دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱

بهار همدلی/ متخصص بیهوشی قلب و استاد رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

مشارکت و همدلی مردم در پویش بهار همدلی، تحمل سختی را برای مردم آسیب دیده آسان می‌کند

پویش همدلی

دکتر علی صادقی اظهار داشت: وقتی جامعه می‌بیند قشری که در مشاغل سخت پزشکی هستند برای کمک به هموطنان گرفتار خود کمک و تلاش می‌کنند، آنها نیز تشویق می‌شوند و همه با تشریک مساعی در مصائب و مشکلات و در شرایط بحرانی به کمک هم می‌آیند. این مشارکت و همدلی تحمل سختی را هم برای مردم آسیب دیده آسان می‌کند.

پوستر پویش ملی بهار همدلی

دکتر علی صادقی متخصص بیهوشی قلب و استاد رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران است که به همراه رئیس بیمارستان و جمعی از پزشکان این بیمارستان به پویش ملی «بهار همدلی» پیوسته‌ است. وی در گفتگو با مفدا از فعالان عرصه سلامت برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از سیل اظهار داشت: مردم از گرفتاری و ناراحتی همنوعان خود متاثر می‌شوند و در شرایطی مانند سیل و زلزله تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا به کمک یکدیگر بشتابند و معمولا جوان‌ها استعداد و آمادگی بیشتری برای فداکاری دارند چون وابستگی و تعلقشان به زندگی کمتر است و بنابراین پیشتاز کمک رسانی به دیگران می‌شوند.

دکتر صادقی با یادآوری فداکاری‌های جوانان در جنگ تحمیلی گفت: همان طور که در جنگ تحمیلی جوانان توانستند با اتحاد و ایمان در مقابل دشمن بایستند و بر مشکلات فائق آیند، امروز نیز در هر مسیری که قدم می‌گذارند سربلند و موفق هستند. در پویش بهار همدلی نیز دانشجویان و جوانان آغازگر راه بودند.

این پزشک متخصص ادامه داد: ما نیز به تاسی از جوانان عزیز وطنمان باید کمک کنیم و دست به دست هم دهیم تا مشکلات مردمی که گرفتار سیل و ویرانی‌های ناشی از آن شدند، حل شود.

وی با تاکید بر اینکه شاغلان در حرفه‌های علوم پزشکی کارشان خیرخواهانه است، اظهار داشت: از این قشر زحمتکش و فداکار انتظار می‌رود که در گرفتاری‌های دیگر مردم نیز سهیم شوند و کمک کنند که مشکلات و  گرفتاری‌های هموطنانمان که در اثر سیل رخ داده است، کمتر شود.

صادقی با ذکر این نکته که دانشجویی بودن پویش همدلی در پیشرفت کار تاثیر بسیاری دارد، اظهار داشت: حضور دانشجویان در این طرح باعث اعتمادسازی و ایجاد انگیزه برای دیگر اقشار می‌شود و دیگران وقتی بدانند که دانشجوی پای کار است حتما مصمم‌تر مشارکت می‌کنند. مسئولین نیز وقتی بدانند که مردم خودشان آستین بالا زده‌اند و به هموطنان خود کمک می‌کنند حتی المقدور در جهت دهی و سامان دهی این حرکت، کمک خواهند کرد.

 وی در پایان اظهار داشت: وقتی جامعه می‌بیند قشری که در مشاغل سخت پزشکی هستند برای کمک به هموطنان گرفتار خود کمک و تلاش می‌کنند، آنها نیز تشویق می‌شوند و همه با تشریک مساعی در مصائب و مشکلات و در شرایط بحرانی به کمک هم می‌آیند. این مشارکت و همدلی تحمل سختی را هم برای مردم آسیب دیده آسان می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.