دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

دیدار صمیمانه رئیس علوم پزشکی بیرجند با دانشجویان خوابگاه ولیعصر و حضور وی در اتاق دوران تحصیلش

بیرجند/گزارش تصویری

رئیس دانشگاه با همراهی معاونین فرهنگی دانشجویی، توسعه مدیریت و منابع، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشکده پیراپزشکی، مدیران و روسای ادارات معاونت فرهنگی دانشجویی همزمان با هفته خوابگاه ها، ازخوابگاه پسرانه ولیعصر(عج) بازدید کرد.

به گزارش مفدا بیرجند، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی ابتدا از بخش های مختلف خوابگاه بازدید کرد و در ادامه با تعدادی از دانشجویان برای شنیدن مطالبات آنان همصحبت شد و قبل از برگزاری نشست صمیمانه با دانشجویان در نمازخانه خوابگاه با ساکنین برخی اتاق ها نیز دیدار و گفت و گو کرد.
از نکات جالب این بازدید اینکه دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه و دکتر حسین دهقانی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه بخشی از زندگی دانشجویی مقطع دکتری عمومی خود را در این خوابگاه سپری کرده اند و رئیس دانشگاه با اظهار اینکه از دوران استاژری در اتاق ۲۰۶ خوابگاه ولیعصر اسکان داشته است به جمع دانشجویان این اتاق رفت.

دانشجویان اتاق ۲۰۶ نیز که از این دیدار بی مقدمه شگفت زده شده بودند، لحظاتی را به گفتگوی خصوصی اختصاص دادند و از فرصت به وجود آمده برای گرفتن عکس سلفی با رئیس دانشگاه استفاده کردند.
 رئیس دانشگاه در نشستی صمیمانه ای که در ادامه برگزار شد با تبریک هفته خوابگاه ها و اظهار اینکه بازدید از خوابگاه های دانشجویی باید یکی از برنامه های مدون دانشگاه باشد گفت: بنده هم برای حضور در برخی از این بازدیدها در طول سال بی میل نیستم و از برنامه هایی اینچنینی استقبال می کنم
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اظهار اینکه بازدیدهای دوره ای باید به گونه ای باشد که طرح موضوعات و بیان مشکلات روی همدیگر تلنبار نشود اضافه کرد: بازدیدها نباید منوط به هفته خوابگاه ها باشد.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمند در خوابگاه ها و همچنین وجود یکسری مشکلات در فضاهای خوابگاهی خاطرنشان کرد: مشکلات و مواردی که رفع شدن آنها میسر باشد را مجموعه معاونت فرهنگی دانشجویی پیگیری خواهند نمود
رئیس دانشگاه، تغییر زمانبندی برنامه استفاده از سالن های ورزشی برای کارکنان و دانشگاه را منوط به نظرات مشترک اداره تربیت بدنی، رفاه و دانشجویان دانست و گفت:درحال حاضر تنوع نهادهای دانشجویی زیاد شده است و بالطبع نمایندگان دانشجویی بهتر می توانند پیگیر رفع نیازهای فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، صنفی، رفاهی و ... باشند.
دکتر دهقانی، مشارکت دانشجویان را لازمه تداوم برنامه های متنوع و حل مشکلات آنان عنوان کرد و گفت: شورای صنفی پل ارتباطی دانشجویان و مسئولین دانشگاه هستند که انتظار می رود از این ظرفیت در برنامه ریزی و اجرای برنامه ها بیشتر استفاده شود
وی با اشاره به سوابق فعالیت های دانشجویی خود در انجمن اسلامی دانشگاه و تنش هایی که گاهی با مسئولین به وجود می آمده است گفت: هرچقدر که آستانه تحمل ما بالاتر برود، تنش ها و چالش های دانشجویی کمتر می شود.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه هدف اصلی دانشجو در دوران تحصیلی درس خواندن است گفت: در عین حال که انتظار نداریم دانشجو تک بعدی باشد ولی نباید هدف اصلی دانشجو فراموش شود
دکتر دهقانی افزود: در کنار درس خواندن باید بستر امکانات ورزشی رفاهی، تفریحی، فوق برنامه و... فراهم شود.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز با ارائه گزارشی از اقداماتی که در هفته خوابگاه ها انجام خواهد شد به برگزاری انتخابات شورای صنفی اشاره کرد و گفت: شورای صنفی را بازوی توانمندی برای حوزه فرهنگی دانشجویی و دانشگاه می دانیم و از دانشجویان برای مشارکت فعالانه در این انتخابات دعوت کرد.

دکتر عباس جوادی با اشاره به تعطیلی پروژه حصارکشی خوابگاه ولیعصر(عج) به دلیل بدهی دانشگاه به شهرداری، خواستار رفع مشکلات در این خصوص شد.
گفتنی است در این نشست دانشجویان نیز با قدردانی از حضور رئیس دانشگاه و هیئت همراه در جمع ساکنین این خوابگاه به طرح مشکلات و مسائل متعددی در زمینه سرعت اینترنت، ساعت ورود دانشجویان به خوابگاه در آخر شب، نصب دوربین در راهروهای خوابگاه، جانمایی محل توزیع نشریات دانشجویی،عدم توزیع نشریات در خوابگاه های خودگردان، قدیمی بودن کتب کتابخانه خوابگاه، اختصاص کامپیوترهای جدید، نصب پرینتر، برخورد با افراد سیگاری، ساماندهی وضعیت آب شیرین کن، اضافه نمودن سماور، نابسامانی وضعیت بوفه های خوابگاه و دانشگاه، توزیع صبحانه به افراد غیرخوابگاهی، تغییر برنامه غذایی سلف در ماه رمضان، منفعل شدن فعالین فرهنگی دانشجویی و... اشاره کردند که با قول مساعد رئیس دانشگاه و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در مواردی که قابل بهبود باشد روبرو شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.