شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳

مشاوره چند بعدی در بخش سلامت به حل مشکلات مراجعین کمک می‌کند

نمایشگاه

کارشناس تغذیه بخش قرآن و سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: ارائه مشاوره چند بعدی در غرفه‌ها به حل بهتر مشکل افراد کمک می‌کند.

مریم جراح زاده کارشناس غرفه تغذیه بخش قرآن و سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم کارشناس ارشد تغذیه از مرکز بهداشت شمال غرب در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: مراجعین به این غرفه بیشتر دچار بیماریهایی از قبیل فشار خون، دیابت و بیماریهای قلبی، اضافه وزن، چاقی یا لاغری هستند.
جراح زاده با اشاره به اینکه بیشتر افراد مراجعه کننده به این غرفه دچار اضافه وزن و چاقی هستند گفت: اخیرا بیماری که خیلی شایع شده و مرتبط با اضافه وزن و چاقی است بیماری کبد چرب است و بیشتر توصیه‌های ما در مورد این بیماری است.
این کارشناس تغذیه افزود: معمولا کسانی که کبد چرب دارند افرادی هستند که چاقی شکمی و چربی دور شکم دارند که علت آن مصرف کربوهیدارت و قندهای ساده است. نان، برنج، ماکارونی و پاستا موجب بروز این بیماری است و باید در مصرف آن محدودیت ایجاد شود. اغلب غذای ایرانی ها غذاهای نانی و برنجی هستند و افراد در خوردن آن اعتدال را رعایت نمی‌کنند به همین دلیل بعد از گذشتن چند سال مخصوصا بعد از سن سی و پنج سال دچار کبد چرب می‌شوند و این بیماری از طریق سونوگرافی تشخیص داده می‌شود.
جراح زاده در ارزیابی بخش قرآن و سلامت نمایشگاه قرآن کریم گفت: با توجه به جامع بودن این بخش و از این لحاظ که کارشناسان مختلف از جمله کارشناس طب سنتی، روانشناس و کارشناس تغذیه در این بخش حضور دارند تیم خیلی خوبی در کنار هم پدید آمده است.
وی افزود: ممکن است افرادی که دچار مشکل در تغذیه هستند از لحاظ روانی دچار پرخوری عصبی شده باشند که ارجاع به غرفه های دیگر می‌تواند مشکل فرد را حل کند. در این بخش تک بعدی به فرد مشاوره نمی‌دهیم. افراد از لحاظ روانی، جسمانی نیز مشاوره دریافت می‌کنند و فرد بهتر می‌تواند مشکلش را حل کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.