جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

قهرمان شنای المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت:

دانشجویان علوم پزشکی با حضور در پویش ملی بهارهمدلی حمایت خود را از سیل‌زدگان اعلام کنند

امیرحسین علاماتی

امیرحسین علاماتی قهرمان رشته شنای المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به حرکت خوب فعالان دانشجویی در تاسیس کمپین ملی بهار همدلی گفت: از دانشجویاین علوم پزشکی تقاضا دارم با حضور در این کمپین، حمایت خود را از سیل‌زدگان اعلام کنند.

امیرحسین علاماتی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: پویش ملی بهار همدلی خوشبختانه بعد از وقوع سیل اخیر، به همت و مشارکت دانشجویان فعال نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی راه‌اندازی شد که در قالب این کمپین، قرار است با جمع‌آوری کمک‌های نقدی دانشگاهیان، خانه‌های مسکونی برای سیل‌زدگان احداث شود. این حرکت واقعا ستودنی و قابل احترام است و دیگر نهادها وارگانها نیز می‌توانند با تشکیل این پویش‌ها، یاریگر سیل‌زدگان باشند.

وی با اعلام حضور خود در پویش ملی بهار همدلی گفت: به عنوان قهرمان رشته شنای سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی با افتخار به این پویش می‌پیوندم و هدف از حضور در این کمپین، یاری‌رساندن به سیل‌زدگان است. خیلی از افراد در حادثه سیل اخیر، خانه‌ها و زندگی خود را در عرض چند دقیقه از دست‌داده‌اند و وظیفه آحاد مردم بخصوص جامعه دانشگاهی این است که  یاریگر آنها در مواقع سخت و بحرانی باشیم.هر چند جامعه دانشگاهی کشور همواره بعد از وقوع حادثه، در قالب اردوهای جهادی به مناطق حادثه دیده اعزام می‌شود و به مردم خدمات پزشکی، درمانی و... می‌دهند اما خوشبختانه با تشکیل این کمپین، بسترهای لازم برای احداث خانه برای حادثه‌دیدگان فراهم شده است.

علاماتی گفت: از دانشجویان علوم پزشکی تقاضا می‌کنم هر چه زودتر عضو این کمپین شوند و با هم‌وطنان سیل‌زده ابراز همدردی کنند و بعد از عضویت در این پویش، دیگران را نیز برای حضور در کمپین دعوت کنند تا بتوان ظرف مدت کوتاهی، سرپناهی برای سیل‌زدگان با کمک وزارت بهداشت و نهادهای امدادی و حمایتی، ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان ورزشکار و سایر دانشجویان نخبه در عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری می‌توانند با حضور خود در این کمپین ، ایجاد انگیزه دیگر افراد را برای پیوستن به پویش تقویت کنند. هم‌وطنان ما در شرایط بحرانی به کمک مردم نیاز دارند و وظیفه دانشجویان این است که همانند گذشته در سازندگی و آبادانی کشور نقش بسزایی ایفا کنند. خوشبختانه جامعه دانشگاهی و پزشکی کشور همواره در مواقع بحران و حوادث مختلف، نسبت به هم‌وطنان‌مان بی‌تفاوت نبوده و نخواهند بود. در این برهه از زمان که برخی از مناطق و روستاهای کشور دچار حادثه سیل شده است، وظیفه همه مردم بخصوص دانشجویان این است که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

علاماتی درباره  حضور پر شور همگانی به این کمپین گفت: برای تحقق این امر خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان از همان روزهای آغازین، شوراها، تشکل‌ها و کانون‌های مختلف از جمله شوراهای صنفی، هلال احمر،بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان ،جهاد سلامت و ... طی حرکاتی خودجوش و پرشور اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای جمع آوری و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانشجویان به مناطق سیل زده انجام دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.