چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

افتتاح آزمایشگاه هماتولوژی و اتاق آموزش مجازی در دانشکده پیراپزشکی علوم پزشکی بیرجند

بیرجند/افتتاح

آزمایشگاه هماتولوژی و اتاق آموزش مجازی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور رئیس و جمعی از سایر مسئولین دانشگاه به بهره برداری رسید.

به گزارش مفدا بیرجند، "دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی" رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از این دو مجموعه بازدید کرد و راه اندازی آزمایشگاه و اتاق آموزش مجازی را اقدامی ارزشمند در دانشکده پیراپزشکی دانست.

رئیس دانشکده پیراپزشکی نیز با اشاره به برنامه ریزی این دانشکده از حدود ۵ سال پیش برای جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی با هدف ارتقاء دانشکده پیراپزشکی گفت:  به همین منظور مقدمات جذب اعضای هیئت علمی و امکانات مورد نیاز طبق شرایطی که مورد تاکید وزارت بهداشت است فراهم گردید و خوشبختانه پس از بازدید بازدید هیئت بورد هماتولوژی از دانشکده پیراپزشکی، با تصویب رشته کارشناسی ارشد خون شناسی(هماتولوژی) و پذیرش ۷ دانشجو در این رشته موافقت شد.

دکتر محمد ملکانه با اظهار اینکه برای آزمایشگاه هماتولوژی فضایی به مساحت ۴۵ متر مربع در نظر گرفته شد و اعتباری بالغ بر ۸۵۰میلیون تومان هزینه گردید اضافه کرد:این آزمایشگاه برای دانشجویان کاربرد دوگانه آموزشی  پژوهشی  دارد.

وی با اشاره به پذیرش دانشجوی کاردانی به کارشناسی از کشور افغانستان خاطرنشان کرد: دروس تئوری به دانشجویان هراتی از طریق آموزش از راه دورتوسط اساتید دانشگاه انجام می شود و این دانشجویان دروس عملی را می بایست به صورت حضوری در دانشگاه بگذرانند.

رئیس دانشکده پیراپزشکی با اشاره به راه اندازی اتاق آموزش مجازی افزود: اتاقی به مساحت ۱۲ متر مربع و با اعتباری حدود ۳۰میلیون تومان تجهیز شد تا اساتید دانشگاه از این طریق به دانشجویان افغانستانی که به صورت همزمان و انلاین در شهر هرات مستقر هستند به تدریس دروس مدنظر به پردازند و در حال حاضر ترم اول این دانشجویان رو به اتمام است.

دکتر ملکانه تصریح کرد: این اتاق میتواند به عنوان آموزش از راه دور برای دانشجویان خارجی وهمچنین تدریس به دانشجویان سایر دانشگاهای استان و سایر نقاط کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اظهار امیدواری از حمایت های دانشگاه برای توسعه آموزش از راه دور در دانشگاه گفت: باید بستری فراهم شود تا دانشکده ها بتوانند در جهت گسترش تحصیلات تکمیلی و ارتباط با دانشجویان خارج از کشور و بین الملل گام بردارند و بی شک این مساله نیازبه حمایت تمامی مجموعه های دانشگاه به ویژه رئیس دانشگاه و معاون آموزشی دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.