چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

قهرمان رشته شنا المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت:

کمپین ملی بهار همدلی برخاسته از مشارکت و اتحاد دانشجویان علوم پزشکی است

رامین اکبری

رامین اکبری دانشجوی ترم ۴ رشته پرستاری از دانشکده علوم پزشکی نیشابور و قهرمان رشته شنا در المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت بر اهمیت تشکیل کمپین ملی بهار همدلی تاکید کرد و گفت: این پویش برخاسته از مشارکت وهمدلی دانشجویان علوم پزشکی است.

دارنده مدال طلا در رشته شنا ماده ۵۰ و ۲۰۰ متر قورباغه در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود:  به سرانجام رسیدن این پویش نه تنها نماد همبستگی بلکه نمایانگر اتحاد بین ما ایرانیان است. همواره می‌توان این همیاری و احساس مسؤولیت را در فرهنگ و تمدن ایرانی مشاهده کرد.

وی با اعلام پیوستن به پویش ملی بهار همدلی گفت: با افتخار به این کمپین که با هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی به سیل‌زدگان تشکیل شده است، می‌پیوندم و جامعه دانشگاهی را نیز به این پویش دعوت می‌کنم. جامعه دانشگاهی کشور همواره در مواقع بحرانی و درروزهای سخت چه در قالب اردوهای جهادی و چه در بحث ارایه خدمات پزشکی، درمانی و... یاریگر محرومان و حادثه دیدگان بوده است و خوشحالم که از بدو تشکیل این کمپین، طیف‌های زیادی از جامعه دانشگاهی اعلام حضور خود را در این پویش اعلام کردند.

اکبری در خصوص هدف از پیوستن به پویش ملی بهار همدلی گفت: کوچک ترین هدفی که می‌توان برای پیوستن به کمپین داشت ابراز همدردی است ولی برخی از اهداف دیگر می‌تواند شامل تقویت حس همبستگی و مسؤولیت پذیری در بین افراد ، کمک به سایر ارگان‌های دولتی جهت توانمند سازی مناطق آسیب دیده بویژه شهر های کوچک، آموزش نکات مراقبتی در هنگام مواجهه با سیل جهت کاهش بروز آسیب های سلامتی، تشویق سایرین برای پیوستن به این کمپین باشد.

وی با اشاره به اینکه نقش ورزشکاران در معرفی این پویش می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد،‌خاطرنشان کرد: ورزشکاران به عنوان افرادی که تا حد نسبتا زیادی به سلامتی جسمی دست یافته‌اند و همچنین برخی از صفات شخصیتی مانند دوری از تفکر تبعیض آمیر و همبستگی و کمک به نیازمند را در خود پرورانده‌اند،  میت‌وانند الگو و پیشگام شایسته‌ای برای کمک به سیل زدگان باشند.

دارنده مدال طلای المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت بر لزوم مشارکت دانشجویان در این کمپین تاکید کرد وگفت: از روش‌های مختلفی می‌توان دانشگاهیان را به این کمپین دعوت کرد. از آنجایی که ورزش و فعالیت بین اکثر دانشجویان طرفدار بسیاری دارد، می‌توان از همین ویژگی جهت اطلاع رسانی و تشویق آنها به عضویت در پویش بهار همدلی استفاده کرد. از طرف دیگر دانشجویان علاقه مند به ورزش به علت وجود تیمی بودن اکثر فعالیت‌های ورزشی متقابلا به شرکت در فعالیت‌های گروهی هم علاقه دارند پس نمایندگان ورزشی دانشگاه‌ها می‌توانند این گروه‌ها را جهت عضویت در پویش بهار همدلی معرفی کنند

دانشجوی دانشکده علوم پزشکی نیشابور اظهار کرد: به عقیده بنده از آنجایی که پویش بهار همدلی دارای پشتوانه دانشگاهی است، می‌تواند بطور چشمگیری به هموطنان سیل زده یاری برساند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.