پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصویب شد

صدور مجوز فعالیت ۴ کانون جدید فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

شورای فرهنگی گیلان

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۴ کانون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مجوز فعالیت دریافت کردند.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر یوسف زاده چابک رییس دانشگاه در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به اینکه انجام فعالیت های فرهنگی باید براساس نیاز دانشجویان صورت گیرد، گفت: مسائل فرهنگی دانشجویان بسیار مهم و حساس  و هدایت درست خواسته های دانشجویان بسیار مهم است و ما نمی توانیم جلوی نیازهای آنان سد ایجاد کنیم و با خیال راحت در گوشه ای بنشینیم.


وی ادامه داد: نیازهای فطری نیازهایی هستند که همیشه وجود دارند و لازم است ما نیازهای نسل جوان را بشناسیم و در راستای هدایت درست این نیازها گام برداریم وهمچنین باید توانمندی دانشجویان را در مباحث مختلف فرهنگی ارتقا دهیم .
شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانشجویی در راستای  توسعه و گسترش کانون ها مدنظر قرار گیرد.

باید شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانشجویی در راستای  توسعه و گسترش کانون ها مدنظر قرار گیرد

در ادامه، دکترحسین همتی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص تشکیل اولین کانون فرهنگی دانشجویی اهدای عضو کشور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: باید شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانشجویی در راستای  توسعه و گسترش کانون ها مدنظر قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: سالهاست که انجمن اهدای عضو ایرانیان با فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب اجتماعی تلاش دارد تا فرهنگ اهدای عضو را در کشور نهادینه کند.

همتی اضافه کرد: در راستای این امر مهم، بزرگترین مرکز اهدای عضو  در شیراز مشغول فعالیت است و اکنون که قرار است اولین کانون دانشجویی اهدای عضو کشور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شود لازم است این کانون همسو با انجمن اهدای عضو ایرانیان فعالیت کند.
در ادامه دکتر محمد رستم پور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز خاطرنشان کرد: تشکیل کانون موسیقی دانشجویان یکی از خواسته های دانشجویان است و ما پس از بررسی های مختلف و بررسی اساس نامه کانون موسیقی دانشجویی، خواستار این هستیم تا این کانون در کنار سایر کانون ها  را در راستای توجه به استعدادهای دانشجویی تشکیل دهیم و به هدایت این فعالیت فرهنگی به شیوه درست بپردازیم.
لازم به ذکر است: در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل (ره) در ۱۱ خرداد مورد تصویب قرار گرفته و تشکیل کانون خیریه پرواز دانشجویان پردیس بین الملل بندرانزلی، کانون دانشجویی اهدای عضو حیات،کانون دانشجویی انتقال خون  و کانون دانشجویی موسیقی آوا دانشگاه مجوز فعالیت دریافت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.