دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

دکتر استاک در حاشیه مجمع کانون اخلاق حرفه‌ای:

از زمان حضور دکتر فراهانی زمینه ظهور و بروز کانون‌های فرهنگی مهیا شد

1

دومین مجمع عمومی کانون اخلاق حرفه ­ای دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور اکثریت اعضاء در محل سالن توسعه و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، در ابتدای این مجمع، معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت‌های فرهنگی، اظهار داشت: از دلایل کاهش رغبت مردم به شرکت در فعالیت‌های فرهنگی، عدم روحیه و فرهنگ کار جمعی است و برگزاری این قبیل مجامع، علاوه بر ایجاد این رغبت، نیاز امروز ایران اسلامی در جهت پیشرفت اهداف نظام در استفاده از توانایی جوانان و به خصوص دانشجویان است.

دکتر روح الله استاک در ادامه افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر و خصوصاً از زمانی که دکتر فراهانی مسئولیت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را پذیرفتند، کانون‌های فرهنگی جدی گرفته شد و زمینه ظهور و بروز آنها مهیا شد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات کانون اخلاق حرفه‌ای در یک سال اخیر گفت: خوشحال هستیم که کانون اخلاق حرفه‌ای دانشگاه ما یکی از کانون‌های سرآمد در کشور است که به عنوان یک الگوی خوب برای بقیه کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی شناخته می‌شود.

وی تصریح کرد: بنده ضمن اعلام رضایت کامل از نحوه عملکرد کانون اخلاق حرفه‌ای، همه دانشجویان را به روحیه کارهای تشکیلاتی، همراهی با مجامع، تعهد و وظیفه‌شناسی دعوت می‌کنم.

دبیر کانون اخلاق حرفه‌ای نیز با بیان گزارش عملکرد یکساله این کانون، اظهار داشت: مجموعه فعالیت‌­های کانون اخلاق حرفه­‌ای را می‌توان در چند بخش دسته‌بندی کرد.

متین نصیری افزود: ما در بٌعد همکاری‌های خارج از دانشگاه بسیار موفق عمل کرده‌ایم که از جمله این همکاری‌ها می‌توان به برگزاری اولین جلسه شورای مرکزی مجمع تخصصی اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اشاره کرد که برای اولین بار در تاریخ دانشگاه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مهمترین اقدامات ما، چاپ مقالات و متون دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله ایران، ارتش، تهران، گیلان، فسا، جهرم و البرز در نشریه تخصصی رویش می‌باشد که این نوع همکاری در تاریخ کانون‌های فرهنگی دانشگاه بی‌سابقه بوده است.

عضو مجمع اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به برگزاری سلسه ژورنال کلاب‌های اخلاق، به همت کانون اخلاق حرفه‌­ای در یکسال اخیر، گفت: از مهمترین این ژورنال‌ها می‌توان به دو ژورنال کلاب با موضوع "رضایت آگاهانه" و "HIV" در بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام اشاره کرد.

نصیری با بیان اینکه کانون اخلاق حرفه‌ای توانسته است شش کارگاه مهم و دوره‌ای را برگزار کند، اظهار داشت: این کارگاه­‌ها با موضوعات "اخلاق حرفه‌ای چیست؟"، "اخلاق حرفه‌ای در رشته‌های مامایی و بهداشت"، "اخلاق در رفتار دانشجویی"، "رفتار حرفه‌ای با بیماران بخش‌های مختلف بیمارستان"، "اخلاق در پژوهش" و "انگیزه در اخلاق" برگزار شده است.

وی در خصوص برنامه‌های کانون در بخش فرهنگی، به اکران مستند راه قریب، بازدید از بخش مراقب‌های ویژه کودکان بیمارستان امام خمینی تحت عنوان "لبخند مهربانی" در روز جهانی کودک و پاکسازی طبیعت از زباله‌­ها در روز جهانی محیط زیست اشاره کرد.

دبیر کانون اخلاق حرفه ای در پایان با اشاره به رشد ۱۶ برابری تعداد اعضای رسمی کانون بیان کرد: این تعداد در ابتدای فعالیت ما ۱۳ نفر بود که امروز به بیش از ۲۰۰ نفر افزایش یافته است و مخاطبان برنامه‌های ما در ابتدا کمتر از ۱۰ نفر بودند که امروزه در مجموع تعداد آنان به بالاتر از ۴۰۰ نفر رسیده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.