شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

سومین نشست ادارات مشاوره منطقه جنوب کشور برگزار شد

سومین نشست ادارات مشاوره جنوب کشور

سومین نشست ادارات مشاوره منطقه جنوب کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با هدف ارائه گزارش عملکرد ادارات مشاوره دانشگاه‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی برگزار شد .

به گزارش مفدا شیراز، در این نشست که با حضور کریمی، رییس دفتر مرکز مشاوره وزارت بهداشت و همچنین مدیران و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، یاسوج، جهرم، فسا، لار، گراش، یزد، کرمان و هرمزگان برگزار شد، مسئولین و مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه میزبان نیز حضور داشتند.

دکتر کوروش عزیزی، در آیین گشایش این نشست، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و حضار، گفت: از ویژگی های بارز مشکلات روحی و روانی این است که اکثر این مشکلات بصورت خفیف و پنهان بوده و مانند سایر بیماری های جسمی، نمود آشکار و مشخصی نداشته و معمولا خود فرد از وجود این بیماری بی اطلاع می باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به تعریف سلامت بر اساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت، ادامه داد: اگر بخواهیم مبنای سلامتی را بر اساس این تعریف بسنجیم، تقریبا فردی را که دارای سلامتی کامل و تمام باشد نخواهیم یافت و در واقع کار متولیان امر سلامت جامعه بویژه سلامت روان بسیار سخت تر خواهد شد و همین امر اهمیت رسیدگی به موضوع سلامت روان را دو چندان می کند.

عزیزی با توجه به نیاز وجود فضای تحرک و نشاط بویژه در جمعیت های جوان و دانشجویی، اظهار داشت: بی شک یکی از مواردی که می تواند در موضوع حفظ و ارتقاء سطح سلامت روان جامعه تاثیر گذار باشد، ایجاد فضایی شاد و به دور از تنش ها و دغدغه های روحی و روانی می باشد که متولیان امر بویژه متولیان امور جوانان باید در ایجاد و حفظ محیط شور و نشاط به همراه شادی های سالم تمام تلاش خود را مصروف دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: یکی از روش های پویایی و گسترش فضای شور و نشاط در جوامع جوان دانشجویی پرداختن به موضوع ازدواج دانشجویی آن هم به شیوه ای علمی، اصولی و هوشمندانه می باشد تا جوانان بتوانند با انگیزه ای مضاعف و در عین مسئولیت پذیری دوران پر از مخاطره جوانی را طی نموده و در عین حال از لذات و هیجانات این دوران نیز  بهره مند شوند.

در همین زمینه رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار گفت: این نشست که با هماهنگی و حضور رییس دفتر مرکزی بهداشت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه بود، دو هدف کلی را دنبال می کرد.

دکتر آرش مانی، در توضیح این دو هدف کلی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی و عمده برگزاری این نشست، ارائه گزارش عملکرد هر کدام از ادارات مشاوره دانشگاه ها و نیز تبادل تجارب به دست آمده و شناسایی نقاط قوت و ضعف هر یک از طرح ها و برنامه های اجرایی بوده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: دومین هدف کلی این نشست، برگزاری   کارگاه های آموزشی جهت توانمندسازی کارشناسان و روسای ادارات مشاوره می باشد که خوشبختانه با برگزاری دو کارگاه سودمند آموزشی نیل به این هدف میسر گردید.

دومین نشست روسا و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی منطقه جنوب کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شده بود و نشست آینده در استان هرمزگان و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس برگزار خواهد گرفت.

دیدار از اماکن مذهبی، زیارتی و تاریخی شهر شیراز از بخش های دیگر این نشست دو روزه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.