یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

دانشگاه‌های دولتی تحت پوشش وزارت علوم کارنامه خدمات تغذیه دریافت می‌کنند

طبخ و توزیع روزانه  ۲۱۰۰ پرس غذا توسط سلف سرویس مرکزی دانشگاه

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه اجرای طرح رتبه بندی و ارتقاء آشپزخانه‌های دانشگاه های دولتی این بار از ارائه کارنامه به خدمات تغذیه این مراکز آموزشی خبر داد.

به گزارش مفدا، صندوق رفاه دانشجویان، کارنامه رتبه بندی خدمات تغذیه دانشگاه های دولتی را صادر می کند. دانشگاه ها باید اقدامات لازم در خصوص تکمیل، کنترل و هماهنگی با نمایندگان دبیران مناطق ۱۰ گانه را برای تایید نهایی اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تغذیه تا اول خردادماه به عمل آورند.
سه فاکتور در ارائه کارنامه خدمات تغذیه دانشگاه های دولتی مهم است که در ادامه به آن اشاره می شود. فضای کالبدی شامل آشپزخانه، سالن‌های غذاخوری و مکان های جانبی، مدیریت برون سپاری شامل ثبت قرارداد خرید، قرارداد پخت و پخش، همچنین ارزیابی اجرای فرایندها و رعایت قوانین شامل برنامه غذایی و رعایت ارزش تغذیه ای، کیفیت و نوع مواد اولیه، بهداشت مواد غذایی، رعایت آنالیز غذایی، بهینه سازی الگوی مصرف و نیروی انسانی.
کارنامه رتبه بندی یاد شده بر اساس اطلاعات ثبت شده دانشگاه در سامانه جامع تغذیه صندوق رفاه دانشجویان صادر می شود.
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در ادامه اجرای طرح ارتقاء و بازسازی آشپزخانه های دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، بخش دوم این طرح را برای آشپزخانه های سطح دو این مراکز آموزش عالی به اجرا در می آورد.
به گزارش ایرنا، زیرشاخص های مورد نیاز برای تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه ها شامل سالن آماده سازی و فرآوری سبریجات، آماده سازی و فرآوری گوشت، غلات و حبوبات، پخت برنج، خورشت و سرخ کردن، پخت کباب و ظروف پذیرایی است که صندوق رفاه دانشجویان به تمام دانشگاه های دارای آشپزخانه های سطح دو ابلاغ کرده است.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.