سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

با حضور دکتر نمکی و دکتر مونسان؛

تفاهم‌نامه گردشگری سلامت، میان وزارت بهداشت و سازمان صنایع دستی و گردشگری به امضا رسید

تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

توافق‌نامه همکاری مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور دکتر نمکی و دکتر مونسان به امضا رسید.

به گزارش مفدا، در راستای گسترش همکاری‌های مشترک و اجرای هرچه بهتر قوانین و مقررات موجود دو دستگاه به منظور هماهنگی بیشتر در حوزه گردشگری سلامت با توجه به اولویت و اهمیت موضوع، این توافق‌نامه بین دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد.

موضوع این توافق‌نامه شامل هماهنگی و تقسیم تخصصی کار بین دو دستگاه به منظور برنامه‌ریزی و تدوین سیاست‌های کلی گردشگری سلامت و شامل ۶ بند بوده و اعتبار آن از زمان امضا، ۵ سال است و به صورت خودکار، قابلیت تمدید دارد.

وزارت بهداشت در این توافق‌نامه ۱۲ تعهد از جمله صدور مجوز شرکت‌های تسهیل‌گر خدمات تشخیصی درمانی به گردشگران سلامت، صدور مجوز پذیرش گردشگران سلامت به بیمارستان‌های واجد ضوابط و اعطای  IPD، تعیین تعرفه خدمات پزشکی به گردشگران سلامت و نظارت بر اجرای دقیق آن و برنامه‌ریزی و اقدام فوری جهت حذف واسطه‌های غیرقانونی و جلوگیری از ایجاد آن توسط مراکز درمانی را دارد.

به گزارش وبدا، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز ۱۰ تعهد از جمله صدور مجوز فعالیت در حوزه گردشگری سلامت جهت دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی (بند ب) واجد شرایط یا متقاضیان جدید براساس ضوابط سازمان، نظارت بر نرخ خدمات گردشگری به گردشگران سلامت، حمایت از دفاتر دارای مجوز گردشگری سلامت به منظور بازاریابی و تبلیغات براساس توانمندی‌های گردشگری و درمانی در بازارهای بین‌المللی به‌ویژه بازارهای هدف و همچنین برنامه‌ریزی و اقدام فوری جهت جلوگیری از فعالیت مترجمان غیرقانونی و آموزش تخصصی راهنمایان گردشگری ویژه گردشگری سلامت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.