جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸

نخبگان علوم پزشکی در علوم انسانی ادامه تحصیل دهند

دانشجویان علوم پزشکی

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت گفت: دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی در رشته دوم علوم انسانی تحصیل کنند.

به گزارش مفدا به نقل از  مهر، دکتر پروین پاسالار شب گذشته در نشست سالیانه دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: استعدادهای درخشان را باید توانمند کنیم و این کار با ایجاد مسابقات ایده پردازی و گسترش ارتباطات بین المللی امکان پذیر است. ما باید با بهترین دانشگاه‌های دنیا مراوده داشته باشیم تا بتوانیم مقایسه درستی از توانمندی خودمان داشته باشیم.

وی افزود: توجه جدی به ملیت ایرانی و ایرانی بودن باید در دانشجویان تقویت شود و هرگاه اسم ایران می‌آید قلب مان بتپد.

وی با انتقاد از توجه بیش از حد به رشته‌های پزشکی و مهندسی گفت: اینکه می‌گویند بهترین‌ها به پزشکی و مهندسی می‌روند اتفاق خوبی نیست اما این بهترین‌ها می‌توانند به علوم انسانی هم بروند.

وی گفت: دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی امکان تحصیل در رشته دوم را دارند و بهترین انتخاب برای آنها رشته‌های علوم انسانی است. در این رشته‌ها تحصیل کنید تا افق‌های جدیدی پیش روی شما گشوده شود.

وی تاکید کرد: آنچه مهم است این است که دانشجویان برتر باید تلاش کنند که آدم حسابی شوند و در مورد مسائل انسانی و اجتماعی تأمل کنند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.