یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

معاون فرهنگی دانشجویی علوم پزشکی بیرجند در خوابگاه فاطمیه:

نقد پذیریم/ پای دانشجویان به جلسات تصمیم گیری معاونت باز می شود/کمیته صرفه جویی راه اندازی شود/سلف را دریابید

بیرجند/دکتر جوادی

معاون فرهنگی دانشجویی با همراهی مدیر فرهنگی وجمعی از سایر مسئولین و کارشناسان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه به خوابگاه فاطمیه رفت و ضمن جویا شدن مشکلات این خوابگاه، نسبت به رفع مواردی که میسر باشد قول مساعد داد.

به گزارش مفدا بیرجند، در بازدید دکتر عباس جوادی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و مسئولین و کارشناسان واحدهای مختلف معاونت از خوابگاه فاطمیه، نمایندگان شورای صنفی این خوابگاه به بیان مشکلات متعدد حیطه های مختلف با محوریت مسائل صنفی رفاهی از جمله تعمیر و تعویض یخچال برخی اتاق ها، تعمیر شوفاژها، ساماندهی وضعیت آب تصفیه خوابگاه، تفکیک کلیدهای کولرهای پاویون ها، درخواست سماور در آشپزخانه ها، تسهیل استفاده از سالن مطالعه دانشگاه در شب برای دانشجویان دختر خوابگاهی، بهبود کیفیت غذای سلف، تغییر چینش مخلفات غذا و... پرداختند.
سپس مسئولین مربوطه به پاسخگویی برای رفع مشکلات مذکور پرداختند.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان خوابگاه فاطمیه گفت: امشب تمامی مسئولین معاونت فرهنگی دانشجویی در این نشست حضور دارند و انتظار می رفت که دانشجویان مشارکت فعالتری داشته باشند
دکترعباس جوادی با اظهار اینکه گاهی مسیر پیگیری مطالبات را اشتباه می رویم اضافه کرد: باید برای پیگیری و به نتیجه رسیدن مطالبات دانشجویی احساس وظیفه وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه نقد پذیر هستیم وهمواره از نقدهای سازنده و منصفانه استقبال می کنیم خاطرنشان کرد:پای دانشجویان باید به تمام جلسات معاونت باز باشد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اعلام اینکه مشارکت حداکثری و همراهی دانشجویان با مجموعه معاونت از اولویت های ما است اضافه کرد: به دنبال حضور اثربخش نمایندگان دانشجویی در جلسات تصمیم گیری معاونت هستیم
دکتر جوادی راه اندازی اتاق های فکر متشکل از دانشجویان خوش فکر فارغ از هر سلیقه ای را از دیگر برنامه های معاونت عنوان کرد و افزود: به راهکارهای دانشجویی برای ارتقاء جایگاه معاونت نیاز داریم.
وی با اشاره به کمبودهای اعتباری و اظهار اینکه کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد تصریح کرد: ضروری است که خردمندانه و منطقی کمیته های صرفه جویی راه اندازی شود.
 معاون فرهنگی دانشجویی با اعلام اینکه صرف 400 میلیون ریال در ماه برای تهیه ضرف یکبار مصرف غذای دانشجویی رقم بالایی است اضافه کرد: قطعاً توزیع غذای با کیفیت خواسته ما هم می باشد.
دکتر جوادی با اشاره به دوران دانشجویی خود در مقطع دکترا افزود: باید هزینه های غیر ضروری مدیریت و کاهش یابد.
وی با بیان اینکه نیاز است که سلامت دانشجویان بیشتر مد نظر قرار گیرد گفت: اگر برای مقوله سلامت کم بگذاریم، به دانشجو ظلم می شود.
معاون فرهنگی دانشجویی با اظهار اینکه ترکیب غالب مجموعه مسئولین و همکاران معاونت از نسل جوان هستند و با دانشجویان اختلاف سنی یک تا دو دهه بیشتر ندارند گفت: به دنبال انجام هر کاری به صورت درست و دقیق هستیم و سمبل کردن در کارها را نمی پسندیم.
دکتر جوادی با اشاره به قدم هایی که برای پیشبرد بهتر کارها برداشته شده است اظهار داشت: در حال حاضر کارشناس تغذیه به صورت پاره وقت از بیمارستان جذب کردیم و از یکی از اساتید هیئت علمی تغذیه نیز برای نظارت علمی بر کیفیت و کمیت غذا درخواست همکاری کردیم.
وی با بیان اینکه در آخرین هیئت رئیسه دانشگاه یادآور شدم که سلف را دریابید، از کمبود اعتبار 20 میلیارد ریالی در سال گذشته خبر داد و گفت: خدمت به دانشجو را وظیفه خود می دانیم.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در ادامه از دغدغه های دانشجویی گله مند شد و گفت: چرا دانشجو نباید دغدغه تاخیر استاد به کلاس و یا تعطیلی کلاس درس را داشته باشد.
دکترجوادی در پایان از حضور یکایک همکاران و دانشجویان در این نشست قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.