یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

آغاز به کار امیدوارکننده برای دانشجویان؛

اولین جلسه ی کاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با جنبش دانشجویی برگزار شد

نشست سرپرست

شامگاه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری، دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در اولین روز کاری خود، نشستی صمیمی با حضور معاونین و نماینده های دانشجویان و دبیرهای تشکل ها، کانون ها و شورای صنفی دانشجویان برگزار کرد.

شامگاه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری، دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در اولین روز کاری خود، نشستی صمیمی با حضور معاونین  و نماینده های دانشجویان و دبیرهای تشکل ها، کانون ها و شورای صنفی دانشجویان برگزار کرد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه، پرویز یزدان پناه که به تازگی توسط دکتر نمکی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- به سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منصوب شد، در اولین روز کاری خود در نشستی صمیمی که به همراه صرف افطاری در کنار معاونین فرهنگی-دانشجویی و آموزشی، نماینده های دانشجویان و دبیرهای تشکل ها، کانون ها و شورای صنفی دانشجویان بود، حضور یافت.

در ابتدای این جلسه و پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، دکتر جمشید محمدی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گزارشی از وضعیت معاونت در بخش های مختلف از جمله امور رفاهی دانشجویان ارائه داد و با اشاره به تلاش همکاران در مدیریت های تابعه و کسب رتبه های برتر کشوری در جشنواره های فرهنگی، ورزشی و قرآنی نسبت به پیشرفت هرچه بیشتر امور فرهنگی و دانشجویی اظهار امیدواری نمود.


دکتر یزدان پناه در ابتدای صحبت های خود گفت: بسیار خرسندم که در اولین جلسه ای که به عنوان سرپرست دانشگاه در خدمت جامعه ی پزشکی هستم، در کنار شما دانشجویان عزیز حضور دارم و إن شاء الله که از این پس بتوانیم ارتباطی مداوم و نزدیک با دانشجویان داشته باشیم و شرایط لازم را جهت آسایش و امنیت آنها در ابعاد گوناگون فراهم نماییم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: به دلیل ماهیت دانشگاه علوم پزشکی که سر و کار اصلی آن با بحث سلامت جسم و جان انسان هاست، لازم است که شرایط به نحوی مطلوب فراهم گردد تا دانشجویان تلاش خود را در زمینه اعتلا و ارتقای سطح دانش علمی و مهارت تجربی خود اختصاص دهند تا بتوانند خدمات شایسته ای را به جامعه ی خویش ارائه کنند.

دکتر یزدان پناه ابراز داشت: به طور قطع، وظیفه اصلی و اساسی دانشجویان علوم پزشکی، اهتمام ورزیدن نسبت به امر تحصیل و یادگیری علم است؛ اما واقعیت این است که دانشجویان، دوران جوانی خود را سپری می کنند و نه تنها در بعد درسی بلکه در سایر ابعاد و مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز انتظار می رود که بتوانند تصمیم های درستی اتخاذ کرده و واکنش های مناسب نشان بدهند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن اشاره به اوضاع فعلی کشور و همچنین تحریم های روزافزونِ ظالمانه که بر کشورمان وارد می شود گفت: اصل اساسی در شرایط کنونی، حفظ وحدت و همبستگی، تلاش در راستای هم افزایی و خودداری از تخریب همدیگر می باشد و لازم است که ضمن درک موقعیت جامعه متوجه باشیم که اگر هجوم دشمن آغاز شود دیگر به چپ و راست بودن، اصلاح طلب یا اصول گرا بودن و از این قبیل مسائل توجهی نمی کند؛ فلذا حفظ وحدت باید در اولویت باشد.

وی افزود: یکی از معضل های فعلی جامعه ما، عدم توانایی تحمل یکدیگر و عدم تحمل نظرات مخالف است و از آنجا که دانشجویان امروز، مدیران فردای کشور هستند لازم است تا از همین دوران دانشجویی و در فضای دانشگاهی، این مطلب را تمرین کرده و بپذیرند که هیچ فرد، نهاد یا تشکلی نمی تواند به طور ۱۰۰ درصد بگوید که حرف و نظر من درست و حرف و نظر دیگر گروه ها ۱۰۰ درصد اشتباه است؛ لازم است نظرها و عقاید مخالف و موافق را بشنویم و تفاوت ها و اختلاف سلیقه ها را پذیرا باشیم.

یزدان پناه به برنامه های دانشجویی و محتوای آنها اشاره کرد و افزود: قرار نیست اگر در برنامه ای، سخنران ابراز نظری کرد که با عقاید ما مخالف بود، از روی احساسات یا تعصب های نا به جا، واکنش های غیرمعقولانه و تخریب گرانه نشان بدهیم؛ هر مسئله ای باید از مجرای قانونی مشخص خود پیگیری و حل بشود.

وی تاکید کرد: عقیده شخصی من این است که در دانشگاه‌، امنیت یا باید برای همه باشد یا برای هیچکس؛ فلذا انتظار داریم که دانشجو نظرات و دیدگاه های خود را بیان کند و به طور مستقل عقاید خود را ابراز نماید و مجموعه ی دانشگاه نباید بخاطر اشتباه یا خطای دانشجو به وی آسیب وارد کرده و عرصه را بر وی تنگ کند؛ لازم است تا با راهنمایی و هدایت دانشجو، شرایط را فراهم کنیم تا در برنامه های بعدی خود بتواند به طور منطقی تر و عقلانی تر تصمیم بگیرد.

دکتر یزدان پناه ضمن تقدیر و تشکر نسبت به زحمات معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران تابعه دانشگاه گفت: دانشجویان عزیز، نور چشم ما و به مثابه فرزندان ما هستند و هدف اصلی مجموعه ی دانشگاهی، فراهم کردن شرایط رفاهی، تحصیلی، مشاوره ای و.. به بهترین نحو می باشد؛ قطعا کمبودها و نقایصی وجود دارند که لازم است در جهت رفع آنها اقدام کنیم و البته باید دانشجویان هم کم و کاستی ها را به مدیران و مسئولین مربوطه با نگاهی انتقادی و پرسشگرانه و نه تخریبی، اعلام کنند تا إن شاء الله در کمترین زمان ممکن، مشکلاتشان مرتفع شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: همه ی برنامه های ما باید در جهت رفاه و آسایش شما دانشجویان عزیز باشد فلذا بنده قول می دهم که اولویت خود را خدمت رسانی به دانشجویان قرار دهم و هم چنین از همه ی معاونین، مدیران و مسئولان نیز انتظار خدمت گذاری و پاسخگو بودن به دانشجویان را دارم چرا که لازم است دانشجویان را ارج نهیم تا بتوانند با فراغ بال و آسایش خاطر به امر تحصیل و کسب علم بپردازند.

برپایه ی این گزارش؛ در این جلسه که تا ساعات آغازین بامداد ۲۲ اردیبهشت ماه به طول انجامید، دبیر شورای صنفی دانشجویان، دبیر تشکل های دانشجویی و دبیر کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه، ضمن عرض تبریک و خیرمقدم به سرپرست جدید دانشگاه، به بیان درد دل ها و دغدغه های خود پرداختند و انتقادات، پیشنهادات و گله های خود را در زمینه های مختلف دانشجویی، فرهنگی، صنفی و.. ابراز داشتند.

دانشجویان در خلال صحبت های خود، حضور دکتر یزدان پناه در اولین جلسه کاری خود در میان جنبش دانشجویی را به فال نیک گرفته و به حضور مداوم وی در میان دانشجویان، حفظ ارتباط خود با آنها، شنیدن حرف ها و حضور در جلسات و برنامه های دانشجویان تاکید داشتند و این مسئله را یکی از مهم ترین معضلات خود در گذشته بیان نمودند.
تخصیص و افزایش بودجه ی بیشتر جهت برگزاری و برقراری برنامه های کانون ها و تشکل ها، توجه به امور رفاهی دانشجویان، توجه بیشتر به کانون ها و تشکل ها در جهت فعال تر شدن و برگزاری برنامه های بیشتر، اهتمام در جهت اصلاح امور آموزشی، پرداختن به مسئله ی پیشگیری به جای درمان، مرتفع کردن مشکلات دانشجویان در بیمارستان ها و محیط های درمانی و.. از جمله مباحث مطرح شده توسط دانشجویان بود.

این جلسه در محل سالن EDC دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.