دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

پویش ملی بهار همدلی؛

پیوستن رؤسای ۵۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی به پویش ملی بهار همدلی/آغاز ماراتنی از مهر

پویش ملی بهار همدلی

پویش ملی بهار همدلی اولین جرقه‌های بارش مهر و محبت خود را به همت ۳۰ نهاد دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزات بهداشت، آغاز کرد و در مدت کمتر از ۱۵ روز توانست جامعه دانشگاهی علوم پزشکی را در مسیر اهداف خود همراه کند.

به گزارش مفدا، پویش ملی بهار همدلی تلاش دارد تا به رفع نیازهای هموطنان سیل زده در سطوحی بیش از نیازهای اولیه مانند چادر، پتو، پوشاک و غذا بپردازد و به تامین مسکن و ساخت خانه برای هموطنانی که در سیل‌های فروردین ماه، خانه خود را به صورت کامل از دست دادند بپردازد.

پویش ملی بهار همدلی در تکاپو است تا به همت اساتید، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارمندان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، دو هزار خانه از مجموع ۶۰ هزار خانه ویران شده در سیل‌های فرودین ماه ۹۸ را بازسازی کرده و سقفی بر آوار باقی مانده ازسیل برای هموطنان محیا کند.

بر این اساس سهم ساخت خانه از سوی هر دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی بر مبنای تعداد اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان مشخص شده است و در ازای هر ۳۰ میلیون تومان کمک‌های خیرانه جامعه دانشگاهی علوم پزشکی؛ مبلغ ۶۰ میلیون تومان از سوی نهادهای حمایتی تعلق خواهد گرفت، که در مجموع با ۹۰ میلیون تومان، خانه‌ای مستحکم برای عزیزان خسارت دیده در سیل محیا خواهد شد.

پویش ملی بهار همدلی امید دارد تا با قطره قطره کمک‌های مالی جامعه فرهیخته دانشگاهی، آجر به آجر به ساخت خانه برای هموطنان عزیز کشور افزوده شود و ظرف مدت ۱۰ ماه و قبل از آغاز سال جدید، هموطنان سیل زده در کشور بتوانند در خانه مستحکم و پر مهرشان زندگی را دنبال کنند.

طی دو هفته گذشته و حدود ۲۰روز پس از اعلام فراخوان پویش ملی بهار همدلی در ابتدا این رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بودند که به پویش ملی بهار همدلی پیوسته و اعلام آمادگی کردند که در مسیر ساخت خانه برای سیل زدگان کشور تمام تلاش خود و همراهی هیأت رییسه مرکز را به کار خواهند بست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که ۱۲۵ واحد مسکونی، سهم همدلی دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز در پویش ملی بهار همدلی است، گفت: انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با داشتن بیش از  ۳۷ هزار و ۴۰۰ عضو هیات علمی، کارمند و دانشجو با مشارکتی در حدود سه میلیارد و ۷۴۷ میلیون تومان، بتواند ساخت ۱۲۵ واحد مسکونی از منازل تخریب شده هموطنانمان در سیل‌های اخیر کشور را بر عهده بگیرد.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز پس از پیوستن به پویش ملی بهار همدلی گفت: راه اندازی پویش ملی بهار همدلی نشان داد، که نیروهای پرتلاش و آماده به خدمت حوزه سلامت کشور، مثل همیشه در زمان وقوع حوادث و بحران ها، در خط مقدم کمک به آسیب دیدگان هستند، تا از درد و رنج آنان بکاهند.

دکتر محمد آقاجانی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل زده، تشکیل پویش ملی بهار همدلی را اقدامی خیرخواهانه از سوی جامعه علوم پزشکی کشور در راستای بازسازی منازل هموطنان سیل ‌زده برشمرد که خانواده دانشگاه شهید بهشتی در این اقدام معنوی مشارکت خواهند کرد.

دکتر محمد اسماعیل زاده، دبیر هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: نخستین گام این اقدام انسان دوستانه در هیات ریسه دانشگاه با لحاظ کردن کمک‌های مالی و انفرادی رییس دانشگاه  و معاونین آغاز شد که مقدمه مشارکت جمع کثیری از اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در این حرکت خیرخواهانه خواهد شد.

دکتر حسین کریم؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن پیوستن به این پویش ملی، خاطر نشان کرد: همکاران دانشگاه علوم پزشکی البرز در اقدامی خداپسندانه و مردم دوستانه در اولین روز کاری سال، اقدام به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی کردند و تمام سعی ما بر این است که بتوانیم در طرح "پویش ملی بهار همدلی" نیز به بهترین شکل ممکن به هم وطنان کمک کنیم.

دکتر محمدرضا میرجلیلی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد، ضمن ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده مناطق سیل زده کشور، اظهارکرد: شروع سال ۹۸ اگرچه با باران، این نعمت الهی همراه بود اما متاسفانه، بسیاری از هموطنانمان را در سختی قرارداد.

وی افزود: آرزو می‌کنم، اتحاد و همیاری ما آبادانی ویرانی‌های سیل را محقق ساخته و با نظارت درست و دقیق مسؤولین، هم میهمانان عزیزمان در مناطق سیل زده، هرچه زودتر شادمان و امیدوار به زندگی عادی خود باز گردند.

دکتر ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز پس از پیوستن به پویش ملی بهار همدلی بیان داشت: استان خوزستان خود از استان‌های درگیر در سیل بوده بطوری که روزانه شاهد جاری شدن سیلاب در بخش‌های زیادی از روستاها و شهرستان‌های استان بودیم و جامعه دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با یک بسیج همه جانبه و تلاش شبانه روزی در کنار عزیزان درگیر در سیلاب بوده‌اند.

وی با اشاره به ارزشمند بودن این پویش دانشجویی، افزود: بنده و اعضای هیات رئیسه دانشگاه با کمال افتخار به این پویش پیوسته و از کلیه اعضا هیات علمی، کارکنان و دانشجویان عزیز برای پیوستن به این پویش و مشارکت در این اقدام خیرخوانه و ماندگار دعوت به عمل می‌آوریم.

دکتر طاهره چنگیز؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به سختی‌های بعد از فاجعه سیل برای هموطنان برخی استان‌های کشور، تشکیل پویش ملی بهار همدلی برای بازسازی منازل سیل زدگان از سوی جامعه علوم پزشکی کشور را اقدامی هوشمندانه و امیدوار کننده خوانده و رسما به این پویش پیوست.

دکتر محمدرضا دارابی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ابراز داشت: ز تمامی دانشگاهیان اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان درخواست می‌کنم به پویش ملی بهار همدلی پیوسته و حمایت‌هایی با هر میزان و مبلغ را در این مسیر قرار دهند.

دکتر سعید کشمیری، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعلام خبر پیوستن خود و اعضای هیأت رییسه این دانشگاه به پویش ملی بهار همدلی بیان داشت: ز ابتدای این واقعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به این مناطق ارسال کرده است و هم اکنون نیز با شروع این پویش دانشجویی، جهت همدلی بیشتر با هموطنانمان در این مناطق همراه خواهیم شد.

دکتر محمدحسین صومی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابراز داشت: پویش ملی بهار همدلی به همت انسان‌های پاک و خالص یعنی دانشجویان رقم خورده است و بنده همواره از بودن در محیط دانشگاه و  کنار دانشجویان که منبع انرژی و صفا و صمیمیت هستند، لذت می‌برم و احساس می‌کنم این موضوع نعمت بزرگی است که خدا به اینجانب عنایت کرده است.

در مجموع ۵۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی با اعلام خبر پیوستن رییس و اعضای هیأت رییسه مرکز خود به پویش ملی بهار همدلی، اعلام آمادگی بالای خود را برای پوشش هر چه بهتر اهداف این پویش دانشجویی اعلام و هر کدام بر اساس تعداد اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و دانشکده خود، سهمی را در ساخت خانه برای هموطنان خسارت دیده در سیل متقبل شدند.

بهار همدلی پس از آغازی سیل آسا در قالب پویش ملی، خود را در کنار عزیزانی قرار خواهد داد که خانه و زندگانی‌شان را در یک لحظه در زیر خرواری از آب و گل و لای از دست رفته دیدند و اکنون چشم امیدشان به نگاه خیرانه تمامی اقشار جامعه از جمله جامعه دانشگاه است.

این پویش با شعار «هموطن خانه‌ات را دوباره خواهیم ساخت» تلاش خود را برای برداشتن سهمی هر چند اندک از این خسارت سنگین خواهد برداشت، باشد که جامعه دانشگاهی علوم پزشکی مانند همیشه نقش خود را در چنین شرایط خاصی آن گونه که از آن انتظار می رود ایفا کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.