پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

کارگاه فلسفه روزه و تاثیر آن بر جسم و روح در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

کارگاه فلسفه روزه

به همت مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی و با همکاری امور فرهنگی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این کارگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر، کارگاه "فلسفه روزه و تاثیر آن بر جسم و روح" ویژه دانشجویان و کارکنان با تدریس دکتر پولادی (رییس دانشکده پرستاری و مامایی) در مجتمع اندیشه سایت پردیس برگزار شد.

در این کارگاه دکتر پولادی به شرح فلسفه روزه و اثر آن بر روح و جسم از دیدگاه قرآن و عترت پرداخت و ضمن تاکید بر اینکه روزه، در فرد زمینه‌های خویشتن‌داری را ایجاد می‌ کند به آثار بسیار زیاد روزه بر فرد و جامعه اشاره نمود.

از جمله فضائلی که برای روزه داری ذکر شد می توان به این موارد اشاره کرد؛

«روزه سپر و مانعی است در برابر شرّ و فساد، وقتی که یکی از شما روزه داشت، دروغ نمی‌گوید، غیبت و تهمت نمی‌زند، چشم و گوش خود را از حرام حفظ می‌کند و به دنبال کسب رضای الهی است و می‌کوشد با تقوا و محفوظ نگه‌داشتن خود از شرّ نفس حیوانی و تقرّب به پیشگاه خداوند و جلب رضایت او سعادتمند گردد. در این حالت، انسان در عالم روحانی به سوی ملکوت أعلی در حرکت است. مسلماً وقتی که فردی توانست خود را از شرّ نفس مصون دارد و جامعه هم از شرّ او محفوظ شد، از زمره متّقین خواهد بود»

عکاس: هادی مبارکی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.