سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

دانشجویان فعال دانشگاه علوم پزشکی فسا جهت طرح "بسیج ملی کنترل فشارخون" به معاونت بهداشتی معرفی شدند

فشار خون فسا

از آنجا که بسیج ملی کنترل فشارخون یک برنامه ملی در کشور است، لذا ضروری است اطلاع ­رسانی و ارتقاء آگاهی مردم از اجرای برنامه ها ضمن جلب مشارکت و همکاری همه نهادها، صورت گیرد.

به گزارش مفدا فسا، خانم خدیجه خیراتی سرپرست اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اشاره به طرح "بسیج ملی کنترل فشارخون" گفت: از آنجا که بسیج ملی کنترل فشارخون یک برنامه ملی در کشور است، لذا ضروری است اطلاع ­رسانی و ارتقاء آگاهی مردم از اجرای برنامه ها ضمن جلب مشارکت و همکاری همه نهادها، صورت گیرد.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن اعلام و اطلاع رسانی جامع، تعداد ۵۰ نفر از دانشجویان فعال در این عرصه را به معاونت بهداشت دانشگاه معرفی کرده است، تا ضمن اعلام برنامه زمانی، این طرح به طور جامع اجرا گردد.

خیراتی خاطر نشان کرد: اهداف بسیج ملی فشار خون با آموزش و مشارکت بین بخشی محقق خواهد شد و طبق آخرین مطالعات شیوع فشار خون بالا در کشور در افراد بالای ۲۵ سال، ۲۷ درصد است که نیمی از آنها از بیماری خود بی اطلاعند و نیمی دیگر که مطلع هستند درمان موثر نمی گیرند .

گفتنی است، فشار خون بالا از مهمترین عوامل خطر و تهدیدکننده سلامت مردم همچنین مرگ زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی به شمار می رود . بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برای دستیابی به اهدافش در گام نخست مستلزم افزایش سواد سلامت مردم با همیاری رسانه ها و اصلاح رفتارهای فردی و کسب شیوه های خودمراقبتی است و در گام بعدی نیز مشارکت های درون بخشی و بین بخشی است که با تلاش های جدی بتوانیم بیماری های غیر واگیر که عامل ۸۰ درصد مرگ و میرها در کشور محسوب می شوند، را کنترل کنیم و در افزایش نرخ امید به زندگی سالم، افق روشنی را در پیش رو داشته باشیم .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.