چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

۷ پروژه بهداشتی درمانی شهرستان قاین به بهره برداری رسید

بیرجند/افتتاح

رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ به قائن سفر کرده و در جریان این سفر و با همراهی نماینده مردم شهرستانهای قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هفت پروژه بهداشتی درمانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آغاز این سفر، کلنگ مرکز خدمات جامع سلامت نیمبلوک با زیربنای ۵۴۰مترمربع به زمین زده شد تا عملیات اجرایی این مرکز با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال و به صورت سه جانبه به کمک خیرین( ۵۰ درصد)، دانشگاه(۲۵ درصد) و فرمانداری قاینات(۲۵ درصد) شروع شود که با بهره برداری از آن یک هزار و ۵۳۲ خانوار شهری و روستایی با جمعیتی بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ نفر بهره مند خواهند شد.

برنامه بعدی افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستائی اسفشاد بود که با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال( تامین هزینه ۸۰۰ میلیون تومان دانشگاه و ۱۵۰ میلیون تومان خیر) عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۵ شروع شده بود و با بهره برداری این مرکز یک هزار و ۳۹۰ خانوار با جمعیت پنج هزار و ۶۳ نفر از اهالی هشت روستا از خدمات آن بهره مند می شوند.

گفتنی است در این مراسم رئیس دانشگاه با اهدای لوح از کمک های خیر پروژه قدردانی کرد.

بازدید از پروژه ساختمان دارالقرآن واقع در حاشیه بلوار کمربندی زیرکوه –بیرجند برنامه بعدی این سفر بود

 گفتنی است این پروژه در زمینی به  مساحت زیربنای ۱۶۰۰مترمربع در ۳طبقه بصورت نیمه کاره رها شده که در صورت موافقت مسئولین دانشگاه بصورت رایگان توسط خیرین در اختیار بهداشت ودرمان شهرستان قاینات قرار میگیرد تا برای مسائل آموزشی و... مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه پایگاه اورژانس ۱۱۵ شماره ۲قاین واقع در بلوار بامشاد با زیربنای ۱۳۰مترمربع و با اعتبار ۲میلیارد ویکصد میلیون ریال که مبلغ ۹۰۰میلیون ریال ان توسط خیری به نام عباس نژاد تامین گردیده موردبهره برداری قرار گرفت تا جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر از خدمات آن استفاده کنند.

در این مراسم نیز رئیس دانشگاه با اهدای لوح از کمک های خیر پروژه تشکر کرد.

بازدید از  پروژه های آزمایشگاه ، مرکز مهارتهای بالینی، استادسرا و مرکز ازمون دانشکده در ادامه این سفر صورت گرفت و سپس در بیمارستان شهداء مرکز پیام ۱۱۵ با زیربنای ۱۷۰مترمربع با اعتباری در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ، کلینیک دندانپزشکی با اعتبار یک میلیارد و۲۰۰میلیون ریال، بخش روان با ۸تخت با اعتباری بالغ بر۲میلیارد و۵۰۰میلیون ریال و ساختمانهای اداری و بایگانی بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد ریال افتتاح وبه بهره برداری رسید .

در ادامه نیز نشست هیئت رئیسه در محل سالن رازی شبکه بهداشت برگزار شد که  در این جلسه مسائل مختلفی پیرامون شبکه بهداشت و درمان قائن به ویژه مشکلات بیمارستان شهداء، دانشکده پرستاری و راهکارهای ارتقاء آن مطرح شد و همچنین به مباحثی درباره ساختمان واقع در پارک جنگلی قاین ،داشکده های پیراپزشکی و بهداشت، خوابگاه دانشجوئی، آزمایشگاه و تالار سلامت و سایر پروژه های نیمه کاره در دانشکده پرستاری ، بیمارستان دوم قاین ، در خصوص ماندگاری متخصصان ، رشته های تک تخصصی و اعتبارات بیمارستان، کمبود نیروی انسانی، پروژه تصفیه فاضلاب بیمارستان، توزیع متخصص، توزیع آمبولانس، تفاهم نامه ی سه جانبه مربوط به  مرکز اسلام اباد و... پرداحته شد.

بهره برداری از نمازخانه شبکه با زیربنای ۷۰مترمربع وهزینه ای بالغ بر ۹۰۰میلیون ریال نیز در ادامه صورت گرفت،تا برنامه های این سفر با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء پایان پذیرد.

گزارش تصویری این سفر در خبری جداگانه منتشر می شود  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.