دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۹

همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی؛

بازدید کانون کاف علوم پزشکی تربت حیدریه از نمایشگاه کتاب و موزه مردم شناسی شهرستان

کتابخوانی

اهمیت کتاب و کتابخوانی این است که بانهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه ها و دل ها  می توان  شور، شوق  وعشق به کتاب وکتابخوانی درجامعه استمرارداشته باشد ویکی از اهداف برگزاری نمایشگاه های کتاب در کشور نیز همین است.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، کتاب و کتابخوانی از جمله مهمترین دغدغه‌های رهبرمعظم انقلاب در حوزه فرهنگ است  و از این رو کانون کاف کانون کتاب، اندیشه و فرهنگ دانشگاه علوم پرشکی تربت حیدریه که در جلسه شورای فرهنگی هفته گذشته دانشگاه به تصویب رسید در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و انس با کتاب در میان همه اقشار بخصوص جوانان و دانشجویان و بعنوان نخستین فعالیت خود از نمایشگاه کتاب و  موزه مردم شناسی تربت حیدریه بازدید بعمل آوردند.

سید محمد اسحاق زاده یکی از اعضا هیات موسس کانون در حاشیه این بازدید و در گفتگو با مفدا گفت: این بازدید علاوه بر فرهنگ سازی و اشاغه فرهنگ کتابخوانی باعث طراوت فکری و روحی دانشجویان خواهد شد.

وی ادامه داد: اهمیت کتاب و کتابخوانی این است که بانهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه ها و دل ها  می توان  شور، شوق  وعشق به کتاب وکتابخوانی درجامعه استمرارداشته باشد ویکی از اهداف برگزاری نمایشگاه های کتاب در کشور نیز همین است.

همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب این کانون با حضور در موزه مردم شناسی به مناسبت روز جهانی موزه با تاریخ، آداب و رسوم، فرهنگ ها و باورهای مردم این شهرستان آشنا شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.