یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

دانشجوی حافظ کل قرآن دانشکده علوم پزشکی سراب:

فعالیت قرآنی موجب آرامش فکری و درونی انسان می‌شود

غزاله کردلو

"غزاله کردلو" دانشجوی دانشکده علوم پزشکی سراب و حافظ کل قرآن با اشاره به اینکه حدود پنج سال حفظ قرآن طول کشید، گفت:حفظ قرآن را از چهار سالگی شروع کردم و از هفت سالگی به صورت تخصصی این کار را انجام دادم و در نهایت در ۱۲ سالگی حافظ کل قرآن شدم.

به گزارش مفدا سراب، "غزاله کردلو" دانشجوی ترم سه علوم آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی سراب از جمله دانشجویانی است که با علاقه و پشتکار توانسته حافظ کل قران شود و در کنار فعالیت قرانی در آموزش و مهارت آموزی هم از دانشجویان موفق دانشکده محسوب می شود.

خبرنگار مفدا سراب گفتگویی با این دانشجوی موفق انجام داده که با هم می‌خوانیم:

مفدا سراب: چه شد که قرآنی شدید؟

آشنایی من با قرآن بر میگردد به زمانیکه من ۴ سال داشتم و در آن زمان مادرم من را به مهد قرآن می‌برد و از همان زمان به قرآن علاقمند شدم و استعداد خودم را در زمینه حفظ کشف کردم، به طوری که از همسن و سال‌های خودم سریع‌تر آیات را حفظ می‌کردم و خانواده ام به این نتیجه رسیدند که استعداد خاصی در این زمینه دارم و  در کلاس های تخصصی حفظ قرآن کریم ثبت نام کردم و  این راه را ادامه دادم.

مفدا سراب: نقش خانواده در تشویق و بستر سازی در راستای حفظ قرآن کریم چه بود ؟

خانواده نقش خیلی مهمی در پیشرفت هر فرد دارد. خانواده من هم در تاثیر مهمی در این راستا داشتند، مخصوص مادرم که زمانی که کوچکتر بودم همیشه خودشان مرا به کلاس‌ها می‌برد، همچنین تحویل گرفتن و مرورها و ... به عهده ایشان بود. خانواده من باعث دلگرمی بنده در ادامه دادن مسیر بودند.

 مفدا سراب: حفظ قرآن را از چند سالگی آغاز کردید؟

حفظ قرآن را از ۴ سالگی با حفظ جز ۳۰ شروع کردم و بعد دوره روخوانی و ... را گذراندم و سپس از هفت سالگی به صورت تخصصی حفظ را شروع کردم و حدودا ۵ سال حفظ قرآن طول کشید و درنهایت در ۱۲ سالگی حافظ کل قرآن کریم شدم.

مفدا سراب:  مانوس شدن با قرآن چه تاثیری در زندگی تان داشته است؟

مانوس بودن با قرآن هم از لحاظ معنوی هم از لحاظ مادی تاثیرات زیادی روی من داشت. کار قرآنی بیشترین تاثیرش آرامش روحی است که به انسان دست می‌دهد. همچنین حفظ قرآن بر روی حافظه من هم تاثیر زیادی داشت و به طوری که به راحتی می‌توانم چیزهای مختلف را حفظ کنم. 

مفدا سراب: آیا در مسابقات قرآن کریم نیز شرکت کرده اید؟

بله، اولین مقام کشوری خود را در سن ۷ سالگی در رشته حفظ ۵ جزء به دست آوردم. در مسابقات استانی همیشه مقام اول را کسب می‌کردم. در ۱۲ سالگی رتبه اول کشوری در حفظ ۲۰ جز در مسابقات اوقاف که در مشهد مقدس برگزار شد را کسب کردم و در همان سال رتبه اول کشوری در مسابقات دانش آموزی که در اصفهان برگزار شد را کسب کردم. 

مفدا سراب: نظر شما در مورد برگزاری جشنواره قران و عترت وزرات بهداشت چیست؟

برگزاری مسابقات قران و عترت در دانشگاه باعث می شود تا فضای قرانی در بین دانشجویان تقویت شود و از طرفی انگیزه خوبی برای دانشجویان قران دوست و علاقمند به فعالیت قرانی ایجاد می شود و شور و نشاط حاصل از رقابت ها به نظرم یک فضای سالم را در دانشگاه ایجاد می کند و جشنواره قرانی در این راستا موفق عمل کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.