سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی:

پویش ملی بهار همدلی مصداق واقعی یک تحرک جهادی است

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی گفت: پویش ملی بهار همدلی مصداق واقعی یک تحرک جهادی است و همه خانواده علوم پزشکی از سراسر کشور باید دست به دست یکدیگر بدهند تا هموطنان‌شان را یاری کنند.

طاها بیات دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا درباره اهداف راه‌اندازی پویش ملی بهار همدلی اظهار داشت: پویش بهار همدلی در اصل یک حرکت اجتماعی با استفاده از توانایی بالقوه تشکل‌های دانشجویی است که در ادامه خسارت‌های واردآمده از سیل فروردین ماه سال جاری اقدام به جمع‌آوری کمک‌های انسان‌دوستانه برای بازسازی منازل مسکونی هموطنان سیل‌زده می‌کند.

وی ادامه داد: در این پویش مقرر شده است که به میزان دو برابر کمک‌هایی که جمع‌آوری می‌شود، از سوی نهادهای حمایتی کشور هم کمک بشود تا به میزان بیشتری بتوانیم منازل مسکونی با کیفیت در اختیار هموطنان سیل‌زده قرار بدهیم. مبالغی که در هر دانشگاه جمع‌آوری می‌شود، مستقیما به حسابی که در راستای جمع‌آوری کمک‌های پویش و به نام ریاست محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افتتاح شده، واریز می‌شود و منازلی که از محل این کمک‌ها ساخته می‌شود، به‌نام همان دانشگاه علوم پزشکی تقدیم هموطنان خواهد شد. این سازوکار بهترین شفافیت را دارد و باعث می‌شود که مدعوین این پویش بتوانند به آن پویش اعتماد کنند.

بیات با تأکید بر این‌که پویش ملی بهار همدلی مصداق واقعی یک تحرک جهادی است، خاطرنشان کرد: در این حرکت همه خانواده علوم پزشکی از سراسر کشور دست به دست یکدیگر می‌دهند تا هموطنان‌شان را یاری کنند. تصور نمی‌کنم در هیچ زمانی و در هیچ حرکتی، این میزان وحدت در بین تمامی نهادها، سازمانها و تشکل‌های علوم پزشکی ایجاد شده باشد. شاید این اولین و بهترین نوع از وحدت و همدلی باشد که قرار است در راستای عالی‌ترین هدف خانواده علوم پزشکی که ارتقای کیفیت زندگی مردم است، خدمت‌رسانی کند.

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی با دعوت از جامعه پزشکی برای پیوستن به پویش ملی بهار همدلی گفت: هر عضوی از خانواده بزرگ علوم پزشکی اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان نظام سلامت باید به اندازه سهم خود به این پویش بپیوندند و به گسترده‌تر شدن آن کمک کنند. شاید مبلغی که هرکدام از ما به این پویش کمک می‌کنیم، ناچیز باشد اما اگر همه ما در این حرکت جهادی شرکت کنیم، قطعا می‌توانیم باری از دوش دولت و سایر نهادها برداریم. حتی لازم نیست این دعوت حتما از طرف وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها و انجمن‌ها باشد بلکه دانشجویان و اساتید، خودشان می‌توانند سینه به سینه، از همکاران دعوت کنند که به این پویش بپیوندند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی یادآور شد: انجمن علمی دانشجویی کشوری پزشکی به‌عنوان اولین انجمن کشوری ثبت شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کمک ۳۴ انجمن دانشگاهی فعال اقدام به راه‌اندازی غرفه‌هایی در سطح دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های کشور کرده و با تبلیغاتی که انجام داده، این پویش را نفر به نفر گسترش داده و اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مالی کرده و به این کار ادامه خواهد داد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.