان در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اعلام پیوستن به پویش ملی بهار همدلی افزود: سیل اخیر و ویرانی شهرها و روستاهای برخی از مناطق کشور، اتفاق دردناکی بود که جمعیت زیادی از مردم را دربر گرفت و واقعا نمی‌توان به سادگی از این حادثه گذشت. خیلی از افراد که شاید اقوام وهم‌کلاسی‌های ما بودند، در این حادثه ضررهای زیادی دیدند که انصافا نمی‌توان با چندین میلیون، آنها را جبران کرد و وقوع این سیل اخیر، در برابر حوادثی همچون زلزله به لحاظ عمق حادثه، قابل قیاس نیست و متاسفانه در حادثه سیل اخیر، جمعیت زیادی از مردم دچار خسارت شدند.

وی گفت: به عنوان یک دانشجو بر خود لازم می‌دانم که از تمام توان و ظرفیتم برای کمک به سیل زدگان استفاده کنم. حتی در دانشگاه باید از تمامی ظرفیت‌های لازم برای کمک به خسارت دیدگان چه در قالب اردوهای جهادی، چه در بحث کمک‌های نقدی و چه در امدادرسانی و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی، استفاده شود.

پروهان، تشکیل کمپین ملی بهار همدلی را بهترین گزینه برای کمک‌رسانی به سیل زدگان عنوان کرد و گفت: بعد از تشکیل این کمپین، جزو نخستین نفراتی بودم که با پیوستن به این پویش، این دعوت را لبیک گفتم چون واقعا این کار، یک حرکت ارزشمند است که می‌تواند کمک زیادی به سیل زدگان کند. افرادی که در عرض چند ساعت کل زندگی‌شان بر اثر سیل از بین رفته است، به کمک ما نیازمند هستند و ما به این انگیزه که شاید بتوانیم قدمی کوچک در راستای التیام بخشیدن به زخم‌های هموطنان‌مان کنیم، وارد این عرصه شده ایم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از اقشار دانشگاهی کشور از جمله اساتید، دانشجویان، کارکنان دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و اعضای هیات علمی درخواست دارم هر کس به تناسب بضاعت و توان مالی، یاریگر افراد خسارت دیده باشند و قطعا جمع‌آوری کمک‌های نقدی ما می‌تواند برای احداث خانه‌های مسکونی برای این عزیزان مثمرثمر باشد.خواهش می‌کنم از تمامی عزیزانی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند، هر چه زودتر به این کمپین بپیوندند و با هم‌وطنان آسیب دیده، ابراز همدردی کنند و با واریز کمک‌های نقدی، به شماره حساب‌های تعیین شده، در احداث خانه‌های مسکونی برای سیل زدگان سهیم باشند.

وی گفت: طرح کمپین بهار همدلی، یک طرح هدفمند و مثمرثمر است که نظارت خوبی نسبت به آن می‌شود و حتی از قبل افراد بی‌خانمان مشخص می‌شوند و قطعا این کار هدفمند، دستاوردهای خوبی به دنبال خواهد داشت و کمک‌های جمع آوری شده در این کمپین، به دلیل نظم وهدف‌مند بودن، هدر نمی‌رود از این رو بهترین گزینه برای کمک به اقشار سیل‌زده، پیوستن به کمپین ملی بهارهمدلی است.

پروهان با اشاره به اینکه مهم‌ترین فعالیت شورای صنفی در دانشگاه، پیگیری مطالبات دانشجویان و احقاق حقوق این افراد است، گفت: چه حقی بزرگتر از این مساله که یک دانشجو در یک حادثه، تمام زندگی‌اش را از دست داده است پس بر خود لازم می‌دانیم یاریگر دانشجویان آسیب دیده در سیل اخیر باشیم چرا که در حادثه اخیر تمام زندگی‌شان از دست رفته است و به عنوان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو شورای مرکزی بر خود می‌بالم که توانسته‌ام با عضویت در این کمپین، به هم‌وطنانم کمک کنم.

وی گفت: برای معرفی بیشتر و بهتر این کمپین از مدل‌ها و مسیرهای مختلف از جمله فضای مجازی، ارتباط با دبیران شوراهای صنفی، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی و به کارگیری سفیران استفاده کرده‌ایم تا انشالله بتوانیم افراد بیشتری را برای پیوستن به این کمپین، جذب کنیم. قطعا کمپین‌های دانشجویی در حل مشکلات خیلی موثر هستند چون وابستگی خاصی ندارند و دسترسی‌های زیاید دارند. از آنجایی که نمی‌توان همواره ازنهادها و حاکمیت‌های دولتی برای حل مشکلات استفاده کرد، از این رو این پویش‌های دانشجویی می‌تواند خیلی مفید واقع شود و کار را به پیش ببرد. پیش بینی بنده این است که صد درصد این طرح و کمپین به نتایج مثبتی می‌رسد چون خیلی دقیق، برنامه‌ریزی شده و هدفمند است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به جمعیت بالای دانشجویی این دانشگاه گفت: استقبال خوبی در دانشگاه ما از این طرح شده است و با گذشت چندین روز از تشکیل این کمپین، خیل عظیمی از اساتید، داشنجویان و کارکنان به این پویش پیوسته‌اند و جهت کمک به سیل زدگان، اعلام آمادگی کرده‌اند که این مساله را باید به فال نیک گرفت. همچنین دکتر حلبچی معاون دانشجویی دانشگاه نیز به این پویش ملی ملحق شد و یکی از دغدغه‌های ایشان کمک به سیل زدگان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.