دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان فسا آغاز شد

بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان فسا

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش آگاهی جامعه نسبت به بیماری فشار خون بالا و پیامدهای خطرناک آن و شناسایی افراد مبتلا به فشار خون و درمان بموقع آنها، از ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان فسا آغاز شد.

به گزارش مفدا فسا به نقل از وب دا، دکتر علی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا افزود: فشار خون از متهمین مرموز و خطرناک مرگ خاموش و عامل اصلی ناتوانیهای جسمی و متعاقبا عوارض روحی و روانی است و برای شناسایی و کنترل این عامل خطرناک نیاز به مشارکت همه مردم و سازمانها و ادارات در بسیج ملی کنترل فشار خون می باشد.

وی با اشاره به اینکه افراد بالای ۳۰ سال، تمام مادران باردار و تمام بیماران کلیوی گروه هدف این طرح هستند، گفت: گروه هدف این شهرستان حدود ١١٠هزار نفر است و انتظار داریم حداقل نیمی از این جمعیت برای حفظ سلامتی خود با مراجعه به مراکز پیش بینی شده به این طرح بپیوندند.

رییس دانشگاه ضمن دعوت از مردم عزیز برای شرکت در این طرح ادامه داد: برای سهولت کار سامانه خوداظهاری فشار خون به آدرس salamat.gov.ir راه اندازی شده است و همشهریان عزیز می توانند در منازل فشارخون خود را اندازه گیری کنند و با مراجعه به سامانه، با تکمیل پرسشنامه فشارخون خود را ثبت نمایند و در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون شرکت کنند.

دکتر خالقی با اشاره به آمادگی کامل مسوولین پایگاه های بهداشتی و مراقبین سلامت و پرستاران برای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون افزود: این طرح در ۱۹ مرکز جامع خدمات سلامت، ۵۲ خانه بهداشت، ۹ پایگاه سلامت و ۴۸ مطب پزشک خانواده شهری اجرا می شود و از ۱۷ خردادماه ایستگاه های سنجش سیار نیز در محل های موردنظر راه اندازی می گردد.

به گفته وی داوطلبانی از سایر نهادها و دستگاه ها از جمله هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی فسا را در اجرای این طرح یاری می کنند.

رییس دانشگاه اضافه کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد و در این طرح افراد شناسایی شده مبتلا به فشار خون برای کنترل بیماری و درمان به پزشک معرفی می شوند و تحت نظر مراکز بهداشتی قرار می گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.