دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزایش می یابد

مدیر دانشجویی شاهرود

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با تکمیل دو مجموعه در حال ساخت، ۴۸۸ نفر به ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه افزوده می‌شود.

"مهین صالحیان" در گفتگو با خبرنگار مفدا شاهرود با اشاره به آغاز ساخت دو خوابگاه جدید دخترانه و پسرانه از سال ۹۵، اظهار داشت: این ساختمان ها حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

وی با بیان اینکه هر یک از این ساختمان ها ظرفیت اسکان۲۴۴ دانشجو را خواهد داشت، افزود: خوابگاه دختران سه هزار و ۵۰۰ و خوابگاه پسران سه هزار و ۳۶۸ متر مربع زیربنا دارد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین با تأکید بر اینکه به همه دانشجویان روزانه متقاضی، خوابگاه تعلق می گیرد، ابراز کرد: این دانشگاه دارای سه مجموعه خوابگاهی به صورت ملکی و با امکانات و تجهیزات مناسب است.

صالحیان با بیان اینکه خوابگاه دخترانه شقایق به ظرفیت ۴۳۰ نفر دارای ۶ ساختمان دو و سه طبقه است، یادآور شد: این مجموعه با وجود دارا بودن قدمت زیاد خوب نگهداری شده و بدون مشکل خاصی قابل استفاده است.

وی با اشاره به اسکان دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ساختمان های مجزا، تصریح کرد: فضای سبز، سالن ورزشی، زمین والیبال، فضای دوچرخه سواری، نمازخانه، سالن های مطالعه، تلویزیون، کامپیوتر و دفتر مشاوره از جمله امکانات این مجموعه خوابگاهی است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه خوابگاه نرگس نیز که عمدتا به اسکان دانشجویان پزشکی و رزیدنت ها اختصاص یافته در مجاورت بیمارستان امام حسین (ع) قرار دارد، افزود: این خوابگاه ۲۵۰ نفر ظرفیت داشته و دارای امکاناتی چون سالن ورزشی، نمازخانه و فروشگاه است.

صالحیان اضافه کرد: هر ۲ خوابگاه دارای سالن توزیع غذا برای وعده شام هستند و در زمان امتحانات، وعده نهار نیز در خوابگاه ها توزیع می شود.

وی در خصوص خوابگاه پسران نیز گفت: خوابگاه سامان با ظرفیت بیش از ۲۵۰ نفر علاوه بر امکانات کامل، دارای زمین چمن است.

صالحیان به برنامه های هفته خوابگاه ها نیز اشاره کرد و افزود: تقدیر از اتاق های نمونه، برپایی سفره های افطار دورهمی دانشجویی، برگزاری مسابقات دانشجویی از جمله مسابقات PS در خوابگاه پسران، برگزاری کارگاه مهارت های زندگی و نشست مشاوران با دانشجویان در اتاق های خوابگاه ها از جمله برنامه های این هفته است.

وی ادامه داد: برنامه افطار دورهمی دوشنبه و چهارشنبه به ترتیب در خوابگاه های شقایق و نرگس و سه شنبه با حضور رئیس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و مدیران حوزه دانشجویی در خوابگاه پسران برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی، اضافه کرد: فردا شب مسابقه آشپزی به طور همزمان در خوابگاه های شقایق و نرگس برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.