یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

نشست

جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با همتایاران سلامت روان، تشکل ها و کانون ها ی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با همتایاران سلامت روان، تشکل ها و کانون ها ی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری، جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با حضور دکتر سید ناصر رضایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاون فرهنگی دانشجویی، مدیر اداره ی مشاوره و سلامت روان، همتایاران سلامت، تشکل ها و کانون ها ی دانشجویی در محل سالن EDC دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

دکتر رضایی گفت: مسئله ی سوءمصرف مواد مخدر و اعتیاد، از موضوعات شایع و رو به پیشرفت در جوامع امروزیست که نیازمند توجه و اهتمام ویژه در راستای بالا بردن توانایی مقابله با آن ها می باشد که برگزاری این چنین نشست هایی کمک شایانی به اعتلا و ارتقای سطح آگاهی و معلومات و همچنین حساس تر کردن جامعه ی دغدغه مند پزشکی نسبت به این مسئله ی حیاتی می کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن اشاره به این که ۷۱۵ نوع ماده ی مخدر در سطح دنیا داریم که روز به روز هم به تعداد آن ها افزوده می شود، اشاره داشت: 3 میلیون معتاد رسمی در کشورمان وجود دارد و با توجه به ضریب بالای آلودگی در کشور ، تنها راه نجات و برون رفت از این وضع، همدلی و همکاری تمام اقشار جامعه به خصوص جامعه ی دانشگاهیست که امید و نگاه اصلی ما به تلاش های تشکل ها و نهادهای دانشجوییست.

وی خاطرنشان کرد: ساختار شکنی، پیشروندگی و خزندگی، ویژگی های اصلی آسیب های اجتماعی اعم از سرقت، نزاع، سوءمصرف، اعتیاد و غیره می باشد؛ چنانکه در آسیب شناختی اعتیاد به مواد مخدر عللی همچون نبود برنامه های تفریحی، ارتباط نداشتن با والدین، نا امیدی نسبت به آینده، وعده های کاذب مسئولان و .. وجود دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.