چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸

دکتر استاک در مصاحبه با رادیو جوان خبر داد:

پیوستن ۷۷۸ نفر و اهدای ۱۰۵۹ روز از حقوق خردادماه خود به پویش بهار همدلی

1

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مصاحبه با رادیو جوان از پیوستن ۷۷۸ نفر از کارکنان و اعضای هیأت علمی این دانشگاه به پویش ملی بهار همدلی خبر داد.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر روح‌الله استاک ابتدا با عنوان کردن این موضوع که پویش بهار همدلی، نماد همبستگی ملی است، درباره این پویش اظهار داشت: می‌دانید که یکی از سفارشات اکید مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته، تقویت روحیه و فرهنگ کار جمعی است که ایشان اعتقاد دارند تقویت فرهنگ کار جمعی به توسعه پایدار کشور و به تقویت همبستگی ملی کمک می‌کند و بر این اساس در چند سال گذشته، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در راستای اجرایی کردن این سیاست، نسبت تشکیل و تقویت تشکیلات دانشجویی اهتمام ویژه‌ای داشته است به گونه‌ای که هم اکنون در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کانون‌های متعدد فرهنگی، هنری، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی به صورت موثری فعالیت دارند.

دکتر استاک ادامه داد: بعد از وقوع سیل اخیر و با توجه به خسارت‌های فراوانی که به همراه داشت نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به صورت خودجوش، پویش ملی دانشگاهیان ایران با عنوان بهار همدلی را راه‌اندازی کردند تا نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی دانشجویان، کارکنان و اساتید اقدام کنند و در این طرح انساندوستانه مقرر شد که هر مقدار کمک نقدی از طرف دانشگاه جمع‌آوری شد به میزان دو برابر آن، کمک بلاعوض از سوی نهادهای حمایتی کشور اضافه شود تا واحدهای مسکونی تخریب شده، احداث یا بازسازی شوند.

وی در مورد کارهای انجام شده درباره این پویش، گفت: در گام اول جلسه‌ای را با حضور دبیران کانون‌ها، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه برگزار کردیم و در این جلسه چگونگی اجرایی کردن این پویش ملی بررسی و تصمیم گرفته شد تا ابتدا حسابی به نام پویش بهار همدلی افتتاح شود.

استاک ادامه داد: گام دوم، اطلاع‌رسان گسترده این پویش در حوزه‌های مختلف دانشگاه بود که خوشبختانه با استفاده از فضای مجازی و همچنین اطلاع‌رسانی چهره به چهره این کار را انجام دادیم.

وی اضافه کرد: گام سوم که از هفته گذشته آغاز شد جمع‌آوری کمک‌هاست که تصمیم گرفتیم برای راحتی کارکنان و اعضای هیأت علمی با اهدای چند روز از حقوق ماهانه باشد که تاکنون ۷۷۸ نفر از کارکنان و اعضای هیأت علمی ۱۰۵۹ روز از حقوق خردادماه خود را اهدا کرده‌اند.

روح‌الله استاک گام چهارم را دریافت کمک‌های نقدی از دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: گام پنجم هم ساخت واحدهای مسکونی با کمک نهادهای حمایتی است که انشاءالله در اواخر سال ثمره این پویش را همه ما ببینیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.