یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

بهار همدلی/ دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری دندانپزشکی:

از طریق پویش ملی بهار همدلی زحمات مردم را جبران می‌کنیم

علیرضا رحمانیان کوشکی

علیرضا رحمانیان گفت: تمام مردم ایران برای این خاک زحمت کشیده‌اند، حاصل زحمات این مردم منجر به این شده که ما دانشجویان می‌توانیم تحصیل کنیم و وارد جامعه درمانی کشور شویم. خوب است بتوانیم زحمات این مردم را به نحوی جبران کنیم و سقفی که از آنها گرفته شده به آنها برگردانیم.

علیرضا رحمانیان کوشکی، دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری دندانپزشکی و در گفتگو با مفدا درباره اهداف این انجمن از راه اندازی پویش ملی بهار همدلی گفت: من خوزستانی هستم و مشکلات مردم سیلزده را کاملا درک کردم. کمک رسانی به این افراد آسیب دیده فازهای مختلفی دارد اما چیزی که از همه مهمتر است و آینده این افراد به آن بستگی دارد این است که خسارات مالی آنها جبران شود که این موضوع می‌تواند مرهمی بر خسارات روانی وارد شده بر آنها نیز باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از بزرگترین معضلات هموطنان سیلزده مساله مسکن است، خاطر نشان کرد: پیشنهاد تامین مسکن برای این عزیزان در قالب‌های مختلفی مطرح شد. من و محمد جودکی دبیر مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی طرحی تحت عنوان "یک روز برای یک عمر" را مطرح کردیم. این طرح بر این ایده استوار بود که یک فرد در یک روز تمام سرمایه عمر خود را در سیل از دست داده، حالا ما یک روز از عمرمان را خدمت کنیم یا یک روز از حقوقمان را بدهیم که یک عمر زندگی به یک نفر برگردد.

رحمانیان با ذکر این مطلب که این پیشنهاد در وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گرفت و پویش ملی بهار همدلی از دل آن سر برآورد، تاکید کرد: هدف از راه اندازی این پویش این بود که مرهمی باشد بر مشکلات افرادی که واقعا محروم هستند و توانایی و تمکن مالی ندارند که سقف بالای سرشان را که در سل از دست داده‌اند، بسازند. در این پویش می‌خواهیم دست به دست هم دهیم که بخشی از مشکلات ناشی از سیل را برطرف کنیم. در خیلی از جاهای دنیا سازمان‌های مردم‌نهاد بسیاری از این مشکلات را حل می‌کنند. چه بهتر که دانشجویان پا پیش بگذارند و این حرکت بزرگ را رقم بزنند.

این دانشجوی فعال دندانپزشکی در ادامه افزود: به نظر من علاوه بر آنکه باید پول جمع شود، لازم است یک جریان رسانه‌ای نیز درباره این پویش راه بیفتد. هر چند خاستگاه این پویش دانشجویی و دانشگاهی است اما محدود به دانشگاهیان نیست و باید مخاطب وسیع‌تری را مد نظر قرار دهیم و چتر بزرگتری بگیریم و افراد بیشتری را به این پویش اضافه کنیم.

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری دندانپزشکی با اشاره به اینکه سه قشر دانشجو، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از مخاطبان این پویش هستند، خاطر نشان کرد: ما از طریق انجمن‌های علمی سعی کردیم با ارائه خدمات علمی به دانشجویان و اختصاص درآمدهای این خدمات به پویش، نقش آفرینی کنیم. مثلا کارگاه‌هایی برگزار می‌کنیم و هزینه‌ای را که دانشجویان برای حضور در این کارگاه‌های علمی پرداخت می‌کنند به پویش اختصاص می‌دهمی. به این ترتیب علاوه بر جمع آوری پول برای پویش، یک جریان فرهنگی نیز به راه انداخته‌ایم.

وی در ادامه اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم کارکنان و اساتید را نیز به این پویش دعوت کنیم برهان‌های متفاوتی نیاز داریم. در حال ارائه پکیج‌هایی هستیم که بتوانیم این عزیزان را نیز وارد پویش کنیم.

رحمانیان تاکید کرد: تمام مردم ایران برای این خاک زحمت کشیده‌اند، حاصل زحمات این مردم منجر به این شده که ما دانشجویان می‌توانیم تحصیل کنیم و وارد جامعه درمانی کشور شویم. خوب است بتوانیم زحمات این مردم را به نحوی جبران کنیم و سقفی که از آنها گرفته شده به آنها برگردانیم.

این دانشجوی فعال در پایان به جامعه دانشگاهی توصیه کرد: از تمامی افرادی که جزو کادر درمان و جامعه دانشگاهی هستند دعوت می‌کنم تا با پیوستن به این پویش به هموطنان سیل زده خود آسایش و آرامش هدیه دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.