چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

به گزارش مفدا - جهرم

جهرم بزرگترین باغ شهری ایران از زبان نماینده فرهنگی ایران در یونسکو

جهرم بزرگترین باغ شهری ایران از زبان نماینده فرهنگی ایران در یونسکو

نماینده مدیر کل فرهنگی ایران در یونسکو در نشست صمیمانه با امام جمعه شهرستان جهرم ، شهردار و برخی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت : در دو سفر اخیر خود به جهرم - جهرم را بزرگترین باغ شهر ایران مینامم

به گزارش مفدا - جهرم  :    نماینده مدیر کل فرهنگی ایران در یونسکو در نشست صمیمانه با امام جمعه شهرستان جهرم ،  شهردار و برخی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت  : در دو سفر اخیر خود به جهرم   - جهرم را بزرگترین باغ شهر ایران مینامم  .

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه  علوم پزشکی جهرم در رابطه با محتوای نشست امام جمعه و شهردار  ,    وتعدادی از مسئولین شهرستان جهرم  در دفتر معاونت دانشگاه  چنین گفت  : دکترعبدالمهدی مستکین، نماینده  فرهنگی ایران در یونسکو با آیت الله دژکام امام جمعه و شهردار جهرم دیدار کرده تا به بررسی مسائل فرهنگی و مذهبی شهرستان پرداخته شود  .

در این نشست آیت ا...  دکتر دژکام امام جمعه وقت جهرم پس از عنوان پتانسیل های شهرستان از قدیم تا کنون افزود  :  از یک سو علما و اساتید بزرگی چون جاماسب حکیم  ؛  حکیم سلمان جهرمی  ،  علامه خفری  ،  میرزا نصیر جهرمی و باربد و ...  به عنوان سرمایه ها و افتخارات جهرم به شمار می روند و از سوی دیگر پتانسیل جاذبه های تاریخی و مذهبی فراوان در این شهر وجود دارد که بیش از پیش باید به آن پرداخته شود   .

دکتر دژکام همچنین در جلسه  ،  مدیر فرهنگی ایران در یونسکو را مورد خطاب قرار داد و برای این چالش که همانا ترغیب و ایجاد انگیزش برای جذب سرمایه داران و همچنین مدیران جوان جهت ارائه خدمات پاینده شهرستان جهرم است ،  راهکارها و راهبردهایی را خواستار شد  .

وی در ادامه افزود : جهرم دارای سرمایه های ملی ،   مذهبی  و اقتصادی فراوان است که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته است  .

دکتر مستکین  درباره تحول این شهرستان و پیشرفت آن گفت : جهرم دارای جاذبه های گردشگری فراوانی همچون اماکن تاریخی  ،    مذهبی  ،  باغات  ،  بافت کهن و زیباست که در گام اول میبایست با شروع هتل سازی جهت جذب و اسکان توریست ،   امکانات گردشگری برای حضور آنان فراهم گردد  .

 گام دوم  :  از ویران کردن خانه های کهن و زیبا جلوگیری و به ترمیم و بازسازی آن پرداخته شود  .

گام سوم  :  برای معرفی باغ شهر جهرم به برگزاری همایش ها  مانند جشنواره پرتقال و لیمو و خرما پرداخت  .

گام چهارم  :   برای معرفی آثار تاریخی باید کار گروهی قوی متشکل از علما  ، شهردار، اساتید و چهره های ماندگار شهرستان تشکیل گردد  .

گام پنجم   : برگزاری جشنواره آیین ها و مرسومات، لباس های محلی و لهجه و گویش نیز کمک خواهد کرد.

این جلسه با جمع بندی راهکارها و پیشنهادات به پایان رسید  .  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.