یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها؛

خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی می‌شوند

مسعود صداقت

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته خوابگاه‌ها، گفت: در هفته جاری خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه معرفی و طی مراسمی از ساکنان این خوابگاه‌ها تجلیل به عمل می‌آید.

به گزارش مفدا بوشهر، "مسعود صداقت" در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: همه ساله به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اتاق‌ها وخوابگاه‌های برتر ونمونه را معرفی می‌کند و طی مراسمی با حضور مسؤولان دانشگاه از دانشجویان ساکن دراین خوابگاه‌ها، با اهدای جوایزی تقدیر می‌شود.شاخص‌های ما در انتخاب خوابگاه‌های نمونه و برتر، رعایت نظم و انضباط و بحث تمیز بودن اتاق‌های دانشجویی است و امسال تلاش داریم از ساکنان ده اتاق خوابگاهی نمونه طی مراسمی تجلیل کنیم.

وی با اشاره به وجود هشت خوابگاه برای اسکان دانشجویان دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای چهار خوابگاه ملکی، سه مشارکتی، یک خوابگاه استیجاری و یک خوابگاه متاهلی است و خوشبختانه به همه متقاضیان خوابگاهی اسکان داده‌ایم و هیچ دانشجویی در صف انتظار خوابگاه و اسکان نیست.
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به آغاز هفته خوابگاه‌ها، گفت: به همین مناسبت از سوی رئیس و معاونان دانشگاه، از برخی از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه بازدید به عمل می‌آید و مسؤولان دانشگاه باحضور در محل اسکان دانشجویان، در جریان مسائل مختلف از جمله سلامت روان، حوزه صنفی، رفاهی و همچنین مطالبات دانشجویان در حوزه خوابگاه، تغذیه، مشاوره، ورزش و... قرار می‌گیرند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به نامگذاری روز دوم هفته خوابگاه‌ها به نام ورزش، نشاط و سلامتی اظهار کرد: برنامه‌ها و مسابقات ورزشی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برای دانشجویان دختر وپسر دانشگاه تدارک دیده‌ایم که قطعا می‌تواند به توسعه ورزش در دانشگاه کمک کند. همچنین اداره تربیت بدنی دانشگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان وکمک به توسعه ورزش در میان دانشجویان، با دراختیار قرار گذاشتن سانس‌های تفریحی استخر، برای دانشجویان با قیمت‌های مناسب، تلاش دارد بسترهای لازم را برای گسترش ورزش فراهم کند.

صداقت با اشاره به اینکه روز سوم هفته خوابگاه‌ها، برنامه با محوریت فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه تدارک دیده‌ایم، خاطرنشان کرد: برنامه استندآپ کمدی و شاه‌نامه خوانی با حضور ۱۲۰ نفر از دانشجویان دختر رشته‌های پیرپزشکی و پرستاری روز دوشنبه در برخی از خوابگاه‌ها برگزار می‌شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همچنین در حوزه تغذیه، به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، برنامه‌های متنوعی برگزار خواهیم کرد که از جمله می‌توان به بازدید از سلف سرویس‌های دانشجویی و همچنین اشاعه تغذیه سالم در دانشگاه اشاره کرد.

وی به نامگذاری روز پنجم هفته خوابگاه‌ها به نام «شورای صنفی جامع‌ترین نهاد دانشجویی » اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت انتخابات شورای صنفی با حضور دانشجویان برگزار خواهد شد و پس از برگزاری انتخابات، از تلاش‌های اعضای شورای صنفی دوره گذشته که در یک سال گذشته پیگیر مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان در امور مختلف بودند، تجلیل می‌شود.

صداقت گفت: همچنین در روز ششم هفته خوابگاه‌ها، پنجشنبه هفته جاری، با حضور رئیس دانشگاه و مسوول دفتر نهاد رهبری، جشنواره غذای و صرف افطار  در خوابگاه پردیس برگزار می‌شود و دانشجویان در قالب این جشنواره، غذاهای طبخ شده خود را در معرض دید قرار می‌دهند و تیم داوری نسبت به معرفی غذاهای برتر، اقدام می‌کند و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهداء خواهد شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه طبخ غذا در این دانشگاه به صورت تمام صنعتی و با تجهیزات مدرن انجام می‌شود، گفت: تمام امکانات لازم برای طبخ صنعتی غذا، خریداری شده است و خوشبختانه سلف سرویس ما به تجهیزات کامل از جمله کباب پزصنعتی، دیگ‌های بخارپز، سه سردخانه و... مجهز است.همچنین برای ارتقای سطح کمی و کیفی غذا، از اعضای شورای صنفی مشورت می‌گیریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.